Do ČR oficiálně vstupuje další značka smartphonů

22. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vivo)
Na český trh oficiálně přichází pátý největší výrobce chytrých telefonů. Společnost Vivo, která je podobně jako např. značky Oppo nebo OnePlus, součástí koncernu BBK Electronics, své tuzemské tažení zahájí s cenově dostupnými telefony řady Y70, Y20s a Y11s.

První tři telefony značky Vivo jsou v ČR v prodeji od 18. února 2021.

„S potěšením můžeme říct své první, „Ahoj, Česko!“ a oficiálně představit Vivo i první modely našich chytrých telefonů určených pro český trh. Do Česka vstupujeme v době, která je velice náročná jak pro každého z nás, tak pro podnikání. Naše plány pro Česko a náš závazek rozšířit naše působení po celé Evropě však zůstaly nezměněny. Odráží to naši filozofii: dělat správné věci správným způsobem“, řekl Denny Deng, viceprezident a prezident pro evropský trh společnosti Vivo.

Společnost Vivo byla založena v roce 1995. Původně působila na trhu telekomunikace a spotřební elektroniky se zaměřením na pevné a bezdrátové telefony. Celosvětově známou značkou chytrých telefonů se stala až v roce 2011. S ročním prodejem 111 milionů kusů si Vivo v současné době drží pozici pátého největšího výrobce chytrých telefonů na světě.

Vivo na českém trhu prozatím oficiálně představilo chytré telefony řady Y. Obecně lze říci, že jde o levnější telefony, u kterých výrobce kladl důraz na výdrž baterie, design nebo fotoaparáty. Přístroje jsou vybaveny procesory Qualcomm Snapdragon a nepříliš silně přizpůsobenou verzí Androidu 11. Hned po spuštění navíc na uživatele čeká další aktualizace softwaru.

Nonstop energie se dvěma kartami: Vivo Y70

Na vrcholu řady Y stojí model Vivo Y70. Je poháněný čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 665 s GPU Adreno 610 a podporuje rychlé nabíjení baterie pomocí technologie 33W Watt FlashCharge. Fotoaparát je vybaven 48megapixelovým snímačem, který podporuje nahrávání videa ve 4K rozlišení a režimem Super Night pro fotografování za zhoršených světelných podmínek. Pod AMOLED displejem se skrývá snímač otisků prstů. Paměť RAM s kapacitou 8 GB doplňuje 128GB úložiště na data. Paměť lze rozšířit pomocí microSD karty až do velikosti 1 TB. Ve stejném zásobníku pro paměťovou kartu mohou být současně uloženy dvě SIM karty.

Skvělá cena bez obětování výkonu: Vivo Y20s a Vivo Y11s

Telefony střední třídy Vivo Y20s a Vivo Y11s díky baterii s kapacitou 5000 mAh na jedno nabití bez problému vydrží až dva dny. Přístroje mají skener otisků prstů umístěný v tlačítku napájení a disponují čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 460. Y20s AI Triple Macro nabízí širokou škálu funkcí, včetně Face Beauty a Portrait Light efektů. Uživatelé mohou dále počítat s 13MPx hlavním fotoaparátem, clonou f/2.2 a technologii PDAF.

Vivo Y70 je v prodeji za koncové ceny 5 999 Kč, Vivo Y20s za 4 299 Kč a Vivo Y11s za 3 299 Kč.

Štítky: 

Podobné články

ASUS: chytrý telefon ROG Phone 5

1. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS Republic of Gamers (ROG) představila herní smartphony ROG Phone 5 a ROG Phone 5 Ultimate. Novinky vsadily nejen na výkonný hardware, vysokokapacitní baterii nebo perfektní AMOLED displej, ale také na celou řadu speciálních herních funkcí a vlastností i širokou nabídku příslušenství. Čtěte více

Která značka telefonů se chlubím nejvěrnějšími zákazníky?

25. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SellCell)
Rok 2020 byl pro výrobce mobilních telefonů bezesporu náročný. Někteří dodavatelé však na situaci přesto dokázali vydělat, zatímco jiní by spíše měli zpytovat svědomí a přemýšlet, kde udělali chybu. Pokud vás zajímá vztah uživatelů k jednotlivým značkám mobilních telefonů, neváhejte se začíst do článku, který vychází z informací online tržiště SellCell. Čtěte více

PanzerGlass: obaly ClearCase pro iPhone 12

19. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: PanzerGlass)
K jarnímu období již od nepaměti patří pestrobarevné odstíny. To aktuální nám začíná již za necelý týden a dánský výrobce ochranných prvků PanzerGlass se na něj letos pečlivě připravil se svěží barevnou edicí obalu ClearCase pro Apple iPhone 12. Čtěte více

David Kordík (Samsung): Zákazníci stále preferují naše kvalitní produkty

9. 3. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Pro společnost Samsung byl minulý rok v lecčem přelomový. Mimo jiné i v tom, že se stala nejvýznamnějším prodejcem monitorů jak na českém, tak i slovenském trhu. Jak se jí to v současné těžké situaci podařilo a jaký mají na tomto historickém úspěchu podíl její partneři? Ptali jsme se Davida Kordíka, head of sales and marketing ze společnosti Samsung. Čtěte více