Cisco usnadňuje programování sítí

19. 6. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové funkce ve své síťové platformě, která se dokáže přizpůsobit byznysovému záměru uživatele. Novinky reprezentují další krok k vytvoření otevřené a programovatelné platformy, která prostupuje celou sítí.

Technologie byznysově přizpůsobivých (intent-based) sítí představují jednu z nejdůležitějších technologických změn a zásadním způsobem mění způsob, jakým jsou sítě budovány a spravovány. Tento přístup minimalizuje zdlouhavé manuální úkoly, kterými podle statistik tráví síťoví inženýři až 95 % své pracovní doby.

DNA Center

Společnost Cisco uvolnila ve svém nástroji DNA Center pro vývojáře nové nástroje a otevřené API rozhraní. V něm lze spravovat kampusové sítě, pobočky či hranu intent-based sítě. Díky Cisco DNA Center není síť pouhou skupinou hardwarových zařízení, ale skutečně jednotným systémem. Dostupnost síťových API rozhraní nyní umožňuje systém programovat a využít kompletní analytiku, kterou síť může poskytnout. Obsáhlý katalog API navíc pomáhá zákazníkům ochránit a dále rozvíjet své podnikání.

 Řešení staví na třech klíčových pilířích:

  • Propojení analýzy sítě a byznysových procesů: DNA Center umožňuje vývojářům programovat celou síť jako jeden komplexní systém pomocí speciálního intent-based API rozhraní. Vývojáři tak mohou vytvářet síťové aplikace a partneři jednoduše integrovat síť do byznysových procesů svého zákazníka.
  • Zrychlení IT procesů napříč funkcemi: DNA Center nabízí IT administrátorům možnost zautomatizovat procesy ve všech IT systémech prostřednictvím softwarových adaptérů. IT tak může přesunout část svého rozpočtu z provozních nákladů na inovační projekty.
  • Správa multivendorových sítí: DNA Center zaručuje vývojářům a partnerům flexibilitu pro podporu multivendorových sítí prostřednictvím sady software developer kit (SDK). Zákazníci tak mohou zjednodušit komplexitu svých heterogenních sítí a spravovat je jako jeden systém.

Komunita vývojářů zaměřená na intent-based sítě

Společnost Cisco zároveň oznámila, že její komunita vývojářů DevNet překročila 500 000 členů. Pro další rozvoj komunity Cisco představilo tři nové iniciativy.

  • DevNet Ecosystem Exchange umožňuje hledání a sdílení aplikací či řešení postavených na platformách Cisco. Vedení firem i vývojáři tak mohou na online portálu vyhledávat partnerská řešení, která fungují napříč platformami a produkty Cisco. Iniciativa v současnosti obsahuje na 1 300 řešení.
  • DevNet Code Exchange představuje místo, kde mohou vývojáři sdílet a získat přístup do softwaru, který potřebují. Mohou tak vytvářet aplikace nové generace a řešení pro integraci workloadů. Doporučený seznam zdrojových kódů, adaptérů, nástrojů a sad SDK, který vytvořili experti společnosti Cisco a komunita DevNet, je dostupný ve službě GitHub. V DevNet Code Exchange najdou vývojáři softwarová řešení, které využívá celé portfolio produktů Cisco.
  • DevNet DNA Developer Center je online obchod pro vývojáře, kde najdou produkty pro budování aplikací a integrovaná řešení pro platformu Cisco DNA Center. DevNet DNA Developer Center nabízí zdroje, funkce, případy užití či výukové materiály.

Dostupnost nových funkcí Cisco DNA Center je naplánována na léto 2018. Zákazníci je mohou získat od společnosti Cisco či jejích partnerů prostřednictvím stávajících předplatitelských nabídek. Iniciativy programu DevNet - Ecosystem Exchange, Code Exchange a DNA Developer Center jsou dostupné již nyní.

Štítky: 
Sítě, Cisco systems

Podobné články

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více

Netgear: přístupový bod WBE750

24. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Kompaktní, třípásmový přístupový bod WBE750 s podporou Wi-Fi 7 je určený pro firmy a aktivity, které vyžadují spolehlivé bezdrátové připojení k internetu. Zařízení nabízí propustnost bezdrátové sítě až 18,4 Gb/s a je vybaveno 10 Gb/s portem s podporou PoE++. Čtěte více