Fortinet představil novou verzi svého bezpečnostního OS

22. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
FortiOS ve verzi 5.4 nabízí nové funkce, které umožňují zavést interní segmentaci sítě na ochranu proti pokročilým hrozbám a jejich neutralizaci. K dalším novinkám patří nová integrace s řešením Advanced Threat Protection, komunikace FortiHeartbeat či jednotné uživatelské rozhraní.

Společnost Gartner předpovídá, že v roce 2016 bude existovat 6,4 miliardy připojených zařízení, tedy o 30 % více než v roce 2015, a jejich počet dosáhne 20,8 miliardy v roce 2020, což exponenciálně zvětší prostor k útoku a úměrně tomu také náročnost zabezpečení podniků. Díky nejnovější konfiguraci, analytickým možnostem a asistovaným akcím aktivovaným na jedno kliknutí umožňuje FortiOS 5.4 podnikům zavádět interní segmentační firewally (ISFW) a architektury Secure Access, což jsou vícevrstvé strategie ochrany účinnější než tradiční obrana perimetru sítě.

„Podniky čelí stále agresivnějšímu nepřátelskému prostředí, kde se denně objevují nové vysoce technicky vyspělé útoky. Boj proti nim vyžaduje bezpečnostní řešení, která dokáží skutečně síť segmentovat, aniž by omezila její výkon,“ řekl Michael Xie, zakladatel, prezident a technický ředitel společnosti Fortinet. „FortiOS 5.4 přináší nové funkce, které podnikům umožňují zavádět strategie interní segmentace, které izolují a neutralizují škodlivý software, pokud pronikne vnější ochranou.“

FortiOS 5.4 zavádí nové mobilní bezpečnostní služby FortiGuard

FortiOS 5.4 zavádí funkci tzv. Mobile Malware protection - službu na ochranu mobilních zařízení proti škodlivému softwaru, využívající novou databázi signatur služby FortiGuard. Mobilní zařízení jsou v podnicích využívána stále častěji, a proto se stávají atraktivním terčem pro kybernetické zločince. Systém FortiOS přijímá z laboratoří FortiGuard neustále aktualizované informace o bezpečnostních hrozbách specifických pro mobilní zařízení a automaticky chrání proti novým útokům zaměřeným na platformy jako Android, iOS nebo Windows.

Hlavní novinky FortiOS 5.4:

  • Nová integrace s řešením Advanced Threat Protection (ATP): Integrace s frameworkem ATP společnosti Fortinet včetně služeb FortiClient, FortiMail, FortiSandbox a FortiWebumožňuje automatizovat sdílení poznatků o hrozbách a eliminaci útoků jedním kliknutím, pokud jsou směřované přímo na síť nebo nejběžnějšími vektory.
  • Jednotné uživatelské rozhraní: Jednotné uživatelské rozhraní poskytuje celkový přehled o síti, zajišťuje kontrolu a viditelnost v celé produktové řadě Fortinet a nabízí hloubkovou analýzu.
  • Komunikace FortiHeartbeat: Vytváří podrobnou vizualizaci topologie sítě a poskytuje bezpečnostním stratégům data a analytické výstupy potřebné k zavádění komplexních pravidel a navrhování architektur jako ISFW.
  • Reakce na incidenty: FortiOS 5.4 poskytuje automatizovanou detekci hrozeb a reakci na jedno kliknutí – např. izolaci zařízení, zablokování zdroje apodobně – což umožňuje odhalovat hrozby a rychleji na ně reagovat.
  • Integrace softwarově definovaných sítí (SDN): Ovládací prvky pro nejrozšířenější řešení SDN jako VMware NSX a Cisco ACI.

FortiOS verze 5.4 je již k dispozici - současní zákazníci mohou produkt aktualizovat ručně nebo se obrátit na pracovníka zákaznické podpory společnosti Fortinet. Upgrade je dostupný zdarma pro všechny zákazníky se zařízeními s platnou hardwarovou podporou.

Kompletní seznam novinek ve FortiOS 5.4 naleznete zde.

Štítky: 
Bezpečnost, Fortinet

Podobné články

Ekonomika SOC: Jaká je návratnost investice do bezpečnostního centra?

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Investice do Security Operations Center (SOC) může představovat značné počáteční náklady pro mnoho organizací. V dnešní digitální éře však mohou náklady na kybernetické incidenty rychle narůst. Jak tedy vyčíslit návratnost investice (ROI) do SOC a jaká je skutečná ekonomická hodnota takového centra? Čtěte více

Objem DDoS útoků na české firmy po měsících stagnace vzrostl

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita po několika měsících stagnace v únoru trojnásobně narostly. Sice zatím ani zdaleka nedosahují objemu z loňského léta, přesto hrozby a způsobené škody neklesají. Jak totiž trend posledních měsíců jednoznačně ukázal, útoky jsou stále kvalitnější a intenzivnější útoky. Nejvíce útoků přitom již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Podniky k přechodu na MSP služby motivují hlavně výpadky IT

27. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle více než 60 % českých a slovenských prodejců společnosti Zebra systems, distributor je hlavní motivací zákazníků k přechodu na MSP služby nepříjemná zkušenost s výpadky IT provozu. Stále více IT dodavatelů tak nabízí svým zákazníkům vedle tradičních také MSP služby. Čtěte více
Jan Pinta, manažer rozvoje byznysu ve společnosti Thein Security

Všechny typy phishingu pohromadě

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Phishing, česky rybaření, je úspěšný nástroj útočníků při chytání oběti za účelem krádeží osobních údajů, přihlašovacích jmen a hesel, údajů z platebních karet i řady dalších věci. Slovo samotné vychází z mechanismu, kdy rybář nahodí digitální udičku a oběť na ni ochotně naskočí. Čtěte více