Dell EMC, VMware a Pivotal mají novou cloudovou strategii

15. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
V reakci na aktuální tržní vývoj a růst důležitosti řešení na klíč, jako jsou infrastruktura jako služba (IaaS), platforma jako služba (PaaS) nebo kontejner jako služba (CaaS), došlo ke sladění nabízených řešení, strategie uvádění produktů na trh a zákaznických možností firem Dell EMC, VMware a Pivotal tak, aby z toho maximálně těžili partneři i zákazníci.

Podmětem ke změnám byl i rostoucí zájem trhu o zjednodušenou infrastrukturu postavenou na hyperkonvergovaných technologiích. Výsledkem změn a úprav dosavadního stavu je spolupráce společností Dell EMC, VMware a Pivotal na plně integrovaných nabídkách hybridního cloudu, které jsou kompletní, přesvědčivé a jednoduché. Přístup k nové cloudové strategii byl schválen celým nejvyšším vedením.

Co se mění?

Systémy VMware Ready System (VRS) a Pivotal Ready System (PRS) budou používat výhradně produkty HCI od společnosti Dell EMC, které jsou sladěny s nabídkou VMwaru.

  • VRS pro IaaS bude používat VxRack SDDC
  • VRS pro PaaS/CaaS bude používat VxRail

Z toho důvodu dochází k přechodu z řešení Enterprise Hybrid Cloud (EHC) na systém VMware Ready System a z řešení Native Hybrid Cloud (NHC) na systém Pivotal Ready System.

K čemu změna povede?

S okamžitou platností se přestává novým zákazníkům prodávat řešení Enterprise Hybrid Cloud (EHC).  Probíhající kampaně budou posuzovány týmem vedoucích prodeje a budou schvalovány jednotlivě.

Novým zákazníkům by měly být nabízeny systémy VMware Ready System, které jsou sladěny s nabídkou Dell Technologies (nabídka cílená na 1. polovinu kalendářního roku 2018). Samozřejmě lze prodávat i cloud na míru založený na technologiích Dell EMC či VMware, poskytovat vlastní poradenské služby, případně konvergovanou, hyperkonvergovanou či komponentovou infrastrukturu Dell EMC, jež vyhovuje potřebám zákazníků.

Nové kampaně EHC a NHC sice končí, ale u probíhajících kampaní lze probrat s obchodním zástupcem, zda daná kampaň splňuje podmínky pro výjimku. Stávající zákazníci EHC budou mít k dispozici podporu až do konce roku 2019, přičemž až do ledna 2019 budou moci zvolit navýšení kapacity, které jim umožní přechod na VMware Ready System.

U řešení Native Hybrid Cloud (NHC) v nejbližší době nedojde k žádným změnám.

Podobné články

Nejzajímavější novinky z konference Microsoft Build 2020

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Hlavní myšlenkou letošní konference Microsoft Build 2020 byla podpora vývojářům, kteří budou hrát ústřední roli při přetváření světa, ve kterém žijeme. Právě vývojářská komunita by mohla pomoci urychlit naši cestu ze současné krize prostřednictvím obnovy fungování organizací, průmyslových odvětví a komunit, a tak nakonec posunout celou společnost dopředu. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Arrow distributorem cloudových bezpečnostních řešení Cyren

18. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arrow ECS)
Globální technologický dodavatel Arrow Electronics uzavřel se společností Cyren distribuční smlouvu pro region EMEA na distribuci jejích cloudových internetových bezpečnostních řešení. Na bezpečnostní řešení firmy Cyren přitom aktuálně globálně spoléhá asi 1,3 miliardy uživatelů. Čtěte více

Vzdálená cloudová správa Netgear Insight na rok zdarma

11. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear nabízí všem majitelům nově zakoupených přepínačů, přístupových bodů a routerů řady Insight předplatné vzdálené cloudové správy po dobu jednoho roku zdarma. Čtěte více