Bezpečnost telefonů Honor zajistí speciální čip

20. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Honor)
Zabezpečení dat uložených v chytrých telefonech je stále aktuálnější téma. Bezpečí citlivých osobních údajů je na jednu stranu pro každého z nás na prvním místě, ale v dnešní rychlé době uživatelé často zapomínají svá data opravdu chránit. Nejnovější model značky Honor proto přichází s odděleným čipem pro zabezpečení citlivých dat, větší anonymizaci nebo skutečně soukromé hovory.

Ve spolupráci se společností Qualcomm Honor vyvinul unikátní duální systéme zabezpečení TEE (Trusted Execution Environment), který spolehlivě chrání osobní data včetně např. informací z platební karty. Smartphone Honor Magic4 Pro navíc disponuje odděleným čipem jen pro citlivá data, jako jsou hesla nebo biometrické údaje, sloužící pro identifikaci pomocí skenu obličeje nebo otisku prstu.

3D rozpoznání obličej a ultrasonická čtečka otisku prstů

V současné době je jednou z nejpropracovanějších možností zabezpečeních proti odemknutí mobilního telefonu nepovolanou osobou odemykání obličejem.

Honor tuto funkci ještě vylepšil a vytvořil tzv. 3D rozpoznání obličejem, která je rychlá a nelze ji oklamat fotografií ani jiným podobným způsobem. Dokonce by si měla poradit s rozlišením jinak na pohled totožných dvojčat.

Další možností biometrického zabezpečení je ultrasonická čtečka, která v případě nejnovějšího modelu Honor využívá přesný senzor od společnosti Qualcomm. Díky až o 77 % větší plošce čtečky, 1,7× většímu počtu zachycených biometrických údajů a až o 40 % vyšší rychlosti oproti předchozí generaci je odemčení opravdu ultra rychlé.

Režim čistě pro privátní hovory

Honor Magic4 Pro má však nabízí i další bezpečnostní funkci – díky unikátní technologii a režimu pro čistě privátní hovory „Just Say to Me“ se uživatelé nemusejí bát, že kdokoli v jejich okolí vyslechne jejich telefonický rozhovor.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Motorola: chytrý telefon edge 30 ultra

17. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Prémiová Motorola edge 30 se stává novou vlajkovou lodí v portfoliu výrobce. Zákazníky bude lákat na vlastnosti, jako jsou výkonná mobilní platforma Snapdragon 8+ Gen 1, pOLED displej s frekvencí 144 Hz, 125W nabíjení nebo 200Mpx fotoaparát. Čtěte více

Zajímavosti z veletrhu IFA 2022

9. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku září v Berlíně proběhl další ročník veletrhu se spotřební elektronikou IFA. Poprvé od vypuknutí covidu-19 v (téměř) klasické podobě. A opět bylo na co koukat… Výrobci se předháněli v tom, kdo představí zajímavější novinky, a návštěvníci, kteří do Německa vážili cestu, určitě nelitovali. Těm ostatním přinášíme následující řádky. Čtěte více

Honor: smartphone X8 5G

4. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Honor)
Chytrý telefon Honor X8 5G se může pochlubit mobilním připojením 5G, procesorem Qualcomm Snapdragon 480 Plus 5G, baterií o kapacitě 5 000 mAh, funkcí RAM Turbo a řadou dalších praktickýchfunkcí. Čtěte více

Známe vítěze 40. ročníku EISA Awards

17. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2022–2023, jste na správném místě. Čtěte více