HP představilo laserové tiskárny pro kombinovaný pracovní režim

17. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP uvedla na český trh nové tiskárny řady HP LaserJet Enterprise 400. Zařízení pro firemní použití nabízejí rozsáhlé možnosti správy a zabezpečení, a díky svým kompaktním rozměrům najdou uplatnění i při práci z domova.

Ať už na to podniky byly připraveny, či ne, řada z nich byla rychle donucena přejít na nové způsoby práce, kdy je pracovní síla mnohem rozptýlenější. Vzhledem k této změně firmy potřebují intuitivní, svižná a připojená zařízení, která lze bezpečně spravovat na dálku a jež vyhoví potřebám uživatelů přímo tam, odkud pracují.

Pandemie COVID 19 dala vzniknout hybridní pracovní síle a 72 % administrativních pracovníků v současné době uvádí, že by rádo pracovalo alespoň dva dny v týdnu mimo kancelář, což platí i v případě, že již pominou obavy z onemocnění COVID-19,“ uvedl Xavier Garcia, globální ředitel a ředitel globální divize Print Hardware Solutions společnosti HP Inc. „Jsme přesvědčení, že tato nová, malá, ale výkonná tiskárna přichází v nejvhodnějším okamžiku: nabízí vše, co lze od tiskárny určené pro firemní použití očekávat, a dokáže se i v budoucnosti přizpůsobit tomu, odkud a jak lidé pracují – ať už na dálku nebo přímo v kanceláři.“

Manažeři IT oddělení i zaměstnanci pracující z domova kladou v současné době také maximální důraz na bezpečnost. Podle nové studie společnosti HP pod názvem Workforce Evolution uvádějí pracovníci v USA i Evropě jako svoji nejvyšší prioritu při modernizaci domácí kanceláře bezpečnostní software, což potvrzuje, že po zabezpečených pracovních řešeních existuje silná poptávka.

Nejmenší podnikové multifunkční tiskárny značky HP nové řady LaserJet nabízejí následující:

 • Nejbezpečnější tiskárny na světě pro firmy jakékoli velikosti bez ohledu na to, kde pracujete
  • Společnost HP klade důraz na bezpečnost v průběhu celého procesu vývoje tiskáren a stejnou strategii pečlivě dodržuje i ve vztahu k dodavatelskému řetězci a k výrobnímu procesu.
   • Funkce HP Sure Start s automatickým obnovením po eventuálním útoku chrání před zneužitím zranitelností, případně detekuje útoky a zajišťuje automatickou obnovu.
   • Bezpečnostní čip HP Trusted Platform Module (TPM) chrání identitu zabezpečeného zařízení pomocí certifikovaných privátních klíčů, což ještě zvyšuje ochranu šifrovaných přístupových údajů a dat.
   • Zabezpečovací funkce se neomezují pouze na hardware, včetně kazety – výsledek představuje zabezpečený tiskový systém typu end-to-end, který chrání vaši síť a informace.
 • Bezproblémová vzdálená správa zařízení umožňuje soustředit zdroje IT na naplňování strategických priorit
  • Možnost snadné správy zařízení a úprav nastavení na dálku pomocí programů HP Web Jetadmin a HP JetAdvantage Security Manager.
  • Snadné nasazení a integrace řešení HP a nezávislých dodavatelů do platformy HP Open Extensibility. Podpora čteček karet a možnost používání personalizovaného uživatelského nastavení pro tisk z vlastní fronty.

Kromě nových zařízení společnost HP představila také novou verzi firmwaru HP FutureSmart, který zajišťuje konzistentní a bezpečný operační systém napříč mnoha podnikovými tiskárnami HP. Firmware FutureSmart 5, uvedený na trh spolu s řadou LaserJet Enterprise 400, poskytuje zákazníkům ochranu investic, dodatečnou bezpečnostní ochranu a připravenost na pokročilé pracovní postupy využívající cloud.

Typické útoky na tiskárny mohou využívat zranitelnosti starších verzí firmwaru, které umožňují převzetí kontroly nad provozem zařízení, případně přerušení jeho činnosti,“ uvedl Mark Vena, hlavní analytik společnosti Moor Insights & Strategy. „Společnost HP bojuje proti riziku narušení bezpečnosti tiskáren pomocí vrstveného přístupu s hloubkovou ochranou, jehož cílem je zabezpečení tiskového zařízení i souvisejícího spotřebního materiálu.“

Dostupnost v ČR:

 • Tiskárna HP LaserJet Enterprise M406dn je v prodeji za ceny od 10 299 Kč.
 • Tiskárna HP LaserJet Enterprise MFP M430f je v prodeji za ceny od 14 999 Kč.
 • Tiskárna HP Color LaserJet Enterprise M455dn je v prodeji za ceny od 13 599 Kč.
 • Tiskárna HP Color LaserJet Enterprise MFP M480f je v prodeji za ceny od 16 999 Kč.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

HP vloni celosvětově zabavilo miliony tiskových padělků

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Zboží bylo zabaveno v období od listopadu 2019 do října 2020, tedy v době, kdy byl boj proti padělanému spotřebnímu materiálu pro tisk po celém světě z důvodu pandemie covidu-19 mimořádně náročný. Zároveň bylo odhaleno a odstraněno Velké množství nezákonných nabídek na inkoustové a tonerové kazety. Čtěte více
Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson CZ & SK

Marcel Divín (Epson): Chceme růst

7. 4. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Minulý rok došlo k řadě zásadních změn ve fungování naší společnosti, pracovních návyků a způsobu, kterým komunikujeme. Jak se tyto změny promítly v segmentu tisku? Jak se s nimi vyrovnal jeden z nejvýznamnějších výrobců tiskáren? Mohou dnes reselleři najít v segmentu tisku nějaké obchodní příležitosti? Na to vše nám poskytl odpověď jeden z nejpovolanějších – Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson CZ & SK. Čtěte více

Novinky ze světa menších a malých tiskáren

31. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Svět se neustále mění a vyvíjí. Spolu s ním se pod tlakem dění v posledním roce změnila také fyzická docházka na pracoviště a potažmo i firem. Nijak výrazně však neklesla potřeba tisku (a třeba i skenování) dokumentů a dalších materiálů… Čtěte více

Nová zpráva o indexu udržitelnosti a jeho vnímání od společnosti Epson

24. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Navzdory požadavkům zákazníků a zaměstnanců byly udržitelnost a sociální otázky v roce 2020 jednou ze tří priorit pro méně než čtvrtinu společností. Očekávání pro období po pandemii jsou však pozitivní. Čtěte více