Electro World změnil majitele

20. 5. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: ČTK)
Slovenský řetězec s elektrem Nay se vrací na český trh. Od britské skupiny Dixons Retail totiž koupil všechny české prodejny Electro World a také ty, co provozuje na Slovensku. Díky tomu v obou zemích nyní vlastní 57 prodejen.

Společnost Nay se o vstup na tuzemský trh snažila již před několika lety. V roce 2008 v tuzemsku otevřela dvě kamenné prodejny (v Olomouci a Třebíči). Ty však zavřela začátkem června 2011 a již tehdy se spekulovalo, že společnost by chtěla dosáhnout razantnějšího vstupu, který by se jí vyplatil. Tou by bylo převzetí některého z tuzemských řetězců s elektronikou. Mluvilo se právě o Electro Worldu. Nyní se jí to za nezveřejněných podmínek podařilo.

„Díky této dohodě dosáhneme svého dlouhodobého cíle rozvoje, kterým byl vstup na český trh," uvedl místopředseda představenstva Nay Ján Tomáš.

Pod Nay přejdou nejen prodejny, ale také všichni zaměstnanci, stejně tak jako závazky. Dokončení obchodu má být hotové do konce léta a podléhá obvyklému kolečku souhlasu antimonopolních úřadů. Značka Electro World prozatím v tuzemsku zůstane zachována.

„Je to velký krok k dosažení našeho cíle, kterým je vedoucí postavení ve střední Evropě. Tato akvizice znamená zdvojnásobení obratu skupiny Nay,“ dodal předseda představenstva slovenského řetězce Peter Zálešák. Po ovládnutí sítě Electroworld dosáhne roční obrat Nay částky více než osm miliard korun.

Po internetovém obchodu Pixmania a stejnojmenném velkoobchodu je to druhá aktivita, které se Dixons Retail v ČR a SR zbavila. Provoz e-shopu byl ukončen loni v březnu.

Štítky: 

Podobné články

Electro World přebírá síť K+B Expert a zdvojnásobí počet svých prodejen v ČR

20. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Electro World)
Celorepubliková síť elektro prodejen Electro World se v ČR rozroste o 21 prodejen K+B Expert. Společnost NAY, která v česku vlastní prodejny Electro World, se totiž dohodla se společností Kappenberger + Braun na koupi společnosti K+B Expert. Čtěte více

Roman Kocourek (Electro World): Rok 2020 a inovace v retailu

6. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Rok 2020 výrazně poznamenal, podobně jako mnoho jiných oblastí, i fungování retailových, či chcete-li kamenných, prodejen. Jak se loňský turbulentní rok promítl do fungování sítě elektroprodejen Electro World, ale třeba i co pozitivního jim přinesl, na následujících řádcích hodnotíme s ředitelem společnosti Romanem Kocourkem. Čtěte více

Datart opět v českých rukách

8. 8. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: ČTK)
Po květnovém odkupu elektroprodejen Electro World slovenským řetězcem Nay se na tuzemském trhu odehrála druhá letošní významná akvizice v retailu. Českou a slovenskou síť Datart prodala britsko-francouzská skupina Darty Group původním majitelům. Kdo ještě získal podíl ve společnosti? Čtěte více

V Electro Worldu mimozáruční opravy telefonů, tabletů a notebooků

5. 3. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Electro World)
Společnost Electro World pokračuje i v roce 2014 s nabídkou mimozáručních oprav. Ty mohou využít např. zákazníci, kteří nechtějí při poruše přístroje ihned kupovat nový. Čtěte více