Betaverze NOD32 Antivirus 7 a Smart Security 7

29. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Eset)
Eset uvolnil betaverze svých vlajkových produktů určených pro domácnosti – Smart Security 7 a NOD32 Antivirus 7, které přinášejí vylepšenou antimalwarovou ochranu a inovované čištění systému.

Nové produkty se mohou pochlubit stejně jako předchozí generace nízkou zátěží systému. Nyní ale uživatelům nabízejí ještě lepší ochranu před novým a dosud neznámým malwarem. Technologie Advanced Memory Scanner dokáže zastavit složitě šifrované hrozby, které byly vytvořeny tak, aby se vyhnuly detekci. Vylepšené čištění pomáhá uživatelům odstranit komplexní rootkity, které bylo možné dosud odstranit pouze pomocí speciálních nástrojů.

Eset prokázal své schopnosti v nejnovějších testech organizace AV-Comparatives, které ho zařadily na druhé místo mezi světovými dodavateli antivirových programů. Společnost obdržela ocenění Advanced+ v květnovém testu výkonu s celkovým skóre 189,4. Skóre v testu dopadu na systém bylo na úrovni 0,6. V dubnovém testu Real-World Protection měl Eset celkovou úspěšnost detekce škodlivých kódů 98,9 %.

„Počítačoví zločinci používají při tvorbě malwaru pokročilé techniky, s jejichž pomocí se snaží vyhnout detekci antivirových programů. Díky nové technologii, s níž přicházíme v betaverzi našich vlajkových produktů NOD32 Antivirus a Smart Security, to budou mít mnohem těžší," řekl Palo Luka, technologický ředitel společnosti Eset.

Klíčová technologická vylepšení

Oba programy disponují zdokonalenou úrovní detekce a čištění díky třem klíčovým technologickým vylepšením. Dvě z nich jsou součástí BETA verze produktů, třetí funkcionalita bude integrována a představena později:

• Advanced Memory Scanner (Pokročilý skener paměti) zastavuje složitě šifrované hrozby, které byly vytvořeny tak, aby se vyhnuly detekci. Díky vylepšené schopnosti analyzovat rozšifrované soubory přímo v paměti se dokáže software účinně bránit novým a neznámým útokům škodlivého softwaru.

• Vulnerability Shield (Štít zranitelností) - dostupný jen v Eset Smart Security nabízí robustní ochranu při pokusech o zneužití zranitelnosti sítě.

Štítky: 

Podobné články

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Malware Danger vévodil listopadovým hrozbám

14. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Více než polovinu všech počítačových hrozeb v České republice v listopadu představoval škodlivý kód Danger, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailů. Podle průzkumu společnosti Eset však v listopadu jeho podíl na celkových IT hrozbách dosáhl hodnoty 54,91 %, tedy téměř o 20 % více než v říjnu. Čtěte více

Eset představil v Bratislavě aktuální bezpečnostní hrozby i nové produkty

9. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: DCD Publishing a Eset)
Společnost Eset uspořádala v Bratislavě představení nové řady produktů, spojené s blokem přednášek na nejnovější bezpečnostní témata. Čtěte více

Danger zůstává v Česku hrozbou č. 1

7. 10. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Téměř polovinu všech detekcí škodlivých kódů naměřených v září v České republice tvořil malware Danger. Podíl nebezpečného kódu, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailových zpráv, oproti srpnu vzrostl na víc než 47 %. Čtěte více