ESET představil novou komplexní ochranu pro domácnosti

23. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ESET)
Tři zcela nové úrovně kybernetické ochrany pro domácnosti (ESET HOME Security Essential, ESET HOME Security Premium a ESET HOME Security Ultimate) poskytnou širokou a zároveň spolehlivou bezpečnost digitálního života uživatelů. Zákazníci mohou počítat s funkcemi jako virtuální privátní síť (VPN) či webové rozšíření Ochrana soukromí a zabezpečení v prohlížeči.

S cílem naplnit očekávání zákazníků a jejich poptávku po vše zahrnující ochraně společnost představila vylepšenou platformu pro kompletní správu zabezpečení ESET HOME, která umožňuje snadné a intuitivní využívání všech nových funkcí. Platforma je dostupná pro všechny hlavní operační systémy – Windows, macOS, Android nebo iOS – a zahrnuje přehled o všech připojených zařízeních.

„Jsme odhodláni vyvíjet technologie a zároveň dodržovat vysoký standard zabezpečení. Náš tým se svými odbornými znalostmi vytvořil výkonné spojení umělé inteligence, lidské odbornosti a cloudové ochrany, které poskytuje nejmodernější obranu proti různorodým kybernetickým hrozbám. Nové úrovně řešení ESET HOME Security nabízejí vícevrstvou ochranu, chrání soukromí a domácnosti našich zákazníků. Díky nim jsou zabezpečeni a mohou objevovat, připojovat se a rozvíjet,“ řekl Martin Skýpala, produktový specialista v pražské pobočce společnosti ESET.

Kompletní platforma pro správu zabezpečení

Průzkum mezi zákazníky ESETu ukazuje, že naprostá většina uživatelů ESET HOME se považuje za domácí správce, tedy ty, kteří se starají o digitální zabezpečení své domácnosti. Jsou technicky zdatní, ale nechtějí zbytečně trávit čas správou jednotlivých řešení a funkcí. Společnost tak vyšla vstříc potřebám zákazníků a platformu ESET HOME vylepšila do podoby kompletního portálu pro správu zabezpečení s inovovaným uživatelským prostředím. V této verzi je správa zařízení, online nákupy, aktivace a obnovení předplatného, stahování nebo aktualizace bezpečnostních řešení a zapnutí funkcí, jako je VPN, správce hesel Password Manager a další, pro uživatele samozřejmostí.

Pro zvýšení uživatelského komfortu a zjednodušení správy mají uživatelé již po přihlášení do ESET HOME k dispozici informace o úrovni zabezpečení na zařízení či o stavu předplatného, a to na základě několika kategorií – kdy je vše v pořádku a zařízení jsou chráněna, zda vyžaduje některá součást pozornost nebo zda je třeba vyřešit událost, která je ohlášená bezpečnostním upozorněním.

Cílem těchto změn je poskytnout zákazníkům špičkovou ochranu s jejich minimálním přispěním k nastavení. Zároveň nové prostředí poskytuje také možnosti a funkce proaktivním uživatelům, kteří jej chtějí ovládat a přizpůsobovat. ESET HOME je snadno použitelný webový portál a mobilní aplikace dostupná pro iOS i Android.

Nové úrovně řešení a jejich funkce

Spolu s novou podobou platformy ESET HOME byly představeny tři nové úrovně předplatného bezpečnostního řešení ESET HOME Security, a to Essential, Premium a Ultimate. Na základě úrovně předplatného poskytují bezpečnostní řešení ochranu od základní úrovně až po tu nejvyšší, čímž jsou pokryty potřeby jednotlivců a jejich domácností v oblasti ochrany soukromí a zabezpečení digitálního života. Předplatné ESET HOME Security je opět dostupné pro všechny hlavní operační systémy – Windows, macOS, Android a iOS.

