D-Link rozšířil nabídku kamer Vigilance o vylepšené modely

27. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link ohlásila kompletní aktualizaci svojí populární kamerové řady Vigilance. Nové kamery pro střežení interiérů i exteriérů mají rozlišení až 4K a jsou ideální pro malé a střední firmy i velké podniky, které hledají profesionální řešení za výhodnou cenu.

Inovovaná řada Vigilance obsahuje vnitřní/venkovní dome (kopulové) a bullet (válcové) kamery se snímačem 8, 4 nebo 2 Mpx a rozlišením až 3 840 × 2160, 2 592 × 1520 nebo 1 920 × 1 080 pixelů. Kamery s 8Mpx rozlišením mají motorizovaný varifokální objektiv 3,3 až 12 mm, který umožňuje i vzdáleně měnit úhel záběru během provozu. Jejich čtyřnásobný optický zoom dovoluje přiblížit snímané objekty při zachování vysoké kvality obrazu. Kamery s rozlišením 4 a 2 Mpx jsou osazené fixním objektivem s ohniskovou vzdáleností 2,8 mm a poskytují široký úhel záběru 100° nebo 106,8°.

Podpora kódování H.265/HEVC u všech modelů snižuje nároky na potřebnou šířku pásma sítě a umožňuje ukládat více hodin záznamu bez újmy na kvalitě nebo rozlišení obrazu.

Všechny kamery mají konstrukci odolnou proti povětrnostním vlivům, stupeň krytí IP66 a široký rozsah provozních teplot od -30 do 50 °C, takže se dají instalovat i v drsných klimatických podmínkách. Kamery typu dome nabízejí navíc ochranu před útoky vandalů díky krytu odolnému proti fyzickému poškození až do stupně IK10.

Kamery vybavené schopností nočního vidění na dlouhé vzdálenosti až do 30 metrů dokážou zajistit nepřetržitý dohled, a to dokonce i v úplné tmě. Další funkce vylepšení kvality obrazu, jako jsou redukce 2D/3D šumu a snímání v širokém kontrastním poměru (WDR), je předurčují k nasazení v prostředích s náročnými světelnými podmínkami, jako jsou sklady nebo vchody do budov. Vysoce citlivé snímače obrazu s podporou funkce LowLight+ umožňují kamerám vidět barevně i za extrémně slabého osvětlení.

Řada Vigilance podporuje PoE dle standardu 802.3af, což usnadňuje instalaci díky možnosti síťového připojení a napájení jediným síťovým kabelem.

Jako doplněk řady Vigilance nabízí D-Link širokou škálu řešení nahrávání a správy videozáznamů. Bezplatný dohledový software D-ViewCam (DCS-100) umožňuje nahrávání a přehrávání až 64 kamer. Software D-ViewCam Plus (DCS-250) má také funkci Intelligent Video Analytics pro detekci přítomnosti objektu v hlídané zóně nebo překročení stanovené hranice a zvládá i počítání osob nebo vozidel. Nový 16kanálový H.265 PoE síťový videorekordér JustConnect (DNR-4020-16P) je komplexní řešení typu „vše v jednom“ s vestavěným PoE přepínačem k připojení a napájení až 16 kamer. Toto samostatně fungující zařízení obsahuje 2 pozice pro pevné disky a podporuje USB myš/klávesnici a současné připojení HDMI a VGA monitorů, takže k jeho použití není zapotřebí žádný počítač.

Díky podpoře protokolu ONVIF lze kamery řady Vigilance použít také s prvky kamerových systémů od jiných výrobců, jako jsou dohledové softwary VMS, síťové rekordéry NVR nebo síťová úložiště NAS.

Nové modely v řadě Vigilance:

DCS-4618EK – 8 Mpx H.265 venkovní dome kamera
DCS-4614EK – 4 Mpx H.265 venkovní dome kamera
DCS-4612EK – 2 Mpx H.265 venkovní dome kamera
DCS-4718E – 8 Mpx H.265 venkovní bullet kamera
DCS-4714E – 4 Mpx H.265 venkovní bullet kamera
DCS-4712E – 2 Mpx H.265 venkovní bullet kamera

Profilová karta firmy

D-Link s.r.o.

D-Link s.r.o.

Taiwanská společnost D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Od roku 1986 D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, která získala několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Wisenet: PTZ kamery řady Wisenet Q

5. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Nové interiérové a venkovní PTZ kamery o rozlišení 2 MPx přinášejí řadu pokrokových a praktických funkcí, jako např. ukládání úpravy ohniska s možností aplikace až na 32 předdefinovaných oblastí, čímž je zajištěno rychlé zaostření kamery ihned po změně polohy. Čtěte více

Umělá inteligence od Konica Minolta předpovídá budoucnost

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Nová řada chytrých kamer Konica Minolta dokáže s pomocí termovize a umělé inteligence upozornit na nebezpečí vzniku požáru ještě před samotným vznícením. Kamery rovněž dovedou odhalit nežádoucí zahřívání strojů a předejít tak jejich poškození nebo zvýšit ochranu objektů i za špatného počasí. Čtěte více

Hanwha Techwin rozšiřuje nabídku síťových videorekordérů podporujících kamery Wisenet AI

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Díky uvedení osmi- a šestnáctikanálových síťových videorekordérů řady Wisenet X mohou i malé podniky za dostupnou cenu využít výhod kamer Wisenet AI s bezplatnou licencí pro analýzu video obsahu na bázi AI se schopností hlubokého učení, prováděnou přímo na zařízení. Čtěte více

Český startup GoodVision a Axis mění kamery na dopravní senzory

26. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnosti Axis Communications a GoodVision uvádějí nové řešení monitoringu dopravy v reálném čase. Aplikace GoodVision Live Traffic, která se nahraje přímo do kamer vybavených procesorovou jednotkou hlubokého učení, dokáže například rozlišovat a počítat až osm kategorií objektů, vyhodnocovat dopravní přestupky a vytvářet další statistiky. Čtěte více