Eset Mobile Security pro tablety a smartphony Android

28. 2. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Eset)
Eset na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně představil své portfolio produktů pro mobilní zařízení pro nadcházející sezónu. Vlajkovou lodí je Eset Mobile Security pro Android, který lze nyní použít i na tabletech s Androidem.

Toto antimalwarové řešení spojuje skenovací technologii NOD32 Antivirus s antispamovým řešením a funkcemi proti krádeži, což poskytuje uživatelům ochranu v reálném čase na jakémkoli místě. Všechny bezpečnostní funkce pro smartphony jsou dostupné i pro tablety - za předpokladu, že podporují telefonování a posílání zpráv.

Na základě zjištění výzkumného projektu Online Security Brand Tracker, zadaného společností Eset a realizovaného firmou InSites Consulting (říjen-listopad 2011), se 36 procent internetových uživatelů po celém světě připojuje k internetu prostřednictvím smartphonu, 19 procent přes obyčejný mobilní telefon a deset procent díky tabletu. Na tato přenosná zařízení ukládají nejen citlivá osobní data, ale také důvěrné firemní informace – podobná těm, která jsou uložena na dektopových firemních počítačích. Podle výzkumu zažilo 16 procent uživatelů zapojených do průzkumu ztrátu osobních dat kvůli bezpečnostnímu incidentu, jemuž byli vystaveni.

Díky Eset Mobile Security nyní společnost nabízí pokročilou ochranu tří operačních systémů - Symbian, Windows Mobile a Android (chrání smartphony i tablety). Podle analytické společnosti Gartner ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011 narostly globální prodeje smartphonů ke 149 milionům kusům, což je meziroční nárůst o 47,3 procenta. „Celkové globální prodeje smartphonů v roce 2011 dosáhly 472 milionů kusů a tvořily 31 procent prodejů všech mobilních zařízení, což je o 58 procent více než v roce 2010,” sdělili výzkumníci Gartneru. Smartphony s operačním systémem Android měly ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011 podíl 50,9 procenta na celkových prodejích smartphonů koncovým uživatelům.

Jedenáct hlavních funkcí a přínosů Eset Mobile Security pro Android:

Proaktivní detekce - Varuje před jakýmikoli podezřelými činnostmi, které by váš telefon měl provést. Všechny aplikace, soubory, složky a SD karty jsou neustále kontrolovány s cílem odhalit případné vznikající hrozby.
Antispam pro SMS/MMS - Umožňuje uživateli definovat důvěryhodné kontakty formou black/white listů, které si může plně upravit podle svých potřeb, nebo jednoduše zablokovat zprávy přicházející z neznámých čísel. Další vrstva zabezpečení spočívá v blokování anonymních volání.
Blokování hovorů - Blokuje nechtěné hovory v obou směrech - příchozí i odchozí. Jedná se o velmi účinný nástroj, který je obzvláště vhodný pro rodiče, kteří chtějí udržet účty za volání svých dětí pod kontrolou.
Audit zabezpečení s vestavěným správcem úloh - Poskytuje informace o veškerých podstatných funkcích telefonu, včetně zbývající výdrže baterie, volného prostoru pro ukládání dat, spuštěných procesů, Bluetooth a bezdrátové viditelnosti daného zařízení.
Nově pojaté uživatelské rozhraní - Grafika a rozvržení jsou vytvořeny na míru možnostem operačního systému Android.
Systém zabezpečení v případě krádeže - Díky vícenásobným vrstvám zabezpečení mohou mít uživatelé kdykoli dokonalou kontrolu nad bezpečností svých dat uložených v telefonu v případě, že dojde ke ztrátě nebo odcizení telefonu.
GPS lokalizace - Dokáže určit místo, kde se ztracený nebo odcizený telefon nachází, pomocí dálkově poslaného příkazu.
Dálkový zámek - Umožňuje telefon na dálku zablokovat a znemožnit tak přístup nepovolaných osob k vašim datům, která jsou v telefonu uložena.
Dálkové mazání -  Smaže veškerá data uložená v telefonu pomocí jednoduchého příkazu zaslaného přes SMS.
Ochrana odinstalace - Zajišťuje, aby nepovolaná osoba nemohla ze smartphonu bezpečnostní balík Mobile Security odinstalovat.
Důvěryhodný přítel - Kontakt nebo telefonní číslo, kam budou zasílány varovné SMS v případě, že do telefonu bude vložena neznámá SIM karta; „přítel na telefonu“ navíc může v případě potřeby znovu nastavit zapomenuté heslo uživatele.

Štítky: 

Podobné články

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Malware Danger vévodil listopadovým hrozbám

14. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Více než polovinu všech počítačových hrozeb v České republice v listopadu představoval škodlivý kód Danger, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailů. Podle průzkumu společnosti Eset však v listopadu jeho podíl na celkových IT hrozbách dosáhl hodnoty 54,91 %, tedy téměř o 20 % více než v říjnu. Čtěte více

Eset představil v Bratislavě aktuální bezpečnostní hrozby i nové produkty

9. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: DCD Publishing a Eset)
Společnost Eset uspořádala v Bratislavě představení nové řady produktů, spojené s blokem přednášek na nejnovější bezpečnostní témata. Čtěte více

Danger zůstává v Česku hrozbou č. 1

7. 10. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Téměř polovinu všech detekcí škodlivých kódů naměřených v září v České republice tvořil malware Danger. Podíl nebezpečného kódu, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailových zpráv, oproti srpnu vzrostl na víc než 47 %. Čtěte více