Infografika: Epson vyrábí tiskárny 50 let a 3LCD projekce 25 let

13. 8. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Epson)
Společnost Epson slaví padesát let od chvíle, kdy na olympijských hrách v Tokiu v roce 1964 poprvé představila miniaturizovaný tisk. Tisk časomíry se stal prvním elektronickým záznamovým systémem na olympijských hrách, který změnil běh dějin. O dvacet pět let později způsobila technologie Epson 3LCD revoluci na trhu projektorů.

„Jsme hrdí na naši úspěšnou historii a pověst předního globálního inovátora. Investicemi do výzkumu a vývoje usiluje společnost Epson o to, aby byly její produkty co nejlepší a zákazníkům poskytovaly technologie jedinečné hodnoty. Naším cílem je vytvořit něco, na existenci čeho dosud nikdo ani nepomyslel, co by uspokojilo potřeby a přání našich zákazníků a zároveň znamenalo významný posun vpřed,“ řekla Kateřina Bradáčová, marketing coordinator Epson Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Po tiskárně časomíry byla v roce 1968 uvedena na trh tiskárna EP-101. Šlo o první a nejmenší digitální tiskárnu na světě, která dala společnosti její jméno. V roce 1994 představila společnost první barevnou inkoustovou tiskárnu s vysokým rozlišením – Epson Stylus Colour – čímž poprvé umožnila domácí tisk ve vysokém rozlišení. V poslední době se inovace produktů s technologií Precision Core, nejmodernější mikroelektrickou technologií tiskových hlav Epson, opírají o dlouhodobou pověst společnosti Epson na poli kvality tiskového výstupu při rychlostech, které vyžaduje průmyslový a komerční tisk. Kompletní nová řada tiskáren WorkForce s technologií PrecisionCore byla uvedena v březnu 2014. Uvedení tiskáren s inkoustovým tankovým systémem (ITS), prvních tiskáren s integrovanými velkokokapacitními doplňovacími inkoustovými zásobníky, představilo zcela nový systém tisku, díky kterému již není potřeba měnit náplně a umožňuje mimořádně úsporný tisk.

Technologie 3LCD se v projektorech Epson používá již 25 let. Poskytuje stejně jasný bílý i barevný světelný výstup (CLO), který má až třikrát jasnější barvy než 1čipové DLP projektory s podobnou garancí lumenů . V roce 1989 to byl projektor VPJ-700, první kompaktní plnobarevný projektor Epson s tekutými krystaly, jímž byla do života uvedena LCD technologie poskytující jasnější a čistější promítané obrazy. Tato inovativní technologie pomohla vytvořit „kulturu prezentací“, která je v dnešním podnikání nepostradatelná.

Snímací technologie je třetím pilířem, s nímž inovativní společnost Epson vstupuje na nově rostoucí trhy s kompletní řadou nositelné elektroniky. Tento krok zahrnoval uvedení druhé řady chytrých brýlí Moverio BT-200, které budou v České republice dostupné od září tohoto roku. Cílem nových sportovních monitorů Runsense GPS a monitorů srdeční aktivity Pulsense, které budou na vybrané trhy uvedeny v září, je způsobit revoluci ve sledování aktivity tím, že umožní nový přístup k dosažení zdravého životního stylu, zdatnosti a zdraví.

Co se budoucnosti týče, společnost Epson již vyvíjí průmyslové multimateriálové 3D tiskárny. „Našim cílem je vytvořit 3D tiskárny, které pomohou způsobit revoluci ve výrobě a montáži. To znamená vyrábět s přesností na mikrony součástky využívající kovy. Chceme, aby naše stroje dokázaly vyrobit cokoli,“ řekl prezident Minoru Usui.

Zdokonalování technologie a materiálů ještě zabere nějaký čas. Epson představí svoji první průmyslovou 3D tiskárnu do 5 let.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Epson: interaktivní projektory EB-1485Fi a EB-1480Fi

14. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson představila nové interaktivní projektory s výkonem 5 000 lumenů určené do zasedacích místností a školního prostředí. Přístroje disponují možností variabilního přizpůsobení velikosti projekční plochy od 65 do 120" na základě toho, v jakém prostředí jsou používány. Díky této vlastnosti se projektory přizpůsobí požadavkům zákazníků a zajistí optimální velikost zobrazení od malých po velké zasedací místnosti nebo školní učebny. Čtěte více

NEC: projektor P605UL

11. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: NEC)
Společnost NEC Display Solutions Europe uvedla na trh téměř bezhlučný laserový projektor, který poskytuje kvalitní vizuální zážitek. Model NEC P605UL s rozlišením WUXGA přináší vysoký výkon a produktivitu na mítinky bez rušení hlukem z provozu projektoru s téměř bezúdržbovým provozem. Čtěte více

Epson: projektor EF-100W/B

4. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
První přenosný laserový projektor společnosti Epson byl navržen tak, aby byl co nejflexibilnější pro domácí uživatele, jak z hlediska použitelnosti, tak z hlediska provedení. Model EF-100W/B je nejmenší laserový projektor společnosti Epson, jehož nejdelší strana měří pouhých 23 cm. Čtěte více

Canon: projektor 4K6021Z

6. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon uvedla na trh laserový projektor XEED 4K6021Z s vysokým jasem a nativním rozlišením 4K, který navazuje na úspěšný model XEED 4K5020Z. Nový model projektoru je dalším přírůstkem do široké nabídky 4K řešení společnosti Canon. Přístroj vybavený dvěma rozhraními Display Port podporuje kreativní instalace a zjednodušuje zapojení do stávající audiovizuální infrastruktury. Kvůli úspoře provozních nákladů do 4K projekce je model 4K6021Z koncipovaný jako hospodárný a nízkoúdržbový. Čtěte více