HP představilo laserové tiskárny pro kombinovaný pracovní režim

17. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP uvedla na český trh nové tiskárny řady HP LaserJet Enterprise 400. Zařízení pro firemní použití nabízejí rozsáhlé možnosti správy a zabezpečení, a díky svým kompaktním rozměrům najdou uplatnění i při práci z domova.

Ať už na to podniky byly připraveny, či ne, řada z nich byla rychle donucena přejít na nové způsoby práce, kdy je pracovní síla mnohem rozptýlenější. Vzhledem k této změně firmy potřebují intuitivní, svižná a připojená zařízení, která lze bezpečně spravovat na dálku a jež vyhoví potřebám uživatelů přímo tam, odkud pracují.

Pandemie COVID 19 dala vzniknout hybridní pracovní síle a 72 % administrativních pracovníků v současné době uvádí, že by rádo pracovalo alespoň dva dny v týdnu mimo kancelář, což platí i v případě, že již pominou obavy z onemocnění COVID-19,“ uvedl Xavier Garcia, globální ředitel a ředitel globální divize Print Hardware Solutions společnosti HP Inc. „Jsme přesvědčení, že tato nová, malá, ale výkonná tiskárna přichází v nejvhodnějším okamžiku: nabízí vše, co lze od tiskárny určené pro firemní použití očekávat, a dokáže se i v budoucnosti přizpůsobit tomu, odkud a jak lidé pracují – ať už na dálku nebo přímo v kanceláři.“

Manažeři IT oddělení i zaměstnanci pracující z domova kladou v současné době také maximální důraz na bezpečnost. Podle nové studie společnosti HP pod názvem Workforce Evolution uvádějí pracovníci v USA i Evropě jako svoji nejvyšší prioritu při modernizaci domácí kanceláře bezpečnostní software, což potvrzuje, že po zabezpečených pracovních řešeních existuje silná poptávka.

Nejmenší podnikové multifunkční tiskárny značky HP nové řady LaserJet nabízejí následující:

 • Nejbezpečnější tiskárny na světě pro firmy jakékoli velikosti bez ohledu na to, kde pracujete
  • Společnost HP klade důraz na bezpečnost v průběhu celého procesu vývoje tiskáren a stejnou strategii pečlivě dodržuje i ve vztahu k dodavatelskému řetězci a k výrobnímu procesu.
   • Funkce HP Sure Start s automatickým obnovením po eventuálním útoku chrání před zneužitím zranitelností, případně detekuje útoky a zajišťuje automatickou obnovu.
   • Bezpečnostní čip HP Trusted Platform Module (TPM) chrání identitu zabezpečeného zařízení pomocí certifikovaných privátních klíčů, což ještě zvyšuje ochranu šifrovaných přístupových údajů a dat.
   • Zabezpečovací funkce se neomezují pouze na hardware, včetně kazety – výsledek představuje zabezpečený tiskový systém typu end-to-end, který chrání vaši síť a informace.
 • Bezproblémová vzdálená správa zařízení umožňuje soustředit zdroje IT na naplňování strategických priorit
  • Možnost snadné správy zařízení a úprav nastavení na dálku pomocí programů HP Web Jetadmin a HP JetAdvantage Security Manager.
  • Snadné nasazení a integrace řešení HP a nezávislých dodavatelů do platformy HP Open Extensibility. Podpora čteček karet a možnost používání personalizovaného uživatelského nastavení pro tisk z vlastní fronty.

Kromě nových zařízení společnost HP představila také novou verzi firmwaru HP FutureSmart, který zajišťuje konzistentní a bezpečný operační systém napříč mnoha podnikovými tiskárnami HP. Firmware FutureSmart 5, uvedený na trh spolu s řadou LaserJet Enterprise 400, poskytuje zákazníkům ochranu investic, dodatečnou bezpečnostní ochranu a připravenost na pokročilé pracovní postupy využívající cloud.

Typické útoky na tiskárny mohou využívat zranitelnosti starších verzí firmwaru, které umožňují převzetí kontroly nad provozem zařízení, případně přerušení jeho činnosti,“ uvedl Mark Vena, hlavní analytik společnosti Moor Insights & Strategy. „Společnost HP bojuje proti riziku narušení bezpečnosti tiskáren pomocí vrstveného přístupu s hloubkovou ochranou, jehož cílem je zabezpečení tiskového zařízení i souvisejícího spotřebního materiálu.“

Dostupnost v ČR:

 • Tiskárna HP LaserJet Enterprise M406dn je v prodeji za ceny od 10 299 Kč.
 • Tiskárna HP LaserJet Enterprise MFP M430f je v prodeji za ceny od 14 999 Kč.
 • Tiskárna HP Color LaserJet Enterprise M455dn je v prodeji za ceny od 13 599 Kč.
 • Tiskárna HP Color LaserJet Enterprise MFP M480f je v prodeji za ceny od 16 999 Kč.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Epson v showroomu Igepa předváděl svou první UV LED plochou signage tiskárnu

1. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Na konci června se v prostorách showroomu společnosti Igepa uskutečnilo neformální setkání, na němž společnost Epson poprvé v České republice prezentovala svou první UV LED plochou signage tiskárnu SureColor SC-V7000. Účastníci setkání si kromě zajímavé prezentace mohli také vyzkoušet, jak toto unikátní zařízení funguje. Čtěte více
Petr Hnilička, produktový specialista pro kancelářská zařízení a dokumentové skenery v Canonu

Petr Hnilička (Canon): Směřujeme ke správné podobě kanceláře bez papíru

24. 6. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Budoucnost práce bez papíru. Jak k tomuto ideálu postupuje společnost i firmy a jaké jim k tomu může poskytnout společnost Canon řešení a nástroje? Nejenom na to nám odpovídal Petr Hnilička, produktový specialista pro kancelářská zařízení a dokumentové skenery z firmy Canon. Čtěte více

Už nemusíte volit mezi spolehlivostí, funkcemi a zabezpečením

21. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Potřebujete spolehlivou tiskárnu, která bude poskytovat kvalitní výstupy dnes i po mnoho dalších let? Nebojte se mít velká očekávání – pokročilá stolní tiskárna ZD421 od Zebra Technologies nabízí funkce, flexibilitu, spolehlivost a bezpečnost, jakou potřebujete nyní i do budoucna. Tiskárna je díky exkluzivnímu balíku softwarových nástrojů Zebra Print DNA jednoduchá na nastavení, provoz, správu a údržbu – na místě i vzdáleně. Čtěte více
Epson L8180

Epson: multifunkce EcoTank L8160 a L8180

6. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Epson představil nové prvotřídní tiskárny EcoTank bez inkoustových kazet pro tvůrčí nadšence. Bezdrátové multifunkční tiskárny EcoTank L8160 a L8180 používají šestibarevné inkousty Epson Claria ET Premium, čímž umožňují tisk fotografií a dokumentů při nízkých provozních nákladech a jsou vhodné pro nadšence z řad amatérských fotografů. Čtěte více