Cisco a Ericsson se zaměří na nová řešení bezdrátových sítí

19. 1. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnosti Cisco a Ericsson rozšířily své strategické partnerství o oblast bezdrátových sítí. Nové společné řešení dostalo název Evolved Wi-Fi Networks (EWN) a spojuje přístupové systémy, páteřní sítě a aplikace postavené na technologiích 3GPP od společnosti Ericsson s portfoliem Wi-Fi produktů společnosti Cisco.

Společnosti Cisco a Ericsson navázaly globální obchodní a technické partnerství v listopadu 2015 s cílem vytvořit sítě budoucnosti. Nyní své partnerství rozšířily a nově se zaměřují také na Wi-Fi sítě. Tato oblast dnes patří mezi klíčové priority poskytovatelů služeb. Podle odhadů bude do roku 2020 tvořit provoz Wi-Fi sítí zhruba 50 % celkového IP provozu. Výsledkem řešení Evolved Wi-Fi Networks by měly být spolehlivé Wi-Fi sítě s maximální možným výkonem pro zákazníky společnosti Ericsson z řad mobilních a kabelových operátorů i dalších odvětví.

Nabídka Evolved Wi-Fi Networks bude zahrnovat předem integrovaná s mnoha možnostmi a výhodami:

  • Malé buňky pro využití v budovách: Spojení interiérových přístupových sítí Ericsson s WLAN řešeními Cisco umožňuje pokrýt vnitřní prostory budov Wi-Fi i mobilní konektivitou.
  • Wi-Fi pro operátory: Umožňuje operátorům, kteří mají venkovní přístupové sítě Ericsson, nabízet zákazníkům přístup prostřednictvím WLAN Cisco.
  • Směrování provozu: Integrace Cisco WLAN buď s interiérovými, nebo venkovními přístupovými sítěmi Ericsson, umožňuje operátorům přepínat koncové uživatele mezi mobilními a Wi-Fi přístupovými sítěmi. Tímto způsobem jim zajišťuje vždy optimální připojení.
  • Integrace s páteřní sítí: Integrace Cisco WLAN sítí do paketového jádra Ericssonu umožní operátorům poskytovat veškeré služby páteřní sítě prostřednictvím Wi-Fi pro zařízení s kombinovaným připojením. Velmi oblíbená funkce Wi-Fi Calling již dnes umožňuje mobilní hlasová volání prostřednictvím sítí Cisco WLAN.

Návrh a implementaci řešení založených na nové nabídce zajistí divize služeb společnosti Ericsson, přičemž společnost Cisco bude poskytovat produktovou podporu. EWN je k dispozici i jako plně outsourcovaná služba s globálním dosahem pokrývajícím 180 zemí.

Štítky: 
Mobilní sítě, Wi-Fi, Cisco systems, Ericsson

Podobné články

Jiří Rynt, senior technical manager v Ericssonu

Jiří Rynt (Ericsson): Největší inovace v 5G jsou na první pohled neviditelné, o to však zásadnější

29. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Senior technical managera společnosti Ericsson Jiřího Rynta jsme vyzpovídali na téma 5G sítí. Na následujících řádcích se tak dozvíte o odlišnostech oproti současným generacím mobilních sítích, o jejich technologických aspektech a zejména o jejich praktickém využitím a možnostech, které nebyly v mobilních sítích až doposud vůbec myslitelné. Čtěte více

5G se rozšíří rychleji, než jsme čekali

21. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ericsson )
Na základě současných ohlasů veřejnosti společnost Ericsson odhaduje, že do konce roku 2024 bude 5G mobilní širokopásmové služby využívat až o 400 milionů uživatelů více než byl minulý předpoklad (Ericsson Mobility report 2018). Čtěte více

Nejlepší mobilní síť v ČR podle nezávislých testů nabízí T-Mobile

3. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Podle posledního měření sítí společností P3 z října 2018 dosáhl nejlepších celkových výsledků T-Mobile Czech Republic. Operátor získal 932 z 1 000 a získal pečeť kvality Best-in-Test. Test hodnotil kvalitu sítí všech tří hlavních operátorů, přičemž TMCZ zvítězil v kategorii hlas a data ve všech geografických kategoriích (velkoměsta, města, silnice). Čtěte více

Revoluční správa firemní sítě

19. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Netgear)
Nastavení a správa síťových produktů znamenají pro mnoho malých a středních firem časově a finančně náročný proces, jenž navíc vyžaduje i značné odborné znalosti. Vedoucí pracovníci těchto firem se přitom spíše než technologiím chtějí věnovat rozvoji svého byznysu, a tak hledají především jednoduchá IT řešení, která by snadno a flexibilně pokryla jejich síťové potřeby a co nejméně zatěžovala jejich rozpočty. Čtěte více