Epson představil firemní tiskárny se systémem RIPS

18. 3. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Epson)
Společnost Epson uvedla na český trh inkoustové tiskárny s technologií RIPS pro firemní zákazníky. Systém Replaceable Ink Pack založený na snadno vyměnitelných sáčcích s inkoustem umožňuje předcházet běžným problémům s kancelářským tiskem.
Zleva Martin Lucký a David Šedina ze společnosti Epson

Představené modely jsou vhodné pro nasazení ve firmách všech velikostí od kanceláří po velké podniky. Jde o firemní inkoustové tiskárny s  technologií tiskové hlavy PrecisionCore, která posiluje výhody inkoustové technologie, a představuje tak konkurenci pro laserové tiskárny. Tiskárny navíc zvládnou formáty od A4 až po A3+.

Řada tiskáren WorkForce Pro RIPS(WF-R5190DTW, WF-R5690DTWF, WF-R8590DTWF a WF-R8590D3TWFC) s funkcí Replaceable Ink Pack System (RIPS) využívá technologii, která umožňuje vytisknout až 75 000 stran bez výměny inkoustu. Kanceláře tak mohou dosáhnout většího objemu tisku s minimální údržbou a předvídatelnými náklady. Přístroje současně nabízejí až o 80 % nižší spotřebu energie než konkurenční barevné laserové tiskárny. Tiskárny budou na českém trhu dostupné od dubna 2015.

Model WF-R5190DTW formátu A4 umožňuje vytisknout až 75 000 stran s černou inkoustovou jednotkou a až 50 000 stran s barevnou inkoustovou jednotkou. Rychlost tisku činí až 34 stran za minutu černobíle a 30 stran za minutu barevně. Maximální měsíční pracovní cyklus činí 45 000 stran a standardní zásobník papíru má kapacitu 580 listů.

A3 multifunkce WF-R8590DTWF  rovněž umožňuje až 75 000 stran s černou inkoustovou jednotkou a až 50 000 stran s barevnou inkoustovou jednotkou, ale její doporučený měsíční cyklus už až 75 000 stran. Rychlost tisku činí pak až 34 stran za minutu černobíle i barevně.

Model WF-R5690DTWF formátu A4 je multifunkční (kombinuje tiskárnu, skener, kopírku a fax) a rovněž umožňuje až 75 000 stran s černou inkoustovou jednotkou a až 50 000 stran s barevnou inkoustovou jednotkou. Model WF-R8590D3TWFC pak vychází z předchozího modelu, oproti němu však navíc přináší podstavec a kapacitu zásobníku až 1 831 listů papíru.

„Všechny naše nové firemní stolní inkoustové tiskárny využívají technologii tiskové hlavy PrecisionCore, která zajišťuje kvalitu, odolnost a rychlost našich firemních tiskáren,“ řekl Marcel Divín, business sales manager pro ČR a SR ve společnosti Epson. „Rozšiřují naši nabídku tiskáren pro firmy všech velikostí, poskytují nižší provozní náklady, mají nižší spotřebu energie a jsou šetrnější vůči životnímu prostředí,“ uzavřel Marcel Divín.

Řada RIPS zahrnuje také model A3, který vyplňuje mezeru na trhu firemních tiskáren umožňující tisk v tomto formátu. Náklady na tisk mohou být ve srovnání a laserovou technologií nižší až o 80 %. Důležitou vlastností je také spolehlivost tiskáren – základ zařízení totiž vychází z přístrojů používaných například v textilním nebo obalového průmyslu.

Marcel Divín dále uvedl: „Jde o další generaci inkoustové technologie Epson, která nabízí vyšší flexibilitu, než poskytují laserové tiskárny, což představuje vynikající potenciál pro rozvoj v souladu s měnícími se potřebami zákazníků. V kombinaci s vysokou robustností, výkonem a širokou paletou výbavy jde o unikátní řešení pro širokou skupinu firemních zákazníků.“

Obrazová galerie:

Podobné články

Epson na Partnerském dni představil novinky z oblasti tisku i projekční techniky

21. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson uspořádala v prostorách hotelu Courtyard by Mariott Brno setkání pro své obchodní partnery. Akce byla zaměřena především na představení nových modelů byznys tiskáren, ale zástupci Epsonu postupně prezentovali také důležité novinky v dalších oblastech tiskových i projekčních řešení. Čtěte více

Intuitivní cloudová aplikace od Canonu usnadní tiskařům odesílání a přípravu úloh

20. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila software pro workflow produkčního tisku PRISMAprepare Go, který vychází z úspěšné řady softwaru PRISMA. Novinka je nástrojem pro bezpečné zadávání úloh a přípravu souborů pro malé interní a komerční poskytovatele tiskových služeb (PSP). Čtěte více

Marcel Divín (Epson): Stále vidíme obrovský prostor pro další růst

15. 9. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson Europe CZ & SK, shrnul, jak se Epsonu dařilo v posledních měsících, prozradil, jak pandemie ovlivnila zákaznické preference, ale také co společnost chystá na podzimní sezonu, a došlo i na otázky týkající se ekologie. Čtěte více

Canon rozšířil nabídku barevných A3 multifunkcí pro smíšená pracovní prostředí

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila dvě nové řady multifunkčních tiskových zařízení – imageRUNNER C3226i a imageRUNNER ADVANCE DX C3800, která byla navržena pro efektivní a bezpečné hybridní pracovní prostředí. Tyto nejnovější přírůstky dále rozšiřují a doplňují portfolio kancelářských barevných multifunkcí formátu A3 v nabídce společnosti Canon, které tak nabízí řešení vhodná pro nejrůznější typy zákazníků. Čtěte více