Huawei Demo Truck opět v Praze: Představí sítě budoucnosti a AI scénáře v praxi

15. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Od 14. do 16. května 2025 se v Praze opět zastaví technologický kamion Huawei Demo Truck. Mobilní výstavní platforma se během každoroční evropské roadshow zastaví před hotelem Panorama na Pankráci, kde zákazníkům, partnerům i odborné veřejnosti přiblíží inovace z oblasti sítí, cloudových řešení a umělé inteligence. Letošní ročník se zaměřuje na technologie prezentované na veletrhu MWC 2025.

Technologický kamion představí novinky Huawei z oblasti mobilních, pevných a privátních sítí, energetiky, datových center a cloudových úložišť. Návštěvníci se mohou těšit na řešení pro modernizaci sítí a efektivní správu datových center s využitím nejnovějších technologií, včetně pokročilých cloudových úložišť OceanStor Dorado, která umožňují rychlý a bezpečný přístup k datům i v náročných podmínkách. Prezentovány budou také scénáře digitální energetiky, které ukážou, jak technologie mohou optimalizovat správu energie, například propojením různých zdrojů energie do efektivní virtuální elektrárny (VPP).

V oblasti umělé inteligence budou k vidění technologie jako AI-Centric Network, které přinášejí inovativní přístup k řízení sítí, jež umožňuje flexibilnější správu komunikace a efektivnější rozdělování síťových zdrojů. Dále bude prezentované řešení optického připojení až do jednotlivých místností (FTTR – Fiber to the Room) v kombinaci s výkonným optickým připojením do domu o rychlosti až 10 Gbit/s (FTTH – Fiber to the Home 10GPON), které zajišťuje rychlejší a kvalitnější připojení k internetu, umožňují lepší zážitky z videa, včetně AI konverze videí z 2D na 3D, a poskytují nové možnosti pro zvýšení výnosů poskytovatelům služeb.

Část věnovaná inovacím v mobilních sítích se zaměřuje na sdílení globálních trendů transformace spotřebitelských a podnikatelských služeb s cílem zlepšit zákaznické zkušenosti a umožnit její monetizaci, a na řešení, která může Huawei nabídnout mobilním operátorům k podpoře vývoje v tomto směru.

Během tří dnů se vystřídají zástupci z klíčových telekomunikačních a technologických firem, partneři i vybraní zákazníci. Prezentace zajišťují zástupci jednotlivých produktových jednotek, kteří budou připraveni na technické dotazy i hlubší diskuse o konkrétních řešeních.

„Demo Truck je efektivní způsob, jak v kompaktní a interaktivní formě přiblížit zákazníkům naše nejnovější řešení. Zákazníci i partneři si mohou technologie prohlédnout, vyzkoušet a probrat s našimi odborníky jejich možné využití v konkrétních prostředích,“ uvedl Pavel Košek, ředitel korporátní komunikace společnosti Huawei.

Podobné články

TP-Link představil 4G router pro venkovní instalace

24. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link rozšiřuje své portfolio profesionálních síťových řešení Omada o výkonný model ER703WP-4G-Outdoor. Ten přináší spolehlivé připojení k internetu i v náročných venkovních podmínkách. Proto je ideálním řešením pro firmy, průmyslové areály, venkovní kamerové systémy či rekreační zařízení, kde je třeba stabilní připojení bez závislosti na pevné síti. Čtěte více

HPE představilo inovace zaměřené na poskytovatele telekomunikačních služeb

10. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise na letošním Světovém mobilním kongresu (MWC) představila řadu řešení a partnerství, která mají za cíl urychlit inovace v oblasti sítí a zároveň naplňují její vizi pomáhat telekomunikačním společnostem zavádět nové služby pro podnikové zákazníky k propojování edge sítí s cloudem. Čtěte více

T-Mobile vytvořil rekord v přenosu dat vzduchem. Na 5G síti dosáhl rychlosti 11,6 Gb/s

28. 2. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
T-Mobile Czech Republic dosáhl významného technologického milníku v oblasti mobilních komunikací. Za využití technologie tzv. mmWave v pásmu 26 GHz, zapůjčeném od Českého telekomunikačního úřadu pro experimentální účely, úspěšně otestoval maximální přenosové rychlosti 5G sítě a s 11,598 Gb/s v downlinku a 4,074 Gb/s v uplinku stanovil nový rekord v přenosu dat vzduchem. Čtěte více
Acer Connect M6E 5G mobile Wi-Fi

Společnost Acer představila nové síťové periferie na doma i na cesty

23. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Dvojice novinek společnosti Acer uživatelům usnadní připojování jejich zařízení k bezdrátovým sítím. Řešení Acer Connect M6E 5G přináší přístup k síti 5G až pro 20 zařízení současně. Acer Wave D7 Wi-Fi 7 dongle, pak díky třípásmové technologii poskytuje rychlost až 2 880 Mb/s a podporuje přepínání linek (MLO+) pro minimalizaci prodlevy sítě a vyrovnávání zátěže. Čtěte více