Na míru Evropě: Cisco představilo řešení Sovereign Critical Infrastructure
Zákazníci z řad soukromých firem i státních institucí mohou vybírat z široké palety hardwaru i softwaru, který splňuje klíčové certifikace nejen EU, ale také České republiky. Portfolio Sovereign Critical Infrastructure je již nyní dostupné v nabídce Cisco a partnerů.
„Cisco Sovereign Critical Infrastructure představuje významný pokrok v oblasti digitální suverenity pro Evropu. Vychází vstříc zákazníkům, kteří chtějí mít kontrolu nad svou digitální infrastrukturou a daty, ale zároveň mít volbu, jak se k tomuto cíli dostat. Naše nové portfolio jim přináší technologie a flexibilitu potřebnou k budování bezpečných a odolných digitálních systémů,“ uvedla Zuzana Švecová, generální ředitelka Cisco Česká republika.
Portfolio SCI je konfigurovatelné a zákazníci ho mohou provozovat ve svých vlastních fyzických prostředích s bezpečným „air-gap“ přístupem k internetu. Pokrývá různé produktové řady Cisco od routerů, přepínačů a bezdrátových technologií až po nástroje pro spolupráci a vybraná koncová zařízení, vylepšená bezpečnostními a monitorovacími řešeními Cisco a Splunk.
Řešení Sovereign Critical Infrastructure je určeno pro širokou skupinu zákazníků. Vládám pomáhá zajistit, aby kritické systémy zůstaly pod jejich kontrolou i během krizových scénářů. Bankám, poskytovatelům zdravotní péče a dalším regulovaným odvětvím nechává větší výběr v tom, jak dosáhnout nezávislosti při souladu s předpisy. Pro ty, kdo se pohybují v oblasti vývoje AI nebo inovací pak představuje možnost, jak v EU budovat datová centra, která mohou tvořit základ evropské infrastruktury pro nezávislou umělou inteligenci.
Cisco Sovereign Critical Infrastructure pro Evropu v kostce:
- Komplexní, přizpůsobitelná nabídka je konfigurovatelná tak, aby splňovala individuální požadavky na bezpečnost a dodržování předpisů (např. šifrování spravované zákazníkem). Lze ji také nasadit v hybridních prostředích, což umožňuje vysokou úroveň kontroly na lokální infrastruktuře v kombinaci se službami běžícími v cloudu.
- Nasazení „on-prem“, tedy ve vlastní fyzické infrastruktuře podle svých potřeb a pod svou správou.
- Skutečný air-gap bez výjimek mimo jiné znamená, že společnost Cisco nebude schopná produkty vzdáleně deaktivovat. Kontrola tak zůstává v rukou zákazníků.
- Evropské a národní certifikace jsou již zohledněny v základu. Cisco dodává řešení v souladu s klíčovými základními certifikacemi a normami EU a jednotlivých zemí. Většina řešení v lokálních zařízeních je certifikována jako IPv6-ready a Common Criteria. Společnost Cisco má v plánu splnit také novou certifikaci kybernetické bezpečnosti Evropské unie (EUCC).