ESET HOME Security Essential je základní úroveň předplatného s ochrannými funkcemi, včetně vylepšeného moderního zabezpečení zařízení uživatelů a vícevrstvé ochrany v reálném čase. Jeho součástí jsou i další nástroje, které rozšiřují možnosti uživatele chránit se před různými hrozbami, a to například funkce Zabezpečené bankovnictví a prohlížení webu, určená k ochraně citlivých dat uživatelů, nebo Strážce sítě, diagnostický nástroj poskytující informace o zabezpečení routeru a zobrazení zařízení připojených k síti. Novinkou je rozšíření do prohlížeče s názvem Ochrana soukromí a zabezpečení v prohlížeči. Patří sem například nástroj Vyčištění prohlížeče, který lze použít k pravidelnému nebo jednorázovému smazání historie prohlížení, vymazání souborů cookies atd.

Střední úroveň, ESET HOME Security Premium, je rozšířena o další bezpečnostní funkce, jako je například Správce hesel Password Manager, který chrání a ukládá hesla a osobní údaje uživatelů. Součástí je i funkce pro ukládání osobních údajů (identit), která šetří čas uživatelů při vyplňování formulářů na webových stránkách. Funkce Šifrování dat zajišťuje jejich soukromí a zabezpečení pomocí výkonného šifrování souborů a vyměnitelných médií, a zabraňuje tak krádeži dat v případě ztráty USB nebo notebooku či zajišťuje zabezpečenou spolupráci a sdílení dat. ESET HOME Security Premium nabízí také nástroj ESET LiveGuard, cloudovou ochranu speciálně navrženou pro zmírnění dopadu dosud nerozpoznaných hrozeb.

ESET HOME Security Ultimate je nejpokročilejší úroveň, která poskytuje komplexní ochranu „vše v jednom“ a přináší novou funkci VPN. Doplňuje ji také rozšíření do prohlížeče Ochrana soukromí a zabezpečení v prohlížeči pro zajištění bezpečného prohlížení webových stránek. Funkce Vyčištění metadat navíc odstraňuje metadata při nahrávání obrázků do prohlížečů v systému Windows. Funkce Přehled oprávnění webových stránek umožňuje uživatelům snadno kontrolovat a měnit oprávnění udělená webovým stránkám.

Více informací o nové nabídce pro domácnosti a nových úrovních řešení naleznete zde.

Podobné články

Nová aliance All4Cyber chce bojovat proti kybernetickým hrozbám

30. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: All4Cyber)
V době, kdy se otázka kybernetické bezpečnosti stává stále zásadnějším momentem každodenní reality jednotlivců i organizací, vstupuje na český trh aliance All4Cyber. Zakládajícími členy All4Cyber jsou renomované společnosti Antesto, CNS, DATASYS, DATRON, IdStory a TeskaLabs. Čtěte více

ESET vydal zprávu o aktivitách státy podporovaných útočníků. Nejvíce operací bylo spojeno s Ruskem

27. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nejnovější zpráva společnosti ESET, APT Activity Report, shrnuje zásadní aktivity útočných skupin, které byly sledovány bezpečnostními experty společnosti od října 2023 do konce března 2024. Hlavními cíli většiny útočných kampaní byly vládní organizace. Skupiny napojené na Rusko se zaměřily na špionáž v Evropské unii a pokračovaly také v útocích proti Ukrajině. Čtěte více

Útočníci zneužívali tzv. „Cat-Phishing“, falešné faktury, či legitimní mechanismus BITS

24. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Čtvrtletní zpráva HP Wolf Security Threat Insights odhaluje, že útočníci aktuálně zneužívají otevřené přesměrování, falešné faktury a techniky využívající regulérní prostředky systému. Čtěte více

Průměrná česká společnost nyní čelí v průměru více než 2 000 útoků týdně

23. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies upozorňuje, že od začátku letošního roku vidíme další prudký nárůst kyberútoků. V dubnu čelily české společnosti v průměru enormním 2 000 kyberútokům týdně. Přitom průměr za první tři měsíce byl „pouze“ 1 570 kyberútoků týdně na jednu českou organizaci. Čtěte více