Avast představil nové vize, produkty i vizuální identitu

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Avast chce více podporovat občanská práva uživatelů digitálního světa a obnovit zdravý vztah k internetu. Firma zároveň představila bezplatnou platformu kybernetické ochrany Avast One i novou vizuální identitu.

Nové strategie na podporu digitální svobody vyžaduje zapojení zákonodárců, filantropů i inovátorů. Nová vizuální identita značky pak odráží větší cíle společnosti, nový a inovativní přístup k celkové digitální ochraně díky produktu Avast One a výzvu, aby lidé přehodnotili svůj vztah k internetu a využívali ho zdravějším způsobem.

Výzkum, který Avast zveřejnil ve zprávě Digital Citizenship Report, zjistil, že ačkoliv šest z deseti lidí uznalo, že během pandemie význam internetu vzrostl, obavy o bezpečnost a soukromí někdy zabránily 65 % dotázaných po celém světě (46 % v Česku a 57 % na Slovensku) v aktivitách na internetu; největší obavy mají ženy a lidé ve věku 18-24 let (68 % globálně, 46 % v Česku a 62 % na Slovensku).

 Ondřej Vlček, generální ředitel Avastu, k tomu poznamenal: „Digitální svět se ocitl na křižovatce. Přes 4,8 miliardy lidí je dnes online, což je více než polovina světové populace a zajištění bezpečného přístupu k internetu se stává základním digitálním právem. Nestačí jen důvěřovat poskytovatelům online služeb, že mají vždy na zřeteli naše nejlepší zájmy, a uživatelé proto potřebují pomoci s řešením nerovnosti ve vztahu k internetu a ochranou své bezpečnosti a soukromí. Jako společnost zabývající se kybernetickou ochranou věříme, že můžeme udělat více pro zlepšení online bezpečnosti a obranu před nežádoucím sledováním a monitorováním. Avast se proto zavázal bojovat za digitální svobodu a chránit soukromí digitálních občanů dnes i v budoucnu.“

Nová strategie Avastu zahrnuje:

Avast One: Avast byl před 20 lety průkopníkem bezplatných antivirů a i nadále zůstává odhodlán poskytovat ty nejlepší bezplatné ochranné produkty všem svým uživatelům. Jeho nový vlajkový produkt kombinuje oceňovanou antivirovou technologii Avastu s firewallem a funkcí pro aktualizace softwaru, která zabraňuje používání zastaralých programů i útokům na dodavatelské řetězce, rozsáhlou ochranu soukromí v podobě virtuální privátní sítě (VPN) pro běžné prohlížení webu a ochranu identity prostřednictvím služby sledování úniků uživatelských dat, a to vše zdarma ve verzi Avast One Essential.

Nový program Nadace Avast: restrukturalizovaná charitativní nadace společnosti Avast letos slaví jedenáct let a představila nový program Spark Fund zaměřený na problematiku digitální svobody a podporu zranitelných skupin. Naší vizí je spravedlivější a inkluzivnější digitální budoucnost, v níž má každý přístup k nástrojům a příležitostem, aby mohl naplno využít svůj potenciál.

Program podpory zákonodárných iniciativ: Avast věří, že ochrana soukromí musí jít nad rámec produktových inovací a přispívá k utváření politiky v oblasti zavádění a používání technologií. Avast se zasazuje o digitální svobodu u zainteresovaných politických subjektů po celém světě tím, že slouží jako zdroj informací, aktivně se angažuje v klíčových tématech, jako je online sledování, ochrana soukromí, umělá inteligence a šifrovací technologie, vzdělává a zajišťuje tvorbu zákonů, ve kterých budou lidé na prvním místě.

Digitální občané si začínají být vědomi problémů internetu

Zpráva Avast Digital Citizenship Report ukazuje, že pro 34 % dotázaných na celém světě (27 % v Česku a 37 % na Slovensku) učinil internet pandemii snesitelnější, protože jim umožnil sociální kontakt, nové zážitky, přístup k důležitým službám a inspiroval je. Celých 40 % dotázaných (33 % v Česku a 42 % na Slovensku) využilo internet ke kontaktu s blízkými, přičemž 22 % (9 % v Česku a 11 % na Slovensku) uvedlo, že poprvé v životě použilo videohovor. Konkrétně 27 % dotázaných po celém světě (20 % v Česku a 26 % na Slovensku) pak internet umožnil prožít a naučit se zcela nové věci.

Ze zprávy však také vyplývá, že i když lidé internet užívají rádi, mají obavy o svou bezpečnost a soukromí. Většina dotázaných (83 % globálně; 78 % v Česku a 85 % Slovensku) uvádí, že ochrana osobních údajů je pro ně velmi důležitá, nicméně pouze polovina (43 %; 41 % v Česku a 51 % na Slovensku) tvrdí, že má silnou důvěru v zákony na ochranu osobních údajů.

Nejistota ohledně bezpečnosti a soukromí může lidem také bránit v používání internetu a mnozí se rozhodli neprovádět určité online aktivity, například 36 % dotázaných (27 % v Česku a 34 % na Slovensku) se rozhodlo neregistrovat se na některé online účty vyžadující osobní údaje, 20 % (15 % v Česku a 17 % na Slovensku) se rozhodlo nevyužívat online bankovnictví a 30 % (21 % v Česku a 22 % na Slovensku) se vyhýbá používání veřejných Wi-Fi sítí.

Avast One: další úroveň ochrany pro dnešní digitální život

Avast One poskytuje „digitálním občanům“ unifikované řešení pro kyberbezpečnost, ochranu soukromí, identity a zvýšení výkonu, které zajišťuje lidem bezpečí jejich údajům hladký chod jejich zařízením. Díky možnostem personalizace se Avast One přizpůsobí individuálním potřebám uživatelů i jejich rodinných příslušníků.

S bezplatným Avast One Essential získají uživatelé ochranu před kybernetickými hrozbami, jako je ransomware, spyware a phishingové útoky, ochranu před škodlivými připojeními prostřednictvím firewallu a 5 GB přenesených dat přes VPN týdně, což je velmi konkurenceschopná nabídka. Vzhledem k oprávněným obavám, které lidé mají z veřejných Wi-Fi sítí, je právě používání virtuální privátní sítě způsob, který uživatelům pomůže uživatelům udržet jejich osobní údaje v bezpečí.

Placené produkty Avast One Individual a Avast One Family obsahují další funkce včetně ochrany před podvrženými protokoly ARP (Address Resolution Protocol), napadením DNS a špehováním prostřednictvím webových kamer. Nabízí také sledování úniků uživatelských dat, které lidem a jejich rodinám umožňuje zjistit, zda nebyla zveřejněna hesla jejich online účtů, a poskytuje rovněž neomezené služby VPN. Uživatelé programu Avast One mohou také znatelně zlepšit výkon svého počítače pomocí nástroje Disk Cleaner, který umožňuje najít a vyčistit přebytečné a nežádoucí soubory.

Avast One je již k dispozici ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii a Austrálii a brzy se rozšíří i na další trhy včetně České republiky a Slovenska.

Video : 
Štítky: 
Bezpečnost, Ze světa firem, Avast Software

Podobné články

Entec Solutions získal do distribuce bezpečnostních řešení Barracuda

26. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Entec Solutions)
V současné době, kdy je kybernetická bezpečnost neustálou prioritou, se společnost Entec Solutions rozhodla rozšířit produktové portfolio o produkty společnosti Barracuda. Jde zejména o řešení pro zabezpečení sítí, e-mailové komunikace, cloudového prostředí i ochranu dat a jejich archivaci, zálohování a obnovu po havárii a mnohé další. Čtěte více

Svá data již muselo obnovovat přes 90 % českých organizací

26. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Podle lokálního průzkumu společnosti Acronis provedeného mezi účastníky konference Acronis Cyber Protection Roadshow 2021 v Praze a Ostravě muselo 94 % respondentů již někdy obnovovat data ve své organizaci či u svých zákazníků. Většina těchto organizací musela data obnovit vícekrát či je obnovuje pravidelně, čtvrtině z nich proces obnovy trvá i více než 12 hodin. Čtěte více

Tři hrozby na vzestupu

25. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Říjen je měsícem evropské kybernetické bezpečnosti. Při této příležitosti připomněla společnost Cisco Talos, jakým kybernetickým hrozbám jsme čelili v uplynulém roce a vybrala tři trendy, které se na ohrožení sítí nově podílejí. Jde o útoky na dodavatelské řetězce, cryptojacking a biometrickou autentizaci. Čtěte více

E-mailové archivy mohou posloužit i jako užitečný zdroj obnovy dat a posílení bezpečnosti

21. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla, že archivy elektronické pošty stále častěji slouží jako důležitý prvek obnovy ztracených dat či jako užitečná zpětná vazba IT bezpečnosti. Zejména pro SMB firmy, které si nemohou dovolit nákladná komplexní řešení, je všestrannost řešení typu GFI Archiver vítaným posílením jejich kybernetické ochrany. Čtěte více