Eset u produktů pro domácnosti posiluje ochranu před ransomwarem a zabezpečení online plateb

2. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Aktualizované verze bezpečnostních produktů firmy Eset pro domácnosti nyní zahrnují řadu nových a vylepšených funkcí, které mají zvýšit ochranu soukromí, zlepšit ochranu routerů nebo předcházet útokům tzv. hrubou silou. K dispozici je také vždy aktivní režim zabezpečení internetových prohlížečů pro bezpečné online bankovnictví a platby na internetu. Novinkou je i technologie Intel Threat Detection.

Nejnovější průzkum společnosti Deloitte Connectivity & Mobile Trends v oblasti připojitelnosti chytrých zařízení v domácnosti a mobilních trendů přinesl nové informace o stále se zlepšujícím připojení k internetu a pokračujícím stírání hranic mezi fyzickým životem spotřebitelů a digitálním prostředím. Nejnovější aktualizace produktů ESET pro domácnosti tak přináší také vylepšení diagnostického nástroje Strážce sítě, který poskytuje informace o domácím routeru a obsahuje seznam všech zařízení, která jsou k němu připojena.

„Bohužel s tím, jak spotřebitelé tráví stále více času online a mají stále větší počet připojených zařízení, se stávají stále cennějšími pro kybernetické útočníky,“ vysvětlil Martin Skýpala, produktový specialista společnosti ESET. „ESET chce proti těmto rizikům bojovat, a proto spotřebitelům nabízí komplexní řešení digitální bezpečnosti, které je ochrání na všech jejich zařízeních bez ohledu na to, kde se zrovna nacházejí.“

Platforma ESET HOME nově nabízí dvoufaktorové přihlášení

Společnost ESET již více než 30 let nepřetržitě investuje do vývoje několika vrstev vlastních technologií, které zabraňují známým i dosud nerozpoznaným hrozbám, aby narušily bezpečnost na koncových zařízeních i systémech zákazníků. Inovovaná nabídka pro domácí uživatele se základní (ESET NOD32 Antivirus), pokročilou (ESET Internet Security) a prémiovou úrovní zabezpečení (ESET Smart Security Premium) maximálně zvyšuje ochranu zařízení. Bezpečnostní řešení dávají uživatelům pocit jistoty a nepřetržitou ochranu v digitálním prostředí.

ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium nabízejí zkušenějším uživatelům další možnosti, jak přizpůsobit ochranu svým potřebám. Všechny produkty se navíc mohou pochlubit antivirovou a antispywarovou ochranou od ESETu a také pokročilou technologií strojového učení, která zlepšuje detekci malwaru. Produktová řada nabízí také možnost integrace s technologií Intel Threat Detection Technology, hardwarovou technologií detekce ransomwaru, která se nachází v procesorech Intel Core.

Kromě produktů prošla aktualizací také platforma pro správu licencí ESET HOME, která nově vyžaduje dvoufaktorovou autentizaci pro přihlášení k účtu a díky vylepšenému přehledu na domovské stránce nabízí také lepší správu zabezpečení.

ESET Mobile Security nově ochrání i před SMS phishingem

S nejnovější verzí produktu pro Android, ESET Mobile Security, která bude vydána v nejbližších dnech, budou mít uživatelé k dispozici nový design hlavního panelu, stejně jako nově přidané funkce pro zvýšení ochrany jejich soukromí. Ty zahrnují ochranu SMS a notifikací, které chrání uživatele před škodlivými odkazy a upozorňují na ně ještě před otevřením samotné webové stránky.

ESET Mobile Security je řešení, které zajišťuje ochranu před většinou běžných kybernetických útoků na platformě Android. Chrání uživatele před škodlivým softwarem, s jehož pomocí se mohou útočníci zmocnit mobilních zařízení a jejich dat.

„Preventivní technologie od ESET se vyznačují tím, že fungují ve více vrstvách, a díky tomu jsou velmi efektivní. Aktualizace spotřebitelské nabídky pomůže technicky zdatným i technicky nezkušeným uživatelům zmírnit rizika v podobě útoků kyberzločinců, kteří mohou nepředvídatelně nakládat s jejich zařízeními a daty,“ doplnil Skýpala. „Aktualizované produkty jim umožní bezpečně využívat internetové bankovnictví a nakupovat online, spravovat bezpečně hesla, šifrovat data, chránit webové kamery, kontrolovat zabezpečení připojených zařízení, vyhledávat a zabezpečit ztracené notebooky a každý měsíc získávat bezpečnostní přehledy na míru, aby mohli co nejlépe zajistit bezpečnost celé své rodiny.“

Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více