Infografika: Epson vyrábí tiskárny 50 let a 3LCD projekce 25 let

13. 8. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Epson)
Společnost Epson slaví padesát let od chvíle, kdy na olympijských hrách v Tokiu v roce 1964 poprvé představila miniaturizovaný tisk. Tisk časomíry se stal prvním elektronickým záznamovým systémem na olympijských hrách, který změnil běh dějin. O dvacet pět let později způsobila technologie Epson 3LCD revoluci na trhu projektorů.

„Jsme hrdí na naši úspěšnou historii a pověst předního globálního inovátora. Investicemi do výzkumu a vývoje usiluje společnost Epson o to, aby byly její produkty co nejlepší a zákazníkům poskytovaly technologie jedinečné hodnoty. Naším cílem je vytvořit něco, na existenci čeho dosud nikdo ani nepomyslel, co by uspokojilo potřeby a přání našich zákazníků a zároveň znamenalo významný posun vpřed,“ řekla Kateřina Bradáčová, marketing coordinator Epson Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Po tiskárně časomíry byla v roce 1968 uvedena na trh tiskárna EP-101. Šlo o první a nejmenší digitální tiskárnu na světě, která dala společnosti její jméno. V roce 1994 představila společnost první barevnou inkoustovou tiskárnu s vysokým rozlišením – Epson Stylus Colour – čímž poprvé umožnila domácí tisk ve vysokém rozlišení. V poslední době se inovace produktů s technologií Precision Core, nejmodernější mikroelektrickou technologií tiskových hlav Epson, opírají o dlouhodobou pověst společnosti Epson na poli kvality tiskového výstupu při rychlostech, které vyžaduje průmyslový a komerční tisk. Kompletní nová řada tiskáren WorkForce s technologií PrecisionCore byla uvedena v březnu 2014. Uvedení tiskáren s inkoustovým tankovým systémem (ITS), prvních tiskáren s integrovanými velkokokapacitními doplňovacími inkoustovými zásobníky, představilo zcela nový systém tisku, díky kterému již není potřeba měnit náplně a umožňuje mimořádně úsporný tisk.

Technologie 3LCD se v projektorech Epson používá již 25 let. Poskytuje stejně jasný bílý i barevný světelný výstup (CLO), který má až třikrát jasnější barvy než 1čipové DLP projektory s podobnou garancí lumenů . V roce 1989 to byl projektor VPJ-700, první kompaktní plnobarevný projektor Epson s tekutými krystaly, jímž byla do života uvedena LCD technologie poskytující jasnější a čistější promítané obrazy. Tato inovativní technologie pomohla vytvořit „kulturu prezentací“, která je v dnešním podnikání nepostradatelná.

Snímací technologie je třetím pilířem, s nímž inovativní společnost Epson vstupuje na nově rostoucí trhy s kompletní řadou nositelné elektroniky. Tento krok zahrnoval uvedení druhé řady chytrých brýlí Moverio BT-200, které budou v České republice dostupné od září tohoto roku. Cílem nových sportovních monitorů Runsense GPS a monitorů srdeční aktivity Pulsense, které budou na vybrané trhy uvedeny v září, je způsobit revoluci ve sledování aktivity tím, že umožní nový přístup k dosažení zdravého životního stylu, zdatnosti a zdraví.

Co se budoucnosti týče, společnost Epson již vyvíjí průmyslové multimateriálové 3D tiskárny. „Našim cílem je vytvořit 3D tiskárny, které pomohou způsobit revoluci ve výrobě a montáži. To znamená vyrábět s přesností na mikrony součástky využívající kovy. Chceme, aby naše stroje dokázaly vyrobit cokoli,“ řekl prezident Minoru Usui.

Zdokonalování technologie a materiálů ještě zabere nějaký čas. Epson představí svoji první průmyslovou 3D tiskárnu do 5 let.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Samsung: laserový projektor The Premiere

12. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila laserový projektor s krátkou projekční vzdáleností a rozlišením 4K The Premiere. Díky novince si každý může užít jako v opravdovém kině, a přitom neopustit pohodlí vlastního obýváku. Čtěte více

AT Computers od Epsonu získalo několik ocenění

8. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers bodovala u společnosti Epson. Ceny za vítězství hned ve třech ze čtyř vyhlašovaných kategorií si zástupci distributora převzali na přátelském setkání ve čtvrtek 3. 9. 2020. Čtěte více

Projektory Epson pomáhají s dodržováním rozestupů

25. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Škálovatelné projekční plochy a přenosná řešení nabízejí zvýšenou flexibilitu a zajistí, aby obsah viděli všichni – dokonce i v případě, kdy musí skupiny udržovat vzájemné rozestupy. Čtěte více

ViewSonic: projektor M1 mini Plus

17. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
ViewSonic M1 mini Plus je kapesní ultrapřenosný LED projektor přinášející zábavu na velkém plátně téměř kamkoliv. Novinka s řadou multimediálních funkcí je vybavena integrovanou baterií, která je kompatibilní s power bankou, a nabízí hodiny zábavy bez nutnosti připojení do zásuvky. Čtěte více