Dynabook představil vylepšenou verzi svých chytrých brýlí

9. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Chytré brýle nové generace dynaEdge DE200 s operačním systémem Windows 10/11 Pro a procesory Intel Core 11. generace jsou součástí podnikového mobilního ekosystému pro edge computing. Přítomnost rozhraním LTE rozšiřuje možnosti digitální transformace i pro pracovníky na vzdálených místech.

Trh zařízení pracující s technologiemi edge computingu se za poslední rok výrazně zrychlil, a to zejména kvůli probíhající pandemii Covid-19. Nyní považuje nákup zařízení pro edge computing za důležitější než před pandemií více než polovina (52 %) IT pracovníků s rozhodovací pravomocí. Většina zaměstnanců (70 %) se domnívá, že asistovaná realita mírně nebo dokonce významně ovlivní jejich odvětví. AR je vnímána jako nejpřevratnější nově vznikající technologie a řadí se před AI, IoT či oblast kybernetické bezpečnosti (dle GlobalData). To vše vede k úvahám o inovacích a zavádění infrastruktury edge computingu. Také IDC předpokládá do roku 2024 nárůst počtu aplikací využívající výpočty na okraji sítě o 800 %.

Nové brýle dynaEdge AR jsou navrženy tak, aby podnikům v dnešním neustále se vyvíjejícím pracovním prostředí poskytly lehké řešení, hands-free funkce pro mobilní práci a lepší efektivitu, konektivitu i zabezpečení. Urychlují diagnostické i servisní činnosti, sdílení informací, usnadňují spolupráci, sběr a zpracování dat i na těch nejvzdálenějších místech.

Nová vylepšení, jako je implementace 4G LTE či nejnovějších procesorů Intel Core 11. generace a Edge AI, umožňují dosáhnout maximální mobility při zachování bezpečnosti ve firemním prostředí pomocí zabezpečeného operačního systému samotného zařízení. Mezi klíčové vlastnosti novinky patří:

  • Rychlejší připojení díky integraci 4G LTE: Všude, kde je signál 4G, lze nyní pracovníky připojit bez nutnosti tetheringu pomocí telefonu nebo spoléhání se na dostupný signál Wi-Fi.
  • Inteligentní vidění s Edge AI: Edge AI Engine zlepšuje zobrazovací vlastnosti kamery pomocí stabilizátoru obrazu, úpravy jasu a sledování objektu. Umožňuje také dokončení zpracování video streamů dříve, než příjemce obdrží obraz. Kromě toho zpracovává AI Engine tok z kamery do DE200 a spouští software, jako například virtuální kamera. Edge AI lze začlenit i do vlastních softwarových řešení vyvinutých zákazníky.
  • Vylepšené nabíjení a výdrž baterie: brýle vydrží pracovat na baterii až 6,5 hodiny a mají univerzální nabíjecí konektor UCB-C, který umožňuje využít volitelnou powerbanku. Díky tomu lze dosáhnout u pracovníků v první linii celodenního provozu.
  • Zvýšený výkon: Vysoký výkon poskytuje implementace nejnovějších procesorů Intel Core i3, i5 a i7 11. generace.
  • Maximální zabezpečení: Systém dynaEdge DE200 běží na Windows 10/11 Pro a podporuje Active Directory ve spojení s dvoufaktorovou autentizací včetně využití PIN a otisku prstu pro zabezpečení dat uživatele. Klasifikace dat přímo v zařízení umožňuje zvolit, jak budou pořízená data sdílena, což je zásadní problém mnoha průmyslových odvětví.

Brýle dynaEdge AR byly vyvinuty pro průmyslová odvětví, jako je výroba, inspekce, logistika, údržba, pohotovostní služby, zdravotnictví či vzdělávání s výrazným zaměřením na pracovníky v první linii a v terénu. Nyní díky integraci 4G LTE řešení umožňuje rozšíření digitální transformace do ještě vzdálenějších pracovních lokací, například při terénní správě služeb, atrakcí pro návštěvníky či národních parků.

„Během posledních 20 měsíců se řešení pro mobilní edge computing a chytré brýle stala nedílnou součástí mnoha průmyslových odvětví,“ uvedl Damian Jaume, prezident společnosti Dynabook Europe. „Náš nejnovější výzkum zjistil, že 63 % osob s rozhodovací pravomocí v oblasti IT plánuje nasadit ve své organizaci chytré brýle v průběhu příštích tří let. To naznačuje, že jejich obliba bude i nadále stoupat. Pracovní trendy se rychle vyvíjejí a naše nejnovější řešení dynaEdge AR je důkazem, že rozumíme tomu, co naši zákazníci potřebují, aby mohli fungovat v hybridním pracovním světě.“

Příslušenství

Nové řešení dynaEdge AR zahrnuje řadu příslušenství, včetně několika možností montáže, a také různé varianty přepravního pouzdra, ramenního popruhu či pouzdra pro DE200.

Dostupnost

Nové brýle dynaEdge AR jsou již k dispozici v celém regionu EMEA.

Štítky: 
Rozšířená realita, dynabook (Toshiba)

Podobné články

Dceřiná společnost Xeroxu představila novinky z oblasti rozšířené reality

13. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Společnost CareAR nedávno oznámila několik novinek ve svém portfoliu včetně spuštění CareAR Instruct, akvizice platformy CraftAR nebo podpory dronů. CareAR se mimo to zabývá zprostředkováním přístupu svých zákazníků, zaměstnanců i technických pracovníků k odborným znalostem v reálném čase. Čtěte více

Microsoft Ignite 2021: Metaversum, umělá inteligence a hyperkonektivita

10. 11. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing a Microsoft)
V posledních 18 měsících došlo k zásadním změnám ve všech odvětvích – od zavádění digitální zdravotní péče ve zdravotnictví přes digitální peněženky ve finančních službách až po vyzvedávání online objednaného a zaplaceného zboží a bezkontaktní nákupy v maloobchodě – a v čele této seismické změny stály digitální technologie. Čtěte více

Xerox založil softwarovou divizi CareAR

14. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Cílem nově vzniklé firmy je pomáhat pracovníkům servisních služeb vizuálními nástroji a přístupem k datům, která jsou nezbytná pro konzistentní poskytování kvalitních služeb koncovým zákazníkům. Čtěte více

Peter Halmo (Xerox): Naše nabídka vždy reaguje na aktuální dění

25. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Xerox)
Xerox vyrostl na tisku a kopírování. Již dlouho však expanduje i do řady dalších odvětví včetně 3D tisku, umělé inteligence, rozšířené reality nebo třeba IoT. Na otázky o aktuálním dění ve společnosti a jejím směřování v blízké budoucnosti nám odpovídal generální ředitel pro ČR a SR Peter Halmo. Čtěte více