Aktualizovaná platforma ESET PROTECT pomůže firmám vyhledávat a opravovat známé zranitelnosti

27. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Uživatelé platformy ESET PROTECT Cloud budou mít nově k dispozici nástroj ESET Vulnerability and Patch Management pro vyhledávání a opravy známých zranitelností. Nový nástroj vznikl ve spolupráci se společností OPSWAT, která poskytuje bezpečnostní řešení pro kritickou infrastrukturu (IT, OT a ICS). Zároveň byla představena i nová úroveň řešení ESET PROTECT Elite.

ESET Vulnerability and Patch Management se stane součástí ESET PROTECT Complete i zcela nového řešení ESET PROTECT Elite. Pro koncové uživatele ESET bude nástroj technicky dostupný ve druhé polovině července 2023.

Díky centralizované správě z konzole ESET PROTECT Cloud budou organizace moci snadno  vyhodnocovat bezpečnostní hrozby, včas detekovat nejnovější zranitelnosti a řešit jejich opravy v celé síti. Automatické skenování a široké možnosti filtrování umožňují firmám rychle identifikovat a zaměřit se na bezpečnostní problémy, které jsou pro ně nejdůležitější. Díky volbě automatického či ručního záplatování mohou administrátoři sami zajistit, aby jejich koncová zařízení byla včas aktualizována.

„Mnoho malých a středních firem má ve své síti problémy se správou záplat a aktualizací. Jejich koncové body tak zůstávají zranitelné vůči útokům. Navíc je pro ně obtížné identifikovat a upřednostňovat zranitelnosti podle závažnosti,“ uvedl Martin Skýpala, produktový specialista ESETu. „Malé a střední firmy chtějí snadno použitelné řešení, které je ochrání. Přizpůsobitelné politiky ve službě ESET Vulnerability and Patch Management poskytnou firmám všech velikostí flexibilitu a kontrolu, zda mohou být jejich koncová zařízení optimálně a rychle záplatována. To jim pomáhá minimalizovat riziko útoku a zajistit, aby splňovaly stále přísnější regulační požadavky a podmínky kybernetické bezpečnosti v souladu s požadovanými certifikacemi.“

Stále aktuální databáze zranitelností jako součást řešení od ESET

ESET Vulnerability and Patch Management skenuje tisíce populárních aplikací, jako jsou Adobe Acrobat, Mozilla Firefox nebo Zoom Client, na více než 35 000 zranitelností (CVE). Automatická skenování lze naplánovat pomocí plně přizpůsobitelného nastavení výjimek ze zranitelností. Zranitelnosti lze filtrovat a upřednostňovat podle závažnosti, míry vystavení rizikům a skóre v průběhu času. Díky reportům v cloudové konzoli ESET PROTECT si mohou správci zjistit, jaký software a jaká zařízení jsou nejzranitelnější. Nová služba má podporu ve více jazycích a jen malé nároky na IT infrastrukturu.

Nástroj poskytne zákazníkům také neustále se aktualizující databázi záplat včetně názvu záplaty, verze aplikace, CVE, závažností/důležitostí záplaty a zasažených aplikací. Firmy mohou spustit okamžité aktualizace a zahájit záplatování prostřednictvím přizpůsobitelných možností v nabídce, nebo provést záplatování ručně. Proces záplatování mohou dále zjednodušit tím, že upřednostní kritická zařízení a pro ta zbývající naplánují jinou dobu, aby nedošlo k narušení kontinuity provozu.

Zcela nová úroveň ochrany

Jednotná platforma pro správu kybernetické bezpečnosti ESET PROTECT je cloudová konzole s jedním hlavním panelem, která poskytuje centralizovanou viditelnost, správu a dohled nad bezpečnostní situací v síti. Platforma spojuje vyvážené možnosti prevence, detekce a reakce se službami společnosti ESET a informacemi o hrozbách Threat Intelligence. Jde o jednoduchý, modulární, přizpůsobitelný a neustále inovovaný nástroj. Spolu s řešeními ESET PROTECT Elite a ESET PROTECT MDR je nyní pro firmy všech velikostí k dispozici pět úrovní:

  • ESET PROTECT Entry – základní řešení s výhodnou cenou, které zahrnuje ochranu koncových zařízení, zabezpečení serverů a konzoli ESET PROTECT Cloud.
  • ESET PROTECT Advanced – poskytuje ochranu koncových zařízení s technologií pokročilé ochrany před hrozbami a šifrováním celého disku.
  • ESET PROTECT Complete – obsahuje nový nástroj ESET Vulnerability and Patch Management, vícevrstvou ochranu koncových zařízení, cloudových aplikací a e-mailů.
  • Nový ESET PROTECT Elite – poskytuje zvýšený dohled a snížení kybernetických rizik, ESET Vulnerability and Patch Management, vícevrstvou ochranu koncových zařízení, nativní technologii Extended Detection and Response (XDR) společnosti ESET a vícefázové ověření.
  • ESET PROTECT MDR – řešení pro společnosti v segmentu Enterprise, které poskytuje kompletní správu kybernetických rizik, rozsáhlé vyhledávání hrozeb a odborné znalosti společnosti ESET na vyžádání. ESET PROTECT MDR kombinuje možnosti úrovně ESET PROTECT Elite s profesionálními bezpečnostními službami ESETu.

„Vzhledem k tomu, že se kybernetické útoky neustále vyvíjejí a celé odvětví kyberbezpečnosti je stále komplexnější, mění se naše nabídka pro největší společnosti tak, aby odrážela jejich proměňující se potřeby i měnící se prostředí hrozeb,“ dodal Skýpala. „Firmy všech velikostí si stále více uvědomují, že je obtížné včas odhalit a opravit zranitelnosti, a udržet tak náskok před útočníky. Jsme zde, abychom jim pomohli. ESET Vulnerability and Patch Management jim nabízí cestu k rychlé nápravě a pomůže jim snížit dopady narušení kybernetické bezpečnosti a náklady na minimum.“

Podobné články

Letos lze očekávat útoky za použití AI, růst hrozeb pro Android i pokračující útoky ransomwarem

10. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z českých poboček společnosti ESET komentují vývoj hrozeb ve druhé polovině roku 2023 a nabízejí výhled v aktuálních kyberbezpečnostních tématech pro následující měsíce roku 2024. Čtěte více

Nová propozice značky Eset: „Progress. Protected.“

5. 4. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Společnost Eset představuje novou propozici značky Progress. Protected. Hlavní myšlenkou změny je snaha zdůraznit skutečnost, že technologie dnes potřebují ochranu nejen samy o sobě, ale také kvůli tomu, že poskytují důležitá propojení a umožnují tak společenský a technologický pokrok. Čtěte více

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Malware Danger vévodil listopadovým hrozbám

14. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Více než polovinu všech počítačových hrozeb v České republice v listopadu představoval škodlivý kód Danger, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailů. Podle průzkumu společnosti Eset však v listopadu jeho podíl na celkových IT hrozbách dosáhl hodnoty 54,91 %, tedy téměř o 20 % více než v říjnu. Čtěte více