Cisco zahajuje novou bezdrátovou éru s Wi-Fi 6

3. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Nová generace Wi-Fi sítí je tu. Společnost Cisco představuje novinky fungující na novém standardu Wi-Fi 6. Ten vychází ze stejných inovativních základů jako sítě 5G, se kterými se bude vzájemně mnohem lépe doplňovat než předchozí generace bezdrátových sítí.

Wi-Fi 6 je výrazně rychlejší než předchozí generace, poskytuje až o 400 % vyšší kapacitu a je mnohem efektivnější v místech s vysokou koncentrací lidí, jako jsou velké přednáškové místnosti, sportovní stadiony či prostory pro pořádání konferencí. Nový standard je navíc šetrnější k bateriím připojených zařízení.

Nový standard Wi-Fi 6 (označovaný také jako 802.11ax) mění způsob, jak se v nové digitální éře připojujeme my lidé a také miliardy zařízení internetu věcí (IoT). Společnost Cisco také rozšiřuje své portfolio pro velké firemní sítě o nový přepínač. Díky spojení analytického softwaru a výkonné automatizace s novou ucelenou generací přepínačů, přístupových bodů a kontrolérů, přichází Cisco na trh s unikátní jednotnou end-to-end architekturou pro firemní přístupové sítě, kde je bezdrátová infrastruktura používána jako primární způsob konektivity uživatelů.

Nové produkty, služby a partnerství

Společnost Cisco představuje několik produktů a nových partnerství, které podnikům usnadní transformaci byznysu.

  • Přístupové body Wi-Fi 6: Nové přístupové body v portfoliích produktů Catalyst a Meraki přesahují rámec nového standardu Wi-Fi 6. S vlastními programovatelnými čipovými sadami a analytickými schopnostmi zajišťují přístupové body inteligentnější a bezpečnější bezdrátovou síť. Nové přístupové body Cisco dokážou také komunikovat různými protokoly internetu věcí, včetně BLE, Zigbee a Thread.
  • Nové přepínače pro páteřní sítě: Přepínače ze série Catalyst 9600 jsou určeny pro páteřní sítě velkých firem a organizací. Pro zajištění nejbezpečnějšího a nejúčinnějšího bezdrátového provozu potřebují organizace jednotnou síťovou architekturu, která sjednotí jak kabelové, tak i bezdrátové připojení. Nový Catalyst 9600 je základem pro příští generaci intent-based sítí.
  • Nové zdroje pro vývojáře: Wi-Fi 6 a 5G sítě představují spoustu nových příležitostí pro vývojáře. Společnost Cisco proto představuje nástroj DevNet Wireless Dev Center. Komunitě vývojářů Cisco DevNet nabízí výukové materiály, sandboxy a další zdroje, které potřebují při práci na nových aplikacích. Přístupové platformy Cisco Catalyst a Meraki jsou otevřené a programovatelné až na úroveň čipových sad.
  • Ekosystém partnerů: Společnost Cisco testovala interoperabilitu se společnostmi Broadcom, Intel a Samsung. Společně tak vyřešily problematické mezery v novém standardu Wi-Fi 6. Společnosti Samsung, Boingo, GlobalReach, Presidio a další se připojily k projektu Cisco Open Roaming, aby společně vyřešily slabá místa bezdrátových připojení. Cílem spolupráce je usnadnit přechod mezi sítěmi Wi-Fi a LTE a veřejným bezdrátovým připojením.

Wi-Fi 6 a 5G představují obchodní příležitosti

Wi-Fi 6 a 5G představují obrovskou příležitost, avšak staví podniky před velké výzvy. Dnes si zaměstnanec může vytvořit pracoviště tam, kde potřebuje. Uživatelé jsou mobilnější, chtějí se pohotově přemisťovat a nehodlají ztrácet čas řešením problémů s nekvalitním připojením. Aby síť tyto požadavky splnila, musí zajistit:

  • Stálé bezdrátové připojení: Mobilní technologie dnes výrazně podporují růst ekonomik. Zaměstnanci mohou spolupracovat odkudkoliv, zákazníci mohou snadno nakupovat a studenti mají nové možnosti vzdělávání. Aby firma měla funkční bezdrátové připojení, musí její IT oddělení zajistit nejen hladký provoz Wi-Fi, ale i konzistentní bezpečnost, spolehlivost a výkon.
  • Možnosti cloudu: Cloud nabízí škálování jako žádná jiná technologie. Společnost Cisco využívá cloudových prostředí, aby rychleji inovovala své technologie. Cloud ale pomáhá také IT týmům, aby přistupovaly k firemním systémům proaktivně, nikoliv pouze reaktivně. Mohou totiž využívat poznatků vyplývajících z globálních analýz a zároveň využít nejlepší postupy (best practices), které umožňují předejít případným výpadkům dříve, než budou mít dopad na zákazníky.
  • Využití podnikových dat: Sítě dnes nabízejí miliony datových bodů, které mohou mít vliv na spokojenost uživatelů. Výkonné analytické nástroje umožňují vytvoření nových řešení, která optimalizují provoz IT, podporují lepší obchodní rozhodnutí, poskytují inovativní bezpečnostní řešení a efektivněji zapojují zákazníky.
Video : 

Podobné články

D-Link do domácích mesh systémů Covr přináší Wi-Fi 6

2. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Snadno použitelná Wi-Fi technologie nové generace zajišťuje moderní chytré domácnosti celoplošný signál, vyšší rychlost a vysokou kapacitu. Novinka přichází ve verzi se dvěma nebo třemi přístupovými body. Čtěte více

Prodeji podnikových bezdrátových síťových prvků se dařilo

25. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Tržby z prodeje podnikových bezdrátových síťových (WLAN) prvků podle IDC v prvním letošním čtvrtletí meziročně vzrostly o 24,6 %. V případě spotřebitelských řešení byl zaznamenán 11,7% nárůst. V součtu hovoříme o meziročním zvýšení o 16,7 %. Čtěte více

Každý třetí Čech není spokojen s kvalitou své domácí Wi-Fi sítě

25. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Vlastní bezdrátovou Wi-Fi síť dnes provozuje 95 % českých domácností a na její kvalitě, zejména v době pandemie, distanční výuky a práce z domova, záleží více než kdykoliv předtím. Operátor O2 se proto rozhodl zjistit, jak české domácnosti své sítě spravují. Čtěte více

Prodeji bezdrátových síťových prvků se v roce 2020 dařilo

15. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby výrobců z prodeje bezdrátových síťových prvků (hovoříme o součtu za spotřebitelská i podniková řešení) vloni podle IDC meziročně vzrostly o 10,3 %. Ve čtvrtém kvartále loňského roku pak růst činil dokonce 17,9 %. Čtěte více