HP připravilo nové Chromebooky speciálně pro firemní uživatele

14. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Notebooky HP Elite c1030 Chromebook Enterprise, HP Pro c640 Chromebook Enterprise a HP Chromebook Enterprise 14 G6 byly navrženy s důrazem k současnému způsobu práce. Nové portfolio chromebooků, uzpůsobených intenzivnímu využívání cloudu mobilními pracovníky, se odlišuje designem, prvky zajišťujícími ochranu soukromí i výkonem.

Řada produktů „Chrome Enterprise“ přináší možnost správy a zabezpečení splňující požadavky podniků na jednoduchost, která šetří čas a peníze oddělení IT.

Zásluhou takřka bezrámečkového displeje s úhlopříčkou 13,5" a poměrem stran 3:2, který se může pochlubit více než 90% poměrem obrazovky k tělu, jenž je v kategorii chromebooků vůbec jedním z nejvyšších, nabízí HP Elite c1030 Chromebook Enterprise pohodlí a prostor při práci na internetu, na virtualizovaných plochách i v aplikacích pro Android.

Procesory Intel 10. generace se systémem aktivního chlazení, který umožňuje současné provozování řady aplikací i pořádání videokonferencí, a baterií, která udrží počítač v provozu až 12 hodin, poskytují veškeré potřebné vlastnosti pro práci v terénu. Zařízení s 360o kloubem displeje přináší také:

  • Zabezpečení uvnitř i venku. Jdeo první Chromebook s obrazovkou vybavenou filtrem pro zajištění ochrany soukromí. Funkce HP Sure View Reflect dokáže stisknutím tlačítka skrýt obsah obrazovky před cizím zrakem. Integrovaný snímač otisků prstů a fyzická krytka vestavěné webové kamery zajišťují ochranu soukromí a poskytují uživatelům i IT oddělením větší klid.
  • Výkon a produktivitu.  Chromebook je vyvinutý pro firemní uživatele a vyrobený jako součást programu Project Athena společnosti Intel. Podpora Wi-Fi 6, postavená na technologii LAN HP Extended Range, a volitelná podpora sítí LTE zaručují přístup k datům, spolupráci v reálném čase a připojení tam, kde uživatel právě pracuje.
  • Udržitelnost. Výroba s důrazem na ochranu životního prostředí – horní víko je vyrobeno z 75 % z recyklovaného hliníku, klávesnice z 50 % z recyklovaných plastů a k výrobě reproduktorů byly použity plasty, které by jinak skončily v oceánech. Naším cílem je, aby zařízení získalo ve dvaceti zemích certifikaci EPEAT Gold a stalo se prvním Chromebookem, který splňuje tento uznávaný oborový standard udržitelnosti.

Chromebook HP Pro c640 Enterprise je navržen pro práci s cloudovými službami. Zařízení je postaveno na procesorech Intel 10. generace a uživatelé se při jeho používání díky baterii s výdrží až 12 hodin a rychlému nabíjení HP Fast Charge, které dokáže za 90 minut nabít baterii na 90 %, mohou své práci věnovat déle. Zařízení nabízí také následující:

  • Odolnost. 14" Chromebook se stylovým hliníkovým šasi byl navržen, tak aby splňoval požadavky náročných testů dle standardů MIL-STD, a je vybaven podsvícenou klávesnicí, která dokáže odolat rozlití až 350 ml vody.
  • Zabezpečení na podnikové úrovni. Integrovaná krytka chrání kameru před zneužitím a volitelný integrovaný snímač otisků prstů umožňuje rychlý zabezpečený přístup.
  • Bezproblémová spolupráce. Díky podpoře Wi-Fi 6 a proprietárnímu řešení HP pro LAN s rozšířeným dosahem získají uživatelé pracující s cloudovými službami síťové připojení s větším dosahem a vyšší rychlostí. Ploché panty s úhlem rozevření až 180° umožňují přístroj rozevřít zcela naplocho, vestavěná webová kamera a reproduktory usnadňují spolupráci a integrovaný port HDMI eliminuje nutnost používat adaptéry.

Přírůstkem v portfoliu je také HP Chromebook Enterprise 14 G6 přepracovaný tak, aby poskytoval výkon i funkce, které vyžadují firemní pracovníci působící v terénu. Klávesnici notebooku lze otřít běžnými vlhčenými ubrousky pro domácnost. Uživatelé mohou snadno rozšířit svůj pracovní prostor pomocí HDMI a portu USB-C. Díky baterii s výdrží až 13,5 hodiny a podpoře rychlého nabíjení zvládnete více práce a kamera HP Privacy Camera uživatele zbaví obav ze zneužití hackery. Díky technologii LAN HP Extended Range lze také využívat výhod výkonnějšího Wi-Fi připojení.

  • HP Elite c1030 Chromebook Enterprise bude v České republice v prodeji od října za ceny od 20 490 Kč.
  • HP Pro c640 Chromebook Enterprise bude v České republice v prodeji od července za ceny od 16 990 Kč.
  • HP Chromebook Enterprise 14 G6 bude v České republice v prodeji od července za ceny od 9 490 Kč.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Acer: chromebook Spin 514

15. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer představila svůj první chromebook s mobilními procesory AMD Ryzen 3000 řady C a grafikami AMD Radeon. Výkon kombinovaný s odolným designem a dlouhou výdrží na baterii činí zařízení více než schopné zvládnout všechny aplikace, které uživatelé potřebují při práci a výuce z domova. Čtěte více

Acer představil chromebooky se Snapdragonem

29. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer představila své první chromebooky poháněné výpočetní platformou Qualcomm Snapdragon 7c. Modely Acer Chromebook Spin 513 a Acer Chromebook Enterprise Spin 513 spojují ultrapřenosnou konstrukci s odpovídajícím výkonem, dlouhou výdrží na baterii a volitelným 4G LTE připojením. Čtěte více

Dodávky PC rostly podle Gartneru ve třetím čtvrtletí o 3,6 %

16. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Pokračující poptávka po domácí zábavě a učení na dálku přinesla největší růst amerického trhu za posledních deset let, v regionu EMEA rostl trh jen velmi mírně. Při započítání chromebooků by byly výsledky ještě znatelně lepší. Čtěte více

HP představilo zařízení přizpůsobená pro cloudovou práci terénních pracovníků

16. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila elegantní specializovaná zařízení pro práci v cloudu, od počátku navržená s ohledem na potřeby pracovníků působících v předních liniích, zaměstnanců pracujících z domova i z kanceláře, jakož i pro mobilní průkopníky. Čtěte více