Galaxy Note9 má 512GB paměť, nové pero, vestavěný režim DeX a řadu dalších novinek

10. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Nejnovější člen prémiové řady smartphonů společnosti Samsung nabízí 6,4palcový Super AMOLED displej, až půl terebajtu vestavěné paměti, nejnovější Android, až 8 GB RAM, vylepšené pero, speciální systém chlazení, baterii s kapacitou 4 000 mAh. A „počítačový“ režim DeX si nově vystačí pouze s jediným kabelem.

Hlavním designovým prvkem nových smartphonů společnosti Samsung je displej bezrámečkový (Infinity) displej, který má v případě novinky úhlopříčku 6,4 palců, využívá technologii Super AMOLED a pracuje v rozlišení 2 960 x 1 440 (521 ppi).

Galaxy Note9 je výkonný chytrý telefon s 10nm procesorem (4 x 2,8 GHz + 4 x 1,7 GHz) a podporou nejrychlejších dostupných sítí na trhu (až 1,2 gigabitu za sekundu). Smartphone se dodává ve 128GB nebo512 GB provedení a díky možnosti vložení karty microSD může nabídnout až 1TB úložiště. Operační paměť činí 6 GB u menší kapacitní varianty a 8 GB u větší kapacitní varianty.

Novinka obsahuje systém Water Carbon Cooling vyvinutý společností Samsung a algoritmus regulace výkonu na principu umělé inteligence integrovaný přímo do zařízení k zajištění vysokého, ale přesto stabilního výkonu. I přes nabízený výkon vydrží novinka pracovat minimálně jeden celý den díky baterii s kapacitou 4 000 mAh (rychlé a bezdrátové nabíjení jsou samozřejmostí.

Charakteristickým rysem řady Note je pero S Pen. Díky podpoře technologie Bluetooth Low Energy (BLE) přináší pero zcela nový způsob, jak Note používat. Pouhým kliknutím je nyní možné pořídit selfie a seskupit obrázky, promítat snímky, pozastavit a přehrát video atd. Vývojáři mohou dokonce nové funkce pera S Pen postavené na technologii BLE integrovat do svých aplikací.

Nové možnosti získal také vestavěný duální fotoaparát, který je podle výrobcenejchytřejší, jaký Samsung kdy vyvinul. Využívá umělé inteligence k identifikaci jednotlivých prvků fotografie, například scény a předmětu, automaticky je zařadí do jedné z 20 kategorií a na základě kategorie je okamžitě optimalizuje. Díky automatické detekci chyb je uživatel upozorněn, pokud něco není v pořádku, a ten pak může pořídit nový snímek. Okamžité upozornění se objeví v případě, že je snímek rozmazaný, fotografovaná osoba mrkla, na objektivu je nečistota, nebo pokud kvalita snímku není dobrá kvůli protisvětlu. Fotoaparát dále nabízí technologii redukce šumu a variabilní clonu s dvojí světelností (f/1,5 a f/2,4).

Díky podpoře dokovací stanice Samsung DeX lze s Galaxy Note9 pracovat podobně jako s PC. Uživatelé takto mohou například pracovat na prezentacích, upravovat fotografie, číst webové stránky nebo hrát hry. DeX lze navíc nově využívat pouze za pomoci přenosných HDMI adaptérů, tedy bez přídavné kolébky, jako tomu bylo doposud. Po připojení k monitoru může Galaxy Note9 poskytovat obraz pro virtualizovaný desktop, nebo dokonce může sám posloužit jako plně funkční druhá obrazovka. Telefon lze použít jako touchpad, jako pravé tlačítko myši, k přetahování obsahu pomocí funkce drag and drop, či pracovat na monitoru s několika okny zároveň.

Standardní součástí výbavy jsou i další špičkové technologie a vlastnosti, ke kterým patří bezdrátové nabíjení, odolnost proti vodě a prachu se stupněm krytí IP68, stereoreproduktory vyladěné od AKG nebo podpora prostorového zvuku Dolby Atmos. Galaxy Note9 samozřejmě podporuje i bezpečnostní platformu Knox, která splňuje požadavky vojenského průmyslu a nabízí možnost biometrického zabezpečení důležitých informací pomocí skenování otisků prstů, skenování duhovky, nebo funkce rozpoznávání obličeje.

V České republice bude Galaxy Note9 dostupný ve dvou barevných variantách – černé Midnight Black (ve verzích 512 a 128GB) a modré Ocean Blue se žlutým S Penem (verze 128GB). Doporučené maloobchodní ceny jsou 32 499 Kč za 512GB verzi a 25 999 za 128GB verzi. Pro zájemce bude připravená i exkluzivní speciální edice obsahující Galaxy Note9 v 512GB verzi společně s chytrými hodinkami Samsung Gear S3 Frontier v luxusním balení, jež bude majitelům doručována od 24. srpna 2018.

Štítky: 

Podobné články

Zebra Technologies: smartphone TC25

14. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Průmyslový smartphone Zebra Technologies TC25 je vhodný zejména pro pracovníky v terénu. Ocení jej například řemeslníci, kurýři a pracovníci v maloobchodu. Přístroj je navržen tak, aby fungoval i v extrémních povětrnostních podmínkách, a jeho obrazovka o úhlopříčce 4,3 palce je čitelná i na přímém slunečním světle. Čtěte více

Češi vítají možnost práce odkudkoliv, více než dvě třetiny dnes pracují mimo kancelář

14. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Trend práce mimo kancelář, který se začal objevovat teprve koncem minulého desetiletí, pohltil Česko nebývalou silou. K čemu Češi v současné době využívají své chytré telefony? Je to stále volání či smskování, nebo je nahradilo něco jiného? A umí si Češi díky novým technologiím představit větší pracovní flexibilitu? Čtěte více

ASUS: smartphone ZenFone Max Pro (M1)

8. 8. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Asus)
ASUS uvedl na český trh smartphone ZenFone Max Pro (M1), který je vybaven vysokokapacitní 5 000mAh baterií, 6“ FullView displejem s Full HD rozlišením a duálním fotoaparátem, který dokáže upravovat hloubku ostrosti. Tělo telefonu není díky tenkým rámečkům větší než u standardních 5,5“ smartphonů. Čtěte více

HMD Global: smartphone Nokia 5.1

4. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: HMD Global)
Úspěšný model z loňského portfolia HMD Global, chytrý telefon Nokia 5, má na českém trhu svého nástupce. Novinka nese označení Nokia 5.1 a přináší řadu vylepšení, mezi která patří Full HD+ displej s poměrem stran 18:9, vyšší výkon nebo 16MPx hlavní fotoaparát. Čtěte více