HTC rozšířilo nabídku VR headsetů. Bojovat chce výbavou i cenou

24. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HTC)
Nové varianty headsetu HTC VIVE Cosmos využívají jeho unikátní modularity. Kromě nových headsetů VIVE Cosmos Elite, Cosmos XR a Cosmos Play se tak mohou i majitelé původního HTC Vive Cosmos těšit na nová rozšíření. U žádné z variant nechybí obraz s rozlišením 2 880 × 1 700 px a obnovovací frekvencí 90 Hz, kvalitní stereo sluchátka ani praktické odklopné provedení.

Samozřejmostí je plnohodnotné nastavení IPD (interpupillary distance), které umožňuje vyladit vzdálenost čoček tak, aby odpovídala vzdálenosti očí. Díky tomu mohou uživatelé očekávat perfektní obraz a pohodlí pro oči i po hodinách pobytu ve virtuální realitě. Potěší i podpora bezdrátového adaptéru HTC VIVE Wireless, která je vlastní všem headsetům tchajwanského výrobce.

HTC VIVE Cosmos jako platforma bez hranic

Systém výměnných čelních panelů propůjčuje headsetu HTC VIVE Cosmos všestrannost a možnost kdykoliv jej přizpůsobit aktuálním požadavkům. Každý si tak může vybrat odpovídající variantu. Ať dává přednost praktickému inside-out trackingu, systému sledování pohybu Steam VR, nebo se rozhodne prozkoumat možnosti rozšířené reality, VIVE Cosmos bude správnou volbou. Své rozhodnutí může navíc kdykoli přehodnotit.

HTC VIVE Cosmos Elite pro nejnáročnější

Aktuálně nejvyšší model z rodiny headsetů VIVE Cosmos se pyšní čelním panelem HTC VIVE External Tracking Faceplate. Kombinuje tak inside-out tracking se sledováním pohybu pomocí základnových stanic. Nadšenci pro virtuální realitu od něj mohou čekat nekompromisní zážitky za jakýchkoliv okolností a také kompatibilitu s veškerým příslušenstvím systému Steam VR. Svůj VR systém tak mohou využít nejen s klasickými ovladači, ale také s HTC Vive Trackery. Ty mohou sloužit jako značkovače pro sledování pohybu těla, nebo například pohybu hokejky či jiného předmětu. Jeho přednosti ocení i nejzkušenější hráči titulů Pistol Whip, Superhot a Audica.

Prodej HTC VIVE Cosmos Elite se základnovými stanicemi a ovladači bude zahájen v průběhu prvního čtvrtletí roku 2020 za cenu 25 599 Kč. Ve druhém čtvrtletí bude dostupný i samostatný čelní modul External Tracking Faceplate, jako příslušenství pro původní HTC Vive Cosmos, s cenou 5 559 Kč.

Předobjednávky HTC VIVE Elite budou dostupné od 4. března 2020.

HTC VIVE Cosmos XR propojí skutečné s virtuálním

Technologickou lahůdku představuje model HTC VIVE Cosmos XR, který díky průhledovým kamerám s vysokým rozlišením a zorným polem širokým až 100 stupňů umožní umístit virtuální objekty do reálného světa. Ve spojení s aplikací Vive Sync rozšíří možnosti spolupráce na velkou vzdálenost. Perfektně ostrý obraz průhledových kamer posouvá i možnosti integrace reálného okolí do virtuálních světů.

HTC VIVE Cosmos XR bude blíže představen na březnové konferenci GDC a v průběhu druhého čtvrtletí roku 2020 bude zpřístupněn vývojářům.

HTC VIVE Cosmos Play

Nejdostupnější model HTC Vive Cosmos Play otevře dveře do virtuálních světů novým uživatelům. Pro sledování pohybu využívá inside-out technologie založené na čtveřici kamer. Zároveň zachovává veškeré atributy prémiového VR, které jsou společné pro všechny headsety VIVE Cosmos. Nechybí tedy špičkové zobrazovače, optika, sluchátka i odklopná konstrukce a modularita, která umožňuje jeho vylepšení v budoucnosti.

O ceně a dostupnosti HTC VIVE Cosmos Play bude výrobce informovat v následujících měsících.

Podobné články

Prorazí konečně VR díky novince, na které se podíleli společnosti HP, Valve a Microsoft?

8. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila náhlavní soupravu pro virtuální realitu (VR) HP Reverb G2, vyvinutou ve spolupráci se špičkami v odvětví, firmami Valve a Microsoft. HP Reverb G2 nabízí špičkovou optiku, inside-out tracking, prostorové 3D audio, přirozené pohyby, komfort při dlouhém nošení a podporu pro Windows Mixed Reality i SteamVR. Čtěte více

IDC: Celosvětové výdaje na AR a VR budou příští rok atakovat hranici 20 miliard USD

5. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové výdaje na rozšířenou a virtuální realitu podle agentury IDC v roce 2020 dosáhnou 18,8 miliard amerických dolarů. Oproti letošním 10,5 miliardám USD půjde tedy o takřka 80% nárůst. Výrazný růst se pak očekává i v dlouhodobějším horizontu. Čtěte více

HTC: VR headset Vive Cosmos

15. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HTC)
Společnost HTC oznámila příchod nejnovější virtuální reality HTC Vive Cosmos. Fanoušci se mohou těšit na headset s rozlišením 2 880 x 1 700, který díky RGB matici výrazně potlačuje viditelnost mřížky mezi jednotlivými pixely. V balení naleznou ergonomické pohybové ovladače umožňující přirozenou interakci s virtuálními světy. Přesný inside-out tracking zajistí šest kamer s extrémně širokým záběrem. Čtěte více

Virtuální realita, chytré reproduktory i wearables stále lákají hlavně „early adopters“

4. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IHS Market)
Headsety pro virtuální realitu, chytré reproduktory a chytré hodinky patří podle analytické agentury IHS Markit stále mezi zboží, které láká zejména technologické nadšence. Tedy vybranou skupinu vysokopříjmových zákazníků, která se nebojí utrácet za doposud neprověřené a nastupující technologie a inovace. Čtěte více