DHL terminál otevřen v Novém Jičíně

19. 6. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost DHL a jedna z její divizí, DHL Freight, přední světový poskytovatel přepravních a logistických služeb, otevírá nové logistické centrum v průmyslové zóně Nového Jičína.

Nový terminál divize DHL Freight nabízí komplexní logistické a přepravní služby celému regionu, zvláště pak zákazníkům z průmyslových zón v Kopřivnici, Mošnově, Hranicích na Moravě nebo v Ostravě. Dopravní napojení na nový logistický areál, který je vybaven moderním regálovým systémem a manipulační technikou, zajišťuje rychlostní silnice R48.

Vnitřní uspořádání terminálu bylo navrženo s ohledem na co největší flexibilitu při plnění požadavků jednotlivých klientů, stejně tak jako minimalizaci provozních nákladů. Terminál bude při maximálním provozu obsluhovat devadesát pracovníků ve třísměnném a čtyřsměnném provozu, zejména v profesích skladník a operátor vysokozdvižných vozíků. Jde především o zkušené zaměstnance DHL Freight, kteří se do Nového Jičína přesunou z jiných pracovišť a provozoven na Severní Moravě.

Technologie uvnitř skladu byla pořízena prostřednictvím operativního leasingu. Nový terminál v Novém Jičíně nabízí zákazníkům komplexní portfolio služeb v technologicky špičkovém prostředí.