Novinky

Datart opět v českých rukách

Po květnovém odkupu elektroprodejen Electro World slovenským řetězcem Nay se na tuzemském trhu odehrála druhá letošní významná akvizice v retailu. Českou a slovenskou síť Datart prodala britsko-francouzská skupina Darty Group původním majitelům. Kdo ještě získal podíl ve společnosti?

Pavel Gregor
Zdroj: ČTK
  • 8. 8. 2014
  • 0 min
Datart opět v českých rukách

O prodeji Datart zpět jeho majitelům se spekulovalo dlouho dobu. Nejvíce se o ni pokoušel její zakladatel Pavel Sláma, který však loni v červnu náhle zemřel a tak jednání na nějakou dobu ustala. Podle některých zdrojů o Datart ČR a SR měla mít zájem také slovenská jednička na trhu s elektrem a to sice Nay. Ta si však nakonec vybrala síť Electro World, kterou koupila nejen v tuzemsku, ale také na Slovensku.

„Podařilo se nám dotáhnout dlouhotrvající jednání a zároveň jsme nalezli silného strategického partnera, který nám umožní firmu dále posunout,“ řekl Pavel Bádal.

Strategickým partnerem se stal HP Tronic, tuzemský distributor spotřební elektroniky a majitel elektrosítí Euronics a Proton. Ten získal 20% podíl ve společnosti.

Finanční podmínky a další podrobnosti dohody nebyly zveřejněny.