Cisco a Ericsson se zaměří na nová řešení bezdrátových sítí

19. 1. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnosti Cisco a Ericsson rozšířily své strategické partnerství o oblast bezdrátových sítí. Nové společné řešení dostalo název Evolved Wi-Fi Networks (EWN) a spojuje přístupové systémy, páteřní sítě a aplikace postavené na technologiích 3GPP od společnosti Ericsson s portfoliem Wi-Fi produktů společnosti Cisco.

Společnosti Cisco a Ericsson navázaly globální obchodní a technické partnerství v listopadu 2015 s cílem vytvořit sítě budoucnosti. Nyní své partnerství rozšířily a nově se zaměřují také na Wi-Fi sítě. Tato oblast dnes patří mezi klíčové priority poskytovatelů služeb. Podle odhadů bude do roku 2020 tvořit provoz Wi-Fi sítí zhruba 50 % celkového IP provozu. Výsledkem řešení Evolved Wi-Fi Networks by měly být spolehlivé Wi-Fi sítě s maximální možným výkonem pro zákazníky společnosti Ericsson z řad mobilních a kabelových operátorů i dalších odvětví.

Nabídka Evolved Wi-Fi Networks bude zahrnovat předem integrovaná s mnoha možnostmi a výhodami:

  • Malé buňky pro využití v budovách: Spojení interiérových přístupových sítí Ericsson s WLAN řešeními Cisco umožňuje pokrýt vnitřní prostory budov Wi-Fi i mobilní konektivitou.
  • Wi-Fi pro operátory: Umožňuje operátorům, kteří mají venkovní přístupové sítě Ericsson, nabízet zákazníkům přístup prostřednictvím WLAN Cisco.
  • Směrování provozu: Integrace Cisco WLAN buď s interiérovými, nebo venkovními přístupovými sítěmi Ericsson, umožňuje operátorům přepínat koncové uživatele mezi mobilními a Wi-Fi přístupovými sítěmi. Tímto způsobem jim zajišťuje vždy optimální připojení.
  • Integrace s páteřní sítí: Integrace Cisco WLAN sítí do paketového jádra Ericssonu umožní operátorům poskytovat veškeré služby páteřní sítě prostřednictvím Wi-Fi pro zařízení s kombinovaným připojením. Velmi oblíbená funkce Wi-Fi Calling již dnes umožňuje mobilní hlasová volání prostřednictvím sítí Cisco WLAN.

Návrh a implementaci řešení založených na nové nabídce zajistí divize služeb společnosti Ericsson, přičemž společnost Cisco bude poskytovat produktovou podporu. EWN je k dispozici i jako plně outsourcovaná služba s globálním dosahem pokrývajícím 180 zemí.

Štítky: 
Mobilní sítě, Wi-Fi, Cisco systems, Ericsson

Podobné články

T-Mobile na konci listopadu vypne 3G síť

20. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Společnost T-Mobile Czech Republic modernizuje svou mobilní síť a na konci listopadu letošního roku proto vypne síť 3G. Uvolnění frekvence 2 100 MHz využívané současnou 3G sítí umožní operátorovi posílit novější technologie LTE a 5G. Čtěte více

Produkty AVM se připravují na nástup mobilních sítí 5G

14. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gesto Communications)
V produktech AVM jsou postupně implementovány nejpokročilejší technologie, tak aby měli uživatelé k dispozici maximální výkon a funkční možnosti odpovídající nejnovějším standardům pro datovou a hlasovou komunikaci. Týká se to to rovněž nastupující generace mobilních sítí 5G, které budou operátoři postupně uvádět do provozu. Čtěte více

Štědrý den v síti O2: více spojených hovorů i přenesených dat

28. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Nouzový stav, karanténní opatření a Vánoce v užším kruhu rodinném. Tak vypadaly letošní svátky v Česku. Síť O2 letos na Štědrý den spojila rekordní počet hovorů a padl i vánoční rekord v objemu přenesených dat. Čtěte více

Slovak Telekom spustil komerční 5G síť

21. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ericsson )
Slovenský operátor Slovak Telekom si pro zavedení 5G RAN sítě vybral společnost Ericsson. Od 10. prosince pokrývá komerční 5G síť vybrané části Bratislavy. Čtěte více