Budoucnost sítí podle Zyxelu

24. 9. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel představila nový standard integrace sítí. Řešení Zyxel One Network přináší jednotnou instalaci a údržbu síťových zařízení a je určeno zejména pro malé a střední podniky.

Zyxel One Network pokrývá všechna zařízení nutná k provozu sítě malé nebo střední velikosti a umožňuje jejich centrální adresování, konfiguraci, resetování i rebootování. Díky tomu je eliminována potřeba opakovaně provádět jedny a tytéž úkoly.

„Máme jedinečnou příležitost, abychom zajistili úspěšnost tohoto revolučního řešení unifikované správy sítí. Projektujeme a budujeme kompletní portfolio pokročilých firemních síťových produktů. Na rozdíl od konkurenčních značek dokázala společnost Zyxel vytvořit plně integrovaný balíček zákaznicky orientovaných řešení s doplňkovými a vzájemně spolupracujícími utilitami pro nastavení a instalaci,“ poznamenal Martin Bratičák, head of channel CEE ve společnosti Zyxel. „Naším cílem vždy bylo vytvořit plně integrované řešení One Network a zrychlit a zjednodušit administrativní úkoly bez nutnosti pořizovat nákladný a specializovaný software pro správu sítí,“ dodal Bratičák.

Řešení Zyxel One Network přináší jedno rozhraní pro celé portfolio značky Zyxel, od drátové a bezdrátové infrastruktury po bezpečnostní brány a firewally. Řešení je postaveno na třech hlavních komponentech. Prvním je utilita Zyxel ZON, nástroj pro unifikované nastavení a detekci sítě, který centralizuje nastavení IP, upgrady firmwaru a údržbu.

Druhým nástrojem je Zyxel Smart Connect pro přehled o dalších zařízeních Zyxel. Nástroj umožňuje automatickou identifikaci okolních zařízení, dálkový monitoring jejich řídicího rozhraní a dálkovou obnovu výchozích nastavení. Zyxel Smart Connect šetří práci a současně může být rozšířen na všechny produkty umožňující LLDP (Link Layer Discovery Protocol), a to bez ohledu na jejich výrobce. V kombinaci s PoE switchy Zyxel dokáže okamžitě určit příkon jednotlivých portů a vzdáleně resetovat napájená zařízení.

Třetím klíčovým prvkem řešení Zyxel One Network je integrace technologie AP kontrolerů Zyxel do portfolia komerčních bran této značky, což zaručuje cenově dostupné, škálovatelné řízení přístupových bodů na základě licence. Spojení těchto tří komponentů zajišťuje vyšší flexibilitu, efektivitu a škálovatelnost a současně podstatně nižší celkové náklady na vlastnictví.

Společnost Zyxel do svých produktů postupně integruje další funkce Smart Connect, cloudová a BYOD síťová řešení a také další inovativní technologie.

Štítky: 
Sítě, Zyxel

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více