Dynabook představil vylepšenou verzi svých chytrých brýlí

9. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Chytré brýle nové generace dynaEdge DE200 s operačním systémem Windows 10/11 Pro a procesory Intel Core 11. generace jsou součástí podnikového mobilního ekosystému pro edge computing. Přítomnost rozhraním LTE rozšiřuje možnosti digitální transformace i pro pracovníky na vzdálených místech.

Trh zařízení pracující s technologiemi edge computingu se za poslední rok výrazně zrychlil, a to zejména kvůli probíhající pandemii Covid-19. Nyní považuje nákup zařízení pro edge computing za důležitější než před pandemií více než polovina (52 %) IT pracovníků s rozhodovací pravomocí. Většina zaměstnanců (70 %) se domnívá, že asistovaná realita mírně nebo dokonce významně ovlivní jejich odvětví. AR je vnímána jako nejpřevratnější nově vznikající technologie a řadí se před AI, IoT či oblast kybernetické bezpečnosti (dle GlobalData). To vše vede k úvahám o inovacích a zavádění infrastruktury edge computingu. Také IDC předpokládá do roku 2024 nárůst počtu aplikací využívající výpočty na okraji sítě o 800 %.

Nové brýle dynaEdge AR jsou navrženy tak, aby podnikům v dnešním neustále se vyvíjejícím pracovním prostředí poskytly lehké řešení, hands-free funkce pro mobilní práci a lepší efektivitu, konektivitu i zabezpečení. Urychlují diagnostické i servisní činnosti, sdílení informací, usnadňují spolupráci, sběr a zpracování dat i na těch nejvzdálenějších místech.

Nová vylepšení, jako je implementace 4G LTE či nejnovějších procesorů Intel Core 11. generace a Edge AI, umožňují dosáhnout maximální mobility při zachování bezpečnosti ve firemním prostředí pomocí zabezpečeného operačního systému samotného zařízení. Mezi klíčové vlastnosti novinky patří:

  • Rychlejší připojení díky integraci 4G LTE: Všude, kde je signál 4G, lze nyní pracovníky připojit bez nutnosti tetheringu pomocí telefonu nebo spoléhání se na dostupný signál Wi-Fi.
  • Inteligentní vidění s Edge AI: Edge AI Engine zlepšuje zobrazovací vlastnosti kamery pomocí stabilizátoru obrazu, úpravy jasu a sledování objektu. Umožňuje také dokončení zpracování video streamů dříve, než příjemce obdrží obraz. Kromě toho zpracovává AI Engine tok z kamery do DE200 a spouští software, jako například virtuální kamera. Edge AI lze začlenit i do vlastních softwarových řešení vyvinutých zákazníky.
  • Vylepšené nabíjení a výdrž baterie: brýle vydrží pracovat na baterii až 6,5 hodiny a mají univerzální nabíjecí konektor UCB-C, který umožňuje využít volitelnou powerbanku. Díky tomu lze dosáhnout u pracovníků v první linii celodenního provozu.
  • Zvýšený výkon: Vysoký výkon poskytuje implementace nejnovějších procesorů Intel Core i3, i5 a i7 11. generace.
  • Maximální zabezpečení: Systém dynaEdge DE200 běží na Windows 10/11 Pro a podporuje Active Directory ve spojení s dvoufaktorovou autentizací včetně využití PIN a otisku prstu pro zabezpečení dat uživatele. Klasifikace dat přímo v zařízení umožňuje zvolit, jak budou pořízená data sdílena, což je zásadní problém mnoha průmyslových odvětví.

Brýle dynaEdge AR byly vyvinuty pro průmyslová odvětví, jako je výroba, inspekce, logistika, údržba, pohotovostní služby, zdravotnictví či vzdělávání s výrazným zaměřením na pracovníky v první linii a v terénu. Nyní díky integraci 4G LTE řešení umožňuje rozšíření digitální transformace do ještě vzdálenějších pracovních lokací, například při terénní správě služeb, atrakcí pro návštěvníky či národních parků.

„Během posledních 20 měsíců se řešení pro mobilní edge computing a chytré brýle stala nedílnou součástí mnoha průmyslových odvětví,“ uvedl Damian Jaume, prezident společnosti Dynabook Europe. „Náš nejnovější výzkum zjistil, že 63 % osob s rozhodovací pravomocí v oblasti IT plánuje nasadit ve své organizaci chytré brýle v průběhu příštích tří let. To naznačuje, že jejich obliba bude i nadále stoupat. Pracovní trendy se rychle vyvíjejí a naše nejnovější řešení dynaEdge AR je důkazem, že rozumíme tomu, co naši zákazníci potřebují, aby mohli fungovat v hybridním pracovním světě.“

Příslušenství

Nové řešení dynaEdge AR zahrnuje řadu příslušenství, včetně několika možností montáže, a také různé varianty přepravního pouzdra, ramenního popruhu či pouzdra pro DE200.

Dostupnost

Nové brýle dynaEdge AR jsou již k dispozici v celém regionu EMEA.

Štítky: 
Rozšířená realita, dynabook (Toshiba)

Podobné články

Tech Data nabízí kompletní portfolio podnikového softwaru Nvidia

12. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Portfolio řešení, které společnost v Česku a na Slovensku převzala do distribuce, zahrnuje především balík Nvidia AI Enterprise Software Suite, platformu Nvidia Omniverse Enterprise a virtualizační řešení Nvidia vGPU. Čtěte více

Dell zjednodušuje opravy svých zařízení pomocí aplikace pro rozšířenou realitu

21. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell představil bezplatnou mobilní aplikaci Dell AR Assistant, která prostřednictvím rozšířené reality provází zákazníka výměnou komponentů v produktech Dell. Aplikace nabízí uživateli servisní a opravárenské postupy u více než 100 počítačů a serverů v sedmi různých jazycích. Čtěte více

Český start-up se svou virtuální realitou prorazil v USA

20. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lifeliqe )
Český technologický start-up Lifeliqe boduje v USA. Prostřednictvím projektu SANDI získala parta nadšenců z Brna třímilionový grant a pomáhá státu Nevada mírnit ekonomické dopady pandemie covidu-19. Pomocí interaktivního obsahu ve 3D, virtuální (VR) a rozšířené (AR) realitě mění podobu rekvalifikací dospělých a připravuje je na ekonomiku budoucnosti. Čtěte více

Přinese Project Cambria tolik potřebný průlom v oblasti rozšířené a virtuální reality?

10. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Meta, www.techradar.com, Engadget.com)
Společnost Meta (Facebook) to s virtuální realitou nevzdává. Pod označením „Project Cambria“ totiž chystá nové high-endové AR/VR headsety, z nichž některé by se mohly na trh dostat ještě letos. Ve srovnání se stávající řadou Quest, která cílila na méně náročné zákazníky, budou novinky svou výbavou i cenou mířit na náročnější uživatele. Čtěte více