Dell EMC, VMware a Pivotal mají novou cloudovou strategii

15. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
V reakci na aktuální tržní vývoj a růst důležitosti řešení na klíč, jako jsou infrastruktura jako služba (IaaS), platforma jako služba (PaaS) nebo kontejner jako služba (CaaS), došlo ke sladění nabízených řešení, strategie uvádění produktů na trh a zákaznických možností firem Dell EMC, VMware a Pivotal tak, aby z toho maximálně těžili partneři i zákazníci.

Podmětem ke změnám byl i rostoucí zájem trhu o zjednodušenou infrastrukturu postavenou na hyperkonvergovaných technologiích. Výsledkem změn a úprav dosavadního stavu je spolupráce společností Dell EMC, VMware a Pivotal na plně integrovaných nabídkách hybridního cloudu, které jsou kompletní, přesvědčivé a jednoduché. Přístup k nové cloudové strategii byl schválen celým nejvyšším vedením.

Co se mění?

Systémy VMware Ready System (VRS) a Pivotal Ready System (PRS) budou používat výhradně produkty HCI od společnosti Dell EMC, které jsou sladěny s nabídkou VMwaru.

  • VRS pro IaaS bude používat VxRack SDDC
  • VRS pro PaaS/CaaS bude používat VxRail

Z toho důvodu dochází k přechodu z řešení Enterprise Hybrid Cloud (EHC) na systém VMware Ready System a z řešení Native Hybrid Cloud (NHC) na systém Pivotal Ready System.

K čemu změna povede?

S okamžitou platností se přestává novým zákazníkům prodávat řešení Enterprise Hybrid Cloud (EHC).  Probíhající kampaně budou posuzovány týmem vedoucích prodeje a budou schvalovány jednotlivě.

Novým zákazníkům by měly být nabízeny systémy VMware Ready System, které jsou sladěny s nabídkou Dell Technologies (nabídka cílená na 1. polovinu kalendářního roku 2018). Samozřejmě lze prodávat i cloud na míru založený na technologiích Dell EMC či VMware, poskytovat vlastní poradenské služby, případně konvergovanou, hyperkonvergovanou či komponentovou infrastrukturu Dell EMC, jež vyhovuje potřebám zákazníků.

Nové kampaně EHC a NHC sice končí, ale u probíhajících kampaní lze probrat s obchodním zástupcem, zda daná kampaň splňuje podmínky pro výjimku. Stávající zákazníci EHC budou mít k dispozici podporu až do konce roku 2019, přičemž až do ledna 2019 budou moci zvolit navýšení kapacity, které jim umožní přechod na VMware Ready System.

U řešení Native Hybrid Cloud (NHC) v nejbližší době nedojde k žádným změnám.

Podobné články

Red Hat posiluje partnerskou podporu v oblasti kontejnerových platforem

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat představil iniciativu Leading with Containers, která obchodním partnerům pomůže proniknout na rostoucí trh kontejnerových platforem. Iniciativa podporuje a urychluje angažovanost obchodních partnerů společnosti Red Hat, kteří jsou hnací silou úspěchu podnikové Kubernetes platformy Red Hat OpenShift. Čtěte více

Cisco představilo nová cloudová řešení včetně serverů pro hybridní provoz

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové způsoby, jak pomáhá zákazníkům urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup. Čtěte více

Arrow poskytuje manažovanou službu pro Citrix ADC a Microsoft 365 cloud backup

10. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arrow ECS)
Společnost Arrow si uvědomuje narůstající zodpovědnost, kterou firmy mají za ochranu svých dat v mnoha používaných aplikacích, a proto začíná poskytovat služby Citrix ADC (application delivery controller) a Microsoft 365 cloud backup. Jde o plně manažovaná řešení, která pomáhají optimálnímu souladu aplikací, jejich aktualizaci, konfiguraci a zálohování. Čtěte více

Podniky používají Kubernetes dvakrát častěji než před rokem

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Z každoročního průzkumu Kubernetes Adoption Survey firmy Pure Storage vyplývá z nich, že za posledních 12 měsíců došlo k masovému přijetí systému Kubernetes, na který firmy i přes škrty v rozpočtech na IT rychle přecházejí. Čtěte více