Dell rozšířil nabídku řešení pro generativní umělou inteligenci

4. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies představila nová řešení a služby, které zákazníkům pomohou rychle a bezpečně vytvářet lokální modely generativní umělé inteligence (GenAI), urychlí dosažení přínosů z této technologie a umožní dosáhnout nové úrovně automatizace.

Nová řešení Dell pro generativní umělou inteligenci staví na projektu Helix, který byl představen v květnu. Zahrnují IT infrastrukturu, počítače a profesionální služby a jejich smyslem je zjednodušit zavádění plnohodnotné GenAI s rozsáhlými jazykovými modely (LLM), přičemž nezáleží na tom, v jaké fázi tohoto procesu se zákazník nachází. Pomáhají podnikům všech velikostí a oborů se bezpečně transformovat a dosahovat lepších výsledků.

Rozsáhlé portfolio produktů Dell, včetně pracovních stanic Dell Precision, serverů Dell PowerEdge, škálovatelného úložiště Dell PowerScale, podnikového objektového úložiště Dell ECS a širokého spektra služeb poskytuje díky řešení pro generativní AI spolehlivé nástroje pro provoz GenAI kdekoli od stolních počítačů po datová centra, edge prostředí a veřejné cloudy. Díky zvýšené poptávce v souvislosti s růstem investic do umělé inteligence zaznamenává server Dell PowerEdge XE9680 nejrychleji rostoucí objem prodeje z celého portfolia Dell Technologies.

Ucelené řešení GenAI pro podniky

Až dosud tradiční přístupy k vyhodnocování dat pomocí AI postrádaly schopnost škálovat a podporovat LLM tak, aby bylo možné získávat výsledky v reálném čase. Stejně tak chyběla cílená strategie, která by zajistila, aby byla data pro AI infrastrukturu snadno využitelná. Toto řešení pomáhá zákazníkům získávat kvalitnější, rychlejší a relevantnější předpovědi a rozhodnutí na základě vlastních dat.

Díky komplexnímu ověřenému přístupu k vyhodnocování dat mohou podniky rychle implementovat projekty GenAI, škálovat aplikace a transformovat procesy v klíčových oblastech, jako je interakce se zákazníky, tvorba a správa obsahu, vývoj softwaru nebo prodej.

Ověřeným řešením jsou předem otestované a osvědčené konfigurace určené pro provoz generativní umělé inteligence založené na infrastruktuře Dell, jako je Dell PowerEdge XE9680 nebo PowerEdge R760xa, s možností výběru z grafických jednotek NVIDIA Tensor Core, NVIDIA AI Enterprise a NVIDIA NeMo se softwarem společnosti Dell. Zákazníci je mohou kombinovat s úložišti nestrukturovaných dat včetně Dell PowerScale a Dell ECS. Infrastruktura je k dispozici prostřednictvím služby Dell APEX, která zákazníkům nabízí lokální nasazení s cloudovým modelem využívání prostředků a správy.

Služby přispívají k rychlejším a komplexnějším přínosům GenAI

Profesionální služby Dell poskytují široké spektrum nových možností, které zákazníkům pomáhají urychlit zavádění GenAI s cílem zvýšit provozní efektivitu a podpořit inovace.

Služby začínají zpracováním nové strategie GenAI, která popisuje případy použití s vysokou hodnotou a plán jejich realizace. Dell také nabízí komplexní implementační služby založené na svém ověřeném návrhu pro GenAI s technologií NVIDIA a adaptační služby, které platformu aplikují na konkrétní případy použití, jako je interakce se zákazníky nebo vytváření obsahu. Po začlenění nového řešení do činnosti podniku pomáhají škálovací služby společnosti Dell zlepšovat provoz prostřednictvím externě řízených služeb, školení nebo rezidentních specialistů.

Pracovní stanice Precision umožňují bezpečný vývoj GenAI lokálně

Pracovní stanice Dell Precisionumožňují vývojářům AI a datovým vědcům vyvíjet a ladit modely GenAI lokálně před nasazením ve velkém rozsahu. Pracovní stanice Precision – které pojmou až čtyři grafické jednotky řady NVIDIA RTX 6000 Ada – poskytují spolehlivost a výkon pro provoz softwarových rámců AI o 80 % rychleji než předchozí generace.

Integrovaný software Dell Optimizer se učí a reaguje na způsob práce uživatelů, zvyšuje výkon aplikací, zlepšuje síťovou konektivitu a zkvalitňuje zvuk. Nejnovější funkce umožňuje uživatelům mobilních pracovních stanic, kteří pracují s modely GenAI, zlepšovat výkon užívané aplikace a zároveň minimalizovat dopad na výdrž baterie.

Dostupnost

  • Ověřený design Dell pro generativní AI s technologií NVIDIA je v současné době celosvětově k dispozici prostřednictvím tradičních prodejních kanálů a Dell APEX.
  • Profesionální služby Dell pro generativní umělou inteligenci jsou v současné době k dispozici ve vybraných zemích.
  • Pracovní stanice Dell Precision (7960 Tower, 7865 Tower, 5860 Tower) s grafickými jednotkami NVIDIA RTX 6000 Ada budou celosvětově k dispozici začátkem srpna.
  • Nástroj pro optimalizaci pracovní zátěže Dell Optimizer bude celosvětově k dispozici na vybraných mobilních pracovních stanicích Precision od 30. srpna.

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

ALSO Power Platform Club „naživo“

26. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
ALSO Czech Republic na sklonku loňského roku oživilo vzdělávací projekt Power Platform Club zaměřený na technologie společnosti Microsoft z oblastí, jako jsou vývoj podnikových aplikací, automatizace, umělá inteligence a další aktuální témata. Platforma spoléhá primárně na online webináře, ale počítá také s osobními setkáními. První taková akce proběhla v polovině února v Praze. Čtěte více

Jen šestina českých firem vidí v AI klíčový prvek rozvoje IT bezpečnosti

23. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Jen 17,5 % českých a slovenských zákazníků společnosti GFI Software aktuálně vnímá umělou inteligenci jako hlavní motor rozvoje jejich IT bezpečnosti v roce 2024. Praktické využití AI nejvíc dotázaných spatřuje hlavně při skenování zranitelností, obraně proti ransomwarovým útokům a ochraně e-mailů. Čtěte více

DATERA zvítězila v soutěži „Hrdinové AI“

21. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Prvním „Hrdinou AI“ se v soutěži TD SYNNEX a IBM stala společnost DATERA s nástrojem pro profesionální analýzu dat LISSA. Do soutěže „Hrdinové AI“ mohly firmy přihlásit svá řešení založená na AI a ty nejlepší pak získaly expertní, technologickou i marketingovou podporu pro jejich další rozvoj. Čtěte více

Celosvětový prodej počítačů a telefonů s AI letos dosáhne 295 milionů kusů

21. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Podle Gartneru se v roce 2024 v souhrnu prodá 295 milionů PC osazených specializovaným AI hardwarem a chytrých telefonů s podporou generativní umělé inteligence. Pro zajímavost si uveďme, že vloni šlo o necelých 30 milionů zařízení. Čtěte více