HP uvádí na trh integrované zabezpečení Wolf Security

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Řešení HP Wolf Security zahrnuje zabezpečené počítače a tiskárny s rozsáhlou sadou softwaru a služeb pro zvýšení ochrany koncových bodů a odolnosti institucí.

Společnost HP Inc. představuje řešení HP Wolf Security, nově integrované portfolio koncepčně zabezpečených počítačů a tiskáren, softwaru pro hardwarově vynucené zabezpečení koncových zařízení a služeb zabezpečení koncových zařízení, které chrání zákazníky před rostoucími kybernetickými hrozbami.

Ve zprávě HP Wolf Security Blurred Lines & Blindspots, která byla rovněž zveřejněna, se zdůrazňuje, že celosvětový objem kybernetických útoků se během koronavirové pandemie zvýšil o 238 %, přičemž hackeři cílili zejména na uživatele pracující z domova. Nová platforma Wolf Security společnosti HP staví na více než dvaceti letech výzkumu a inovací v oblasti zabezpečení a nabízí zákazníkům jednotné portfolio, zaměřené na zajištění komplexní ochrany a kybernetické odolnosti koncových zařízení.

V budoucnu bude práce vzhledem k rostoucímu počtu uživatelů pracujících z různých míst mimo firemní kanceláře distribuována více než kdykoli předtím. Tím se otevřou nové atraktivní příležitosti pro větší mobilitu, ale vzniknou také nová zranitelná místa,“ uvedla Joanna Burkeyová, ředitelka pro informační bezpečnost (CISO) společnosti HP Inc.

Podle analytické společnosti KuppingerCole byla v roce 2020 koncová zařízení, připojená k internetu, vystavena celosvětově v průměru 1,5 útoku za minutu. V důsledku tohoto vývoje uvedlo 91 % dotázaných pracovníků s rozhodovací pravomocí v oblasti IT, že zabezpečování koncových zařízení věnují více času než před dvěma lety, a 91 % z nich rovněž uvedlo, že zabezpečení koncových zařízení je stejně důležité jako zabezpečení sítě.

Společnost HP je již dlouhou dobu lídrem v oblasti zabezpečení počítačů a tiskáren. Tím, že začlenila své bezpečnostní funkce pro zákazníky do jedné platformy, řeší rostoucí poptávku zákazníků po komplexní a odolné infrastruktuře a po kybernetické ochraně koncových zařízení.

Vzhledem k tomu, že význam zabezpečení koncových zařízení neustále roste, chopili jsme se příležitosti a vytvořili integrovanější nabídku, která zákazníkům poskytne snazší způsob zabezpečení koncových zařízení a umožní jim udržet si náskok před budoucími hrozbami,“ řekl Ian Pratt, globální ředitel pro zabezpečení osobních systémů společnosti HP Inc. „Špičkové technologie budoucnosti budou zabezpečeny již svou koncepcí a budou dostatečně inteligentní, aby nejen detekovaly hrozby, ale také omezily a zmírnily jejich dopad a zajistily rychlou obnovu v případě průniku do systému, ke kterému může dojít kdykoli u kohokoli z nás. HP Wolf Security je nový druh zabezpečení koncových zařízení, uzpůsobený práci v budoucnosti.“

Řešení HP Wolf Security, založené na principech Zero trust, využívá nejmodernějších technologií umožňujících snížit zátěž pracovníků IT. HP Wolf Security zahrnuje firmware s automatickým obnovením, funkce detekce narušení paměti a izolace hrozeb prostřednictvím virtualizace či cloudovou inteligenci. Poskytuje tak komplexní ochranu, neboť zmenšuje prostor pro adresné útoky a umožňuje vzdálenou obnovu firmwaru po útoku.

Nově integrované portfolio HP Wolf Security je rozděleno do následujících kategorií:

 • HP Wolf Security for Home zahrnuje sadu integrovaných bezpečnostních funkcí pro počítače pro domácí využití a také software a služby HP Wolf Essential Security. HP Wolf Essential Security je rovněž podporováno vybranými domácími tiskárnami.
 • HP Wolf Security for Business zahrnuje portfolio hardwarově vynucených bezpečnostních funkcí, které jsou součástí každého zakoupeného firemního počítače, a toto řešení je určeno pro firmy všech velikostí.
 • Zařízení, software a služby HP Wolf Pro Security pro malé a střední podniky.
 • Zařízení, software HP Wolf Enterprise Security pro podniky a státní správu.

Společnost HP přidává do řešení HP Wolf Enterprise Security funkci Sure Access Enterprise

Novou součástí řešení HP Wolf Enterprise Security je funkce Sure Access Enterprise, která využívá technologii izolace, vyvinutou společností HP, a zajišťuje, že kritické aplikace jsou zcela chráněny před veškerým malwarem, kterým mohou být napadeny uživatelské počítače. HP Sure Access vytváří hardwarově zabezpečené mikrovirtuální počítače (VM), které mohou chránit stěžejní aplikace – virtuálně oddělují aplikace od hostitelského počítače. Aplikace a data jsou bezpečně izolovány od hostitelského operačního systému a od ataků útočníků, kteří by do operačního systému případně pronikli. Tento přístup pomáhá zvyšovat bezpečnost tím, že:

 • Chrání klíčové úlohy, jako jsou vzdálené činnosti prováděné na kriticky důležitých systémech správcem systému.
 • Umožňuje uživatelům bezpečně pracovat prostřednictvím jednoho zařízení na více virtuálních pracovních stanicích s privilegovaným přístupem (PAW).
 • Zabezpečuje přístup ke kritickým aplikacím prostřednictvím prohlížeče.

Společnost HP představuje platformu HP Wolf Pro Security pro malé a střední podniky

Společnost HP představila produkt HP Wolf Pro Security, který nově definuje zabezpečení počítačů pro malé a středně velké zákazníky. HP Wolf Pro Security integruje ochranu před hrozbami založenou na mikrovirtualizaci, prevenci proti napadení malwarem založenou na antivirovém řešení nové generace a na ochraně identit. Všechny tyto vrstvy jsou integrovány s hardwarovými bezpečnostními funkcemi HP, takže v úhrnu poskytují špičkovou ochranu, kterou mohou IT oddělení jednoduše pořídit, nasadit i provozovat.

 • Threat Containment (ochrana před hrozbami) zvyšuje standard ochrany koncových bodů, neboť poskytuje ochranu, která se nespoléhá na detekci. Hardwarem podporovaná mikrovirtualizace kompletně izoluje hrozby šířící se všemi nejběžnějšími vektory, aniž by to mělo dopad na uživatelské prostředí.
 • Malware Prevention (prevence před malwarem) je kompletní antivirové řešení nové generace poskytující pokročilou ochranu před malwarem, založenou na prediktivní detekci, ke které využívá techniky kombinující využití umělé inteligence, jako je hluboké učení, a behaviorální analýzu.
 • Identity Protection (ochrana identity) poskytuje ve všech oblíbených prohlížečích ochranu před phishingovými útoky, cílícími na přihlašovací údaje.
 • Tato řešení jsou integrována s vestavěným hardwarovým zabezpečením vyvinutým společností HP, do něhož patří například funkce jako Application Persistence, OS Resiliency či Physical Tamper Protection.

Společnost HP rovněž představuje novou službu Flexworker, která umožňuje IT oddělením zvyšovat produktivitu pracovní síly a současně pomáhat chránit podnikové sítě a data. Tato nová rozšířená služba Managed Print Service (MPS) umožňuje IT oddělením vybavit pracovníky, pracující částečně na home office, zabezpečenými tiskárnami, které lze monitorovat a automaticky opravit, pokud zařízení nevyhovuje podnikovým pravidlům.

HP Wolf Essential Security je navíc součástí inteligentních tiskáren HP+ se zabudovaným zabezpečením – 24 hodin po sedm dní v týdnu. Tiskárny HP+ se Smart Security pomáhají spotřebitelům a malým firmám zůstat o dva kroky napřed před hackery, což pomáhá předcházet možným malwarovým útokům a brání tomu, aby vaše data skončila ve špatných rukou.

Na podporu spuštění HP Wolf Security vytvořila společnost HP řadu zajímavých videí, v nichž vystupuje herec Christian Slater. Videa zachycují běžné bezpečnostní scénáře, které vznikly v důsledku přechodu na vzdálenou práci během pandemie. Mezi ně patří: dítě klikající na phishingový odkaz při používání notebooku svých rodičů, kompromitovaná tiskárna používaná k odesílání škodlivého spamu zbytku společnosti a IT tým zaslepený kybernetickým útokem.

Video : 
Štítky: 

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Skoro dvě třetiny zaměstnanců se aktivně brání aktualizacím softwaru

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Téměř čtvrtina zaměstnanců připustila, že měla nedávno rozepře s IT oddělením firmy ohledně důležitosti nebo četnosti aktualizací softwaru a OS na svém PC. Většina zaměstnanců si navíc podle Kaspersky nakonec prosadila svou a mohla instalaci aktualizací softwaru nebo OS oddálit nebo zcela vynechat. Čtěte více

COVID donutil české „ajťáky“ zapracovat na dovednostech z oblasti IT bezpečnosti

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Naprostá většina IT týmů, které v průběhu roku 2020 čelily nárůstu kybernetických útoků (82 % celosvětově, 71 % v České republice) a většímu náporu na zabezpečení (84 % celosvětově, 72 % v České republice), podle průzkumu společnosti Sophos posílila své bezpečnostní dovednosti a znalosti. Čtěte více

Hesla jsou terčem poloviny kybernetických útoků u nás

11. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nejčastěji se čeští uživatelé setkávají s kybernetickými útoky na hesla uložená v prohlížečích. Ta představují na černém trhu cennou komoditu. Škodlivý kód, prostřednictvím kterého na ně útočníci cílí, se šíří v přílohách e-mailů, které vydávají nejčastěji za faktury. Čtěte více

VMware potvrdil výrazný nárůst útoků cílených na zaměstnance pracující na dálku

10. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Urychlená digitální transformace způsobila, že bezpečnostní týmy čelí nárůstu množství hrozeb ze strany počítačových zločinců, kteří se snaží provádět cílené útoky proti překotně zaváděným inovacím i proti zaměstnancům pracujícím na dálku. Čtěte více