HPE GreenLake přináší nové aplikační, analytické a vývojářské služby pro modernizaci hybridního cloudu

12. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise zavedla nové aplikační, analytické a vývojářské služby pro platformu HPE GreenLake. HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise přetváří moderní prostředí privátního cloudu tím, že podnikům poskytuje automatizovaný, flexibilní, škálovatelný a plně spravovaný privátní cloud.

„HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise je předem připravený privátní cloud s moderním prostředím, které poskytuje optimalizovaný výkon, otevřenou volbu,nízkoemisní a předvídatelné TCO, což v organizacích z mnoha různých odvětví rezonuje,“ řekl Vishal Lall, senior viceprezident a generální ředitel HPE GreenLake Cloud Services Solutions, a dodal: „Společnosti si uvědomují důležitost hybridního cloudového prostředí a vnímají ho jako hnací sílu vedoucí k digitální transformaci. HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise je jediné řešení přinášející nejlepší možnosti od edge až po core, a to napříč různými cloudovými službami.“

Pracovní zátěže spravované napříč hybridním cloudem

HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise přetváří moderní prostředí privátního cloudu tím, že podnikům poskytuje automatizovaný, flexibilní, škálovatelný a plně spravovaný privátní cloud. Řešení je navrženo jak pro cloudové, tak tradiční aplikace, pracuje s běžnými počítači, virtuálními stroji a kontejnerovými součástmi a je optimalizované na cenu a výkon.

Změny v aktualizaci HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise:

  • HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise nabízí rozšířené možnosti nasazení kontejnerů Kubernetes s Amazon EKS Anywhere. Zákazníci nyní mohou v lokálním prostředí provozovat stejný běhový čas kontejnerů, které používají ve veřejném cloudu, a získat přenositelnost pracovní zátěže s konzistentním cloudovým nativním prostředím v rámci svého hybridního cloudu.
  • Zákazníci si mohou snadno sami spravovat virtuální počítače, kontejnery nebo holé železo pomocí intuitivní konzole uživatelského rozhraní pro programování aplikací (API), příkazového řádku (CLI) nebo infrastruktury jako kódu (IaC), což zlepší jejich čas potřebný k dosažení správné hodnoty. Tyto možnosti poskytují vývojářům okamžitý přístup k jejich pracovnímu prostoru s možností flexibilního výběru z různých operačních systémů, kontejnerových aplikačních stacků a služeb integrace řetězce nástrojů pro zvýšení efektivity a přehlednosti.
  • HPE GreenLake pro Private Cloud Enterprise nově obsahuje šest instancí optimalizovaných k využití při různých pracovních zátěžích, přičemž u nich umožňuje měnit účely využití, výpočetní prostředky, konfigurovat paměť, úložiště a získat přehled o ceně na základě využití.

Rozšíření ekosytému HPE GreenLake Marketplace

Společnost HPE pokračuje v rozšiřování partnerského ekosystému HPE GreenLake Marketplace pro DevOps o AI/ML, analytiku, ochranu dat, zabezpečení a další prvky. Přibyla tak zmíněná kontejnerová platforma Red Hat OpenShift Container Platform a v listopadu oznámená platforma HPE GreenLake pro VMware.

  • Řešení HPE GreenLake pro Red Hat OpenShift Container Platform je výsledkem oznámení o společném vývoji na začátku tohoto roku na konferenci Discover 2022, jehož cílem je poskytovat nové nabídky služeb na HPE GreenLake s open source řešením Red Hat. Kombinace HPE GreenLake a Red Hat OpenShift Container Platform poskytne zákazníkům konzistentní a výkonný základ pro vývoj aplikací a inovace v hybridním cloudu. To zákazníkům pomůže snížit náklady, složitost při zavádění a zároveň zvýšit stabilitu a výkon v různých IT prostředích. HPE GreenLake pro Red Hat OpenShift Contair Platform poskytuje samoobslužnou správu kontejnerů napříč edge prostředími, datovými centry a hybridními cloudovými prostředími, což organizacím nabízí větší flexibilitu, škálovatelnost a přináší optimalizované standardizované konfigurace kontejnerů.
  • Řešení HPE GreenLake pro VMware, oznámené v listopadu 2022, spojuje HPE GreenLake a VMware Cloud a poskytuje plně integrované řešení na základě modelu průběžně placené konzumace cloudu.

Přístup k ranným verzím HPE GreenLake pro Data Fabric a HPE Ezmeral Unified Analytics
Společnost HPE na své konferenci Discover ve Frankfurtu představila program umožňující získat přístup k ranným verzím HPE GreenLake pro Data Fabric a HPE Ezmeral Unified Analytics. Díky němu mohou vývojáři vyzkoušet datovou strukturu a analytickou službu ještě před vydáním, a tak otestovat nové funkce a možnosti.

HPE GreenLake pro Data Fabric modernizuje analytiku a správu dat, sjednocuje různé typy dat napříč on-premise, multicloudem a edge, aby zajistil bezproblémový přístup k důvěryhodnému zdroji dat. HPE Ezmeral Unified Analytics poskytuje cloudové řešení, které umožňuje využívat nejlepší open source nástroje a podporu po celou dobu životního cyklu v rámci datového inženýrství, analytiky a datové vědy.

Zákazníci, kteří mají zájem zapojit se do programu s předběžným přístupem se mohou registrovat zde.

HPE GreenLake edge-to-cloud platforma – základ zkušeností

HPE GreenLake organizacím a partnerům poskytuje jednotné hybridní prostředí a snadný přístup ke cloudovým službám. Platforma se dnes nachází ve více než 65 000 organizací, pohání více než dva miliony připojených zařízení a spravuje více než jeden exabajt zákaznických dat po celém světě. Organizace díky této jedné platformě mohou automatizovat, řídit a provozovat svou strategii hybridního cloudu.

Podobné články

Téměř polovina českých firem už pracuje nebo experimentuje s AI

13. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Deloitte )
Rychlý nástup využívání generativní umělé inteligence (GenAI) je nepopiratelným trendem v českém podnikatelském sektoru. Tři pětiny firem považují tuto technologii za klíčovou pro své obchodní strategie a 42 % s ní aktivně pracuje nebo experimentuje. Téměř polovina z nich očekává jako hlavní přínos zavedení GenAI snížení nákladů. Čtěte více

T-Cloud splnil nároky na zařazení do katalogu cloudových služeb pro e-government

10. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Služba virtuálního datového centra T-Cloud společnosti T-Mobile splnila veškeré požadavky stanovené vyhláškou č. 316/2021 Sb. na cloudové služby bezpečnostní úrovně 2 a díky tomu byla Digitální a informační agenturou (DIA) zapsána do katalogu dodavatelů cloudových služeb pro státní správu. Čtěte více

OVHcloud spouští pražskou Lokální zónu a podporuje tak expanzi místních firem

29. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: OVHcloud)
OVHcloud, evropský lídr v oblasti cloudových technologií, oznámil spuštění své první pražské lokální zóny veřejného cloudu (Public Cloud Local Zone). Díky technologii společnosti GridScale, která je nejnovější akvizicí OVHcloud, může nyní celá skupina během několika týdnů spustit cloudové služby pro několik nových mezinárodních lokalit. Čtěte více

Dell Technologies zvyšuje výkon, odolnost a efektivitu úložiště PowerStore

28. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila vylepšená úložiště Dell PowerStore s vyšším výkonem, efektivitou, odolností a lepší mobilitou dat v multicloudových prostředích. Dell oznámil také rozšíření portfolia cloudových platforem Dell APEX o novinky v oblasti AIOps a vylepšenou správu úložišť pro multicloud a Kubernetes. Čtěte více