České Lenovo integrovalo serverovou divizi IBM x86

6. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Integrace rozšířila možnosti společnosti Lenovo v oblasti podnikového hardwaru i služeb a posílila pozici firmy na trhu s firemními produkty. Od ledna 2015 se pod Lenovo zároveň přesunuli zaměstnanci divizí IBM x86 a obchodních operací.

Společnost Lenovo uzavřela akvizici divize x86 Server Business společnosti IBM na celosvětové úrovni 1. října 2014. S ohledem na velký počet zemí a procesů, které se týkají regionu EMEA, se tento proces v některých zemích o několik měsíců protáhl.

Integrací serverové divize x86 získalo Lenovo společnost, která rozšířila jeho schopnosti v oblasti podnikového hardwaru a souvisejících služeb pro velké podniky.

„Jsme rádi, že ve společnosti Lenovo Česká republika můžeme oficiálně přivítat IBM x86 tým. Našimi prioritami je bezproblémový přechod pro naše zákazníky a partnery, zatímco rozjíždíme naše podnikání se servery. Na trhu velkých podniků máme velké plány a našim cílem je zopakovat úspěch, jakého jsme dosáhli v oblasti počítačů,“ řekl Petr Toman, generální ředitel společnosti Lenovo Česká republika.

Společnost Lenovo získala divizi IBM x86 nedotčenou a zavázala se pokračovat v produktovém plánu IBM x86, včetně integrovaných systémů Flex a PureFlex s procesory řady x86. Lenovo bude tyto produkty i nadále inovovat. Jak bylo uvedeno dříve, bude společnost IBM i nadále poskytovat údržbu jménem společnosti Lenovo, takže zákazníci nepocítí žádné změny, co se týče podpory.

Společnosti Lenovo a IBM zároveň vytvořily strategickou alianci, kde bude Lenovo OEM partnerem (Original Equipment Manufacturer) a bude prodávat vybrané produkty z oblasti skladování dat a softwarového portfolia IBM. Strategická aliance umožňuje Lenovu nabízet tyto výrobky jako součást komplexního podnikového IT řešení, které umožní pokrýt větší škálu potřeb zákazníků v datových centrech.

Štítky: 

Podobné články

Mobilní telekomunikace se rychle posouvají k 5G a vyšší virtualizaci sítí

5. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: A10 Networks)
Průzkum BPI Network ukazuje, že operátoři s ohledem na síťový provoz 5G, dramatický nárůst připojených zařízení a nové možnosti kritického využití přehodnocují zabezpečení. Čtěte více

Sophos rozšířil řady svých českých MSP partnerů

5. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Certifikace v programu Sophos MSP Connect umožňuje zapojeným společnostem připojit všechny své zákazníky do jednoho uceleného a snadno použitelného bezpečnostního řešení nové generace a nabízet jim pokročilé bezpečnostní produkty značky Sophos formou služby. Čtěte více

Digitalizaci a modernizaci IT brzdí zastaralé technologie i nedostatek dovedností

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Podniky po celém světě pracují na digitální transformaci, ale potýkají se se zastaralými řešeními na ochranu a správu jejich dat. Ochrana dat se musí posunout na vyšší úroveň inteligence, aby podporovala transformační potřeby a nasazování hybridních a multi-cloudových řešení. Čtěte více

KKCG prodává CAD Studio

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Autocont)
Známý dodavatel CAD/CAM řešení pro strojírenství a stavebnictví a největší středoevropský partner společnosti Autodesk, firma CAD Studio, se stává členem evropské skupiny Arkance. Jeho bývalý majitel, společnost Autocont, se rozhodl zaměřit na svůj klíčový business. Čtěte více