Audiopro se stalo členem globální sítě autorizovaných poskytovatelů řešení Peplink a Starlink

12. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Česká společnost Audiopro je nově zahrnuta do programu autorizovaných poskytovatelů řešení Peplink a Starlink. Tyto společnosti přicházejí se společným řešením pro celosvětově dostupný, robustní, spolehlivý, škálovatelný a vysokorychlostní satelitní internet za využití družic společnosti SpaceX a inteligentních routerů společnosti Peplink.

Na základě uzavřené dohody budou produkty a služby dodávány prostřednictvím globální sítě autorizovaných poskytovatelů společného řešení Peplink a Starlink, mezi které se zařadila česká společnost Audiopro.

„Jsme velmi rádi, že můžeme nabízet špičkové technologie zahrnující stabilní a cenově dostupné připojení k vysokorychlostní síti odkudkoli, včetně instalací v náročných přírodních podmínkách, a to i za pohybu. Náš dlouholetý partner společnost Peplink uzavřela dohodu se společností SpaceX a stává se tak autorizovaným dodavatelem technologie Starlink,“ řekl Andrej Hronec ze společnosti Audiopro.

Tato služba satelitního internetu, která je tvořena vlastní sítí družic firmy SpaceX poskytuje širokopásmové připojení k internetu, které je dostupné v libovolné lokalitě bez ohledu na to, jak je vzdálená od velkých aglomerací. Společné řešení bude kombinovat terminály Starlink Flat High Performance a routery Peplink SD-WAN.

Trvalé internetové připojení i na cestách a v odlehlých oblastech

Pro mobilní internet, případně k jeho užití v geograficky odlehlých lokalitách bývá zajištění spolehlivého, rychlého a cenově dostupného připojení k internetovým službám často problematické. Pro jeho zajištění je třeba mnohdy sahat k významným kompromisům, které použití internetu limitují.

„Společné řešení Peplink a Starlink, které je k dispozici skrze globální síť autorizovaných dodavatelů, je odpovědí na zmíněné limity. Spolehlivé a cenově dostupné vysokorychlostní připