České Lenovo integrovalo serverovou divizi IBM x86

6. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Integrace rozšířila možnosti společnosti Lenovo v oblasti podnikového hardwaru i služeb a posílila pozici firmy na trhu s firemními produkty. Od ledna 2015 se pod Lenovo zároveň přesunuli zaměstnanci divizí IBM x86 a obchodních operací.

Společnost Lenovo uzavřela akvizici divize x86 Server Business společnosti IBM na celosvětové úrovni 1. října 2014. S ohledem na velký počet zemí a procesů, které se týkají regionu EMEA, se tento proces v některých zemích o několik měsíců protáhl.

Integrací serverové divize x86 získalo Lenovo společnost, která rozšířila jeho schopnosti v oblasti podnikového hardwaru a souvisejících služeb pro velké podniky.

„Jsme rádi, že ve společnosti Lenovo Česká republika můžeme oficiálně přivítat IBM x86 tým. Našimi prioritami je bezproblémový přechod pro naše zákazníky a partnery, zatímco rozjíždíme naše podnikání se servery. Na trhu velkých podniků máme velké plány a našim cílem je zopakovat úspěch, jakého jsme dosáhli v oblasti počítačů,“ řekl Petr Toman, generální ředitel společnosti Lenovo Česká republika.

Společnost Lenovo získala divizi IBM x86 nedotčenou a zavázala se pokračovat v produktovém plánu IBM x86, včetně integrovaných systémů Flex a PureFlex s procesory řady x86. Lenovo bude tyto produkty i nadále inovovat. Jak bylo uvedeno dříve, bude společnost IBM i nadále poskytovat údržbu jménem společnosti Lenovo, takže zákazníci nepocítí žádné změny, co se týče podpory.

Společnosti Lenovo a IBM zároveň vytvořily strategickou alianci, kde bude Lenovo OEM partnerem (Original Equipment Manufacturer) a bude prodávat vybrané produkty z oblasti skladování dat a softwarového portfolia IBM. Strategická aliance umožňuje Lenovu nabízet tyto výrobky jako součást komplexního podnikového IT řešení, které umožní pokrýt větší škálu potřeb zákazníků v datových centrech.

Štítky: 
Ze světa firem, Servery, IBM, Lenovo

Podobné články

Sítě řízené obchodními potřebami chtějí do dvou let nasadit 3/4 firem

13. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco se zeptala více než 2 000 IT lídrů a síťových stratégů na aktuální stav jejich sítí a na to, jak plánují jejich rozvoj. Ukázalo se, že jejich cílem je mít síť schopnou reagovat na požadavky byznysu. Do dvou let by toho chtělo dosáhnout 78 % účastníků průzkumu. Čtěte více

Xerox nabídl přes 33 miliard USD za HP Inc. To vyčkává

12. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TechCrunch, Bloomberg, WSJ)
Xerox učinil nabídku na odkup HP. Firma, známá hlavně svými tiskárnami a kopírkami, nabídla za odkup svého rivala 33 miliard USD (tedy asi 760 miliard Kč). Nyní běží čtyřtýdenní lhůta, kterou dostali akcionáři HP na rozmyšlenou. Čtěte více

Broadcom dokončil akvizici Symanteku

11. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Broadcom)
Akvizice divize zabývající se bezpečností v enterprise segmentu společnosti Symantec firmou Broadcom byla dokončena. Divizi pojmenovanou Symantec Enterprise povede Art Gilliland, který i doposud stál v jejím čele. Za zmiňovanou část Symantecu Broadcom zaplatil téměř 11 miliard USD. Čtěte více

Oracle slaví a je na cestě k autonomnímu IT

11. 11. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: Oracle)
V září uplynulo 25 let od založení české pobočky společnosti Oracle. Za čtvrtstoletí firma prošla velmi dynamickým rozvojem a rozšiřuje svou nabídku o další služby. Čtěte více