HPE GreenLake přináší nové aplikační, analytické a vývojářské služby pro modernizaci hybridního cloudu

12. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise zavedla nové aplikační, analytické a vývojářské služby pro platformu HPE GreenLake. HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise přetváří moderní prostředí privátního cloudu tím, že podnikům poskytuje automatizovaný, flexibilní, škálovatelný a plně spravovaný privátní cloud.

„HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise je předem připravený privátní cloud s moderním prostředím, které poskytuje optimalizovaný výkon, otevřenou volbu,nízkoemisní a předvídatelné TCO, což v organizacích z mnoha různých odvětví rezonuje,“ řekl Vishal Lall, senior viceprezident a generální ředitel HPE GreenLake Cloud Services Solutions, a dodal: „Společnosti si uvědomují důležitost hybridního cloudového prostředí a vnímají ho jako hnací sílu vedoucí k digitální transformaci. HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise je jediné řešení přinášející nejlepší možnosti od edge až po core, a to napříč různými cloudovými službami.“

Pracovní zátěže spravované napříč hybridním cloudem

HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise přetváří moderní prostředí privátního cloudu tím, že podnikům poskytuje automatizovaný, flexibilní, škálovatelný a plně spravovaný privátní cloud. Řešení je navrženo jak pro cloudové, tak tradiční aplikace, pracuje s běžnými počítači, virtuálními stroji a kontejnerovými součástmi a je optimalizované na cenu a výkon.

Změny v aktualizaci HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise:

  • HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise nabízí rozšířené možnosti nasazení kontejnerů Kubernetes s Amazon EKS Anywhere. Zákazníci nyní mohou v lokálním prostředí provozovat stejný běhový čas kontejnerů, které používají ve veřejném cloudu, a získat přenositelnost pracovní zátěže s konzistentním cloudovým nativním prostředím v rámci svého hybridního cloudu.
  • Zákazníci si mohou snadno sami spravovat virtuální počítače, kontejnery nebo holé železo pomocí intuitivní konzole uživatelského rozhraní pro programování aplikací (API), příkazového řádku (CLI) nebo infrastruktury jako kódu (IaC), což zlepší jejich čas potřebný k dosažení správné hodnoty. Tyto možnosti poskytují vývojářům okamžitý přístup k jejich pracovnímu prostoru s možností flexibilního výběru z různých operačních systémů, kontejnerových aplikačních stacků a služeb integrace řetězce nástrojů pro zvýšení efektivity a přehlednosti.
  • HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise nově obsahuje šest instancí optimalizovaných k využití při různých pracovních zátěžích, přičemž u nich umožňuje měnit účely využití, výpočetní prostředky, konfigurovat paměť, úložiště a získat přehled o ceně na základě využití.

Rozšíření ekosytému HPE GreenLake Marketplace

Společnost HPE pokračuje v rozšiřování partnerského ekosystému HPE GreenLake Marketplace pro DevOps o AI/ML, analytiku, ochranu dat, zabezpečení a další prvky. Přibyla tak zmíněná kontejnerová platforma Red Hat OpenShift Container Platform a v listopadu oznámená platforma HPE GreenLake pro VMware.

  • Řešení HPE GreenLake pro Red Hat OpenShift Container Platform je výsledkem oznámení o společném vývoji na začátku tohoto roku na konferenci Discover 2022, jehož cílem je poskytovat nové nabídky služeb na HPE GreenLake s open source řešením Red Hat. Kombinace HPE GreenLake a Red Hat OpenShift Container Platform poskytne zákazníkům konzistentní a výkonný základ pro vývoj aplikací a inovace v hybridním cloudu. To zákazníkům pomůže snížit náklady, složitost při zavádění a zároveň zvýšit stabilitu a výkon v různých IT prostředích. HPE GreenLake pro Red Hat OpenShift Contair Platform poskytuje samoobslužnou správu kontejnerů napříč edge prostředími, datovými centry a hybridními cloudovými prostředími, což organizacím nabízí větší flexibilitu, škálovatelnost a přináší optimalizované standardizované konfigurace kontejnerů.
  • Řešení HPE GreenLake pro VMware, oznámené v listopadu 2022, spojuje HPE GreenLake a VMware Cloud a poskytuje plně integrované řešení na základě modelu průběžně placené konzumace cloudu.

Přístup k ranným verzím HPE GreenLake pro Data Fabric a HPE Ezmeral Unified Analytics
Společnost HPE na své konferenci Discover ve Frankfurtu představila program umožňující získat přístup k ranným verzím HPE GreenLake pro Data Fabric a HPE Ezmeral Unified Analytics. Díky němu mohou vývojáři vyzkoušet datovou strukturu a analytickou službu ještě před vydáním, a tak otestovat nové funkce a možnosti.

HPE GreenLake pro Data Fabric modernizuje analytiku a správu dat, sjednocuje různé typy dat napříč on-premise, multicloudem a edge, aby zajistil bezproblémový přístup k důvěryhodnému zdroji dat. HPE Ezmeral Unified Analytics poskytuje cloudové řešení, které umožňuje využívat nejlepší open source nástroje a podporu po celou dobu životního cyklu v rámci datového inženýrství, analytiky a datové vědy.

Zákazníci, kteří mají zájem zapojit se do programu s předběžným přístupem se mohou registrovat zde.

HPE GreenLake edge-to-cloud platforma – základ zkušeností

HPE GreenLake organizacím a partnerům poskytuje jednotné hybridní prostředí a snadný přístup ke cloudovým službám. Platforma se dnes nachází ve více než 65 000 organizací, pohání více než dva miliony připojených zařízení a spravuje více než jeden exabajt zákaznických dat po celém světě. Organizace díky této jedné platformě mohou automatizovat, řídit a provozovat svou strategii hybridního cloudu.

Podobné články

CRA kupují technologického poskytovatele Cloud4com a DC Lužice

3. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: CRA)
Společnost České Radiokomunikace (CRA) kupuje od ARICOMA Group firmu Cloud4com (C4C) spolu s datovým centrem Lužice. Cena se bude z části odvíjet od výsledků příštího roku a v sumě by měla přesáhnout miliardu korun. Čtěte více

Amazon Web Services má řadu novinek včetně genAI nástroje pro IT i marketing

29. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Amazon Web Services)
AWS re:Invent 2023, společnosti největší cloudové událost roku, v Las Vegas, Nevada, nabídla klíčové prezentace, diskuse o inovacích, laboratoře pro vývojáře, workshopy, ukázky technologií a udržitelnosti. Mezi ty nejvýraznější patří nový generativní AI asistent – Amazon Q pro firmy i zaměstnance, nebo serverové čipy nové generace. Čtěte více

GAPP System získal již pátou VMware Master Services Competency certifikaci

28. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: GAPP System)
Společnost GAPP System získala jako první v České republice certifikaci VMware Master Services Competency (MSC) pro oblast VMware Cloud Foundation (VCF). Stala se tak také prvním českým VMware partnerem, který je nositelem pěti MSC certifikací. Čtěte více

SAP jako první v ČR zařadil do katalogu cloud computingu řešení typu SaaS

22. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
Řešení SAP Analytics Cloud se stalo první službou typu Software as a Service (SaaS) zapsanou v novém katalogu cloud computingu podle novely zákona o informačních systémech veřejné správy. Více než dva roky od přijetí novely se tak nachází v katalogu celkem tři služby. Čtěte více