Honor uvedl svůj první skládací telefon

18. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Honor)
Globální technologická značka Honor představila svůj první 5G skládací vlajkový chytrý telefon Honor Magic V. Telefon zaujme jedinečným designem, flexibilním displejem, tenkým pantem, novým čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 nebo uživatelským prostředím Magic UI 6.0.

Díky využití pokročilé technologie kapkového pantu je Honor Magic V vůbec nejtenčí v porovnání s podobnými produkty na trhu a má perfektně symetrické tělo. Udává tak nový standard, co se týká uživatelského zážitku a designu skládacích chytrých telefonů. Exkluzivní dojem a potřebnou pevnost a odolnost přístroji poskytuje konstrukce využívající titan, zirkonové kovy a uhlíková vlákna.

Telefon je vybaven dvojicí displejů. Vnější displej je typu OLED, má úhlopříčku 6,45", poměr stran 21,3:9 a zaujme 44° zakřivením. Hlavním lákadlem je však vnitřní ohebný displej s úhlopříčkou obrazovky 7,9". Obě obrazovky podporují 100% DCI-P3 barevný gamut s až 1,07 miliardy barev. Dojem z panelu podporuje 120Hz obnovovací frekvence a certifikace IMAX Enhanced.

Výbava na úrovni

Honor Magic V je první skládací chytrý telefon poháněný novinkou od Qualcomm, čipem Snapdragon 8 Gen 1 s podporou 5G sítí. V kombinaci s aktuální generací grafického čipu Adreno mohou uživatelé očekávat vysoký a ničím nerušený výkon. Maximálního výkonu použitého čipsetu lze dosáhnout i díky použití chladicího systému, který využívá grafen, a chytrého teplotního managementu s prvky AI. Honor Magic V je vybavený 12GB RAM a možností rozšíření externího úložiště až na 256 GB.

Honor Magic V má systém čtyř fotoaparátů: 50MPx zadní fotoaparát s podporou AI nebo 42MPx přední fotoaparát, jejichž výsledky vylepšuje pokročilý systém Honor Image Engine.

O zabezpečení telefonu se stará duální bezpečnostní systém (HTEE+QTEE) v kombinaci s odděleným bezpečnostním čipem pro zajištění maximální bezpečnosti pro hesla nebo biometrické údaje jako otisk prstu.

Napájení přístroje má na starosti 4 750mAh baterie s podporou rychlého (66W) nabíjení, které za 15 minut doplní akumulátoru polovinu jeho kapacity.

Nové uživatelské rozhraní

S novým uživatelským rozhraním Honor Magic UI 6.0 nabízí Honor Magic V širokou paletu vychytávek a vylepšení. Magic UI 6.0 přichází s technologií umělé inteligence a díky kontextu a predikci se dokáže chovat jako osobní asistent, ovládá chytré učení uživatelových zvyklostí a chování, aby dokázal poskytnout vhodná doporučení. Telefon podporuje také režim více oken, dovolující zobrazovat několik aplikací současně.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Trh s chytrými telefony směřuje k oživení

22. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC se celosvětové dodávky chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí roku 2023 meziročně snížily o 0,1 % na 302,8 milionu kusů. Přestože makroekonomická nejistota přetrvává, neboť trhy se potýkají s nízkou poptávkou, inflací a geopolitickým napětím, zdravé zásoby a pomalejší tempo poklesu povzbuzují některé producenty ke zvýšení výroby. Čtěte více

TTC apki se stává oficiálním distributorem odolných zařízení RugGear

8. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TTC apki)
Společnost TTC apki, která spadá do skupiny TTC, se stala oficiálním distributorem německého výrobce odolných mobilních zařízení RugGear pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Čtěte více

Neomezená mobilní data využívá dle ČTÚ už 22 % respondentů

7. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČTÚ)
Český telekomunikační úřad se v průzkumu podrobněji zaměřil na mobilní trh. Mimo jiné jsme se tak dozvěděli, že služby virtuálních operátorů využívá téměř 11 % respondentů nebo, že 39 % respondentů vynakládá na měsíční provoz svého soukromého mobilu (soukromé SIM karty) 200 až 499 Kč. Jaké další skutečnosti průzkum odhalil? Čtěte více

Samsung spouští systém Dočasné zálohy v cloudu

2. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung spustila tzv. systém Dočasné zálohy v cloudu, což je snadný a bezpečný způsob, jak chránit a přesouvat důležitá data na telefonech či tabletech. Uživatelé modelů Samsung Galaxy tak nebudou muset mít o svá data obavy, ať už jde o fotografie, videa či dokumenty. Čtěte více