Cisco a Ericsson se zaměří na nová řešení bezdrátových sítí

19. 1. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnosti Cisco a Ericsson rozšířily své strategické partnerství o oblast bezdrátových sítí. Nové společné řešení dostalo název Evolved Wi-Fi Networks (EWN) a spojuje přístupové systémy, páteřní sítě a aplikace postavené na technologiích 3GPP od společnosti Ericsson s portfoliem Wi-Fi produktů společnosti Cisco.

Společnosti Cisco a Ericsson navázaly globální obchodní a technické partnerství v listopadu 2015 s cílem vytvořit sítě budoucnosti. Nyní své partnerství rozšířily a nově se zaměřují také na Wi-Fi sítě. Tato oblast dnes patří mezi klíčové priority poskytovatelů služeb. Podle odhadů bude do roku 2020 tvořit provoz Wi-Fi sítí zhruba 50 % celkového IP provozu. Výsledkem řešení Evolved Wi-Fi Networks by měly být spolehlivé Wi-Fi sítě s maximální možným výkonem pro zákazníky společnosti Ericsson z řad mobilních a kabelových operátorů i dalších odvětví.

Nabídka Evolved Wi-Fi Networks bude zahrnovat předem integrovaná s mnoha možnostmi a výhodami:

  • Malé buňky pro využití v budovách: Spojení interiérových přístupových sítí Ericsson s WLAN řešeními Cisco umožňuje pokrýt vnitřní prostory budov Wi-Fi i mobilní konektivitou.
  • Wi-Fi pro operátory: Umožňuje operátorům, kteří mají venkovní přístupové sítě Ericsson, nabízet zákazníkům přístup prostřednictvím WLAN Cisco.
  • Směrování provozu: Integrace Cisco WLAN buď s interiérovými, nebo venkovními přístupovými sítěmi Ericsson, umožňuje operátorům přepínat koncové uživatele mezi mobilními a Wi-Fi přístupovými sítěmi. Tímto způsobem jim zajišťuje vždy optimální připojení.
  • Integrace s páteřní sítí: Integrace Cisco WLAN sítí do paketového jádra Ericssonu umožní operátorům poskytovat veškeré služby páteřní sítě prostřednictvím Wi-Fi pro zařízení s kombinovaným připojením. Velmi oblíbená funkce Wi-Fi Calling již dnes umožňuje mobilní hlasová volání prostřednictvím sítí Cisco WLAN.

Návrh a implementaci řešení založených na nové nabídce zajistí divize služeb společnosti Ericsson, přičemž společnost Cisco bude poskytovat produktovou podporu. EWN je k dispozici i jako plně outsourcovaná služba s globálním dosahem pokrývajícím 180 zemí.

Štítky: 
Mobilní sítě, Wi-Fi, Cisco systems, Ericsson

Podobné články

Většina firem věří, že 5G významně ovlivní jejich podnikání, mají ale obavy i o bezpečnost

25. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Accenture)
Podle výsledků studie společnosti Accenture se vedoucí představitelé firem domnívají, že 5G bude znamenat revoluční skok, ale stále přetrvávají obavy o bezpečnost této technologie. Čtěte více

Huawei: Mobilní sítě páté generace (5G) chce polovina Čechů

5. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Sítě nové generace pak chce téměř polovina Čechů, pouze desetina je proti výstavbě infrastruktury 5G. Současně s tím by 49 % dotázaných respondentů vadilo navýšení ceny při budování sítí 5G způsobené vyloučením některého z účastníků veřejné soutěže. Čtěte více

5G sítě bude v roce 2025 používat 2,6 miliardy lidí

2. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ericsson)
Společnost Ericsson očekává, že v průběhu příštích šesti let vzroste celosvětový počet uživatelů připojených k 5G na 2,6 miliardy. Ericsson Mobility Report dále předpokládá, že průměrný měsíční přenos dat na jeden smartphone se do konce roku 2025 zvýší na 24 GB, což bude ovlivněno především změnou chování spotřebitelů, jako je například streamování virtuální reality. Čtěte více
Jiří Rynt, senior technical manager v Ericssonu

Jiří Rynt (Ericsson): Největší inovace v 5G jsou na první pohled neviditelné, o to však zásadnější

29. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Senior technical managera společnosti Ericsson Jiřího Rynta jsme vyzpovídali na téma 5G sítí. Na následujících řádcích se tak dozvíte o odlišnostech oproti současným generacím mobilních sítích, o jejich technologických aspektech a zejména o jejich praktickém využitím a možnostech, které nebyly v mobilních sítích až doposud vůbec myslitelné. Čtěte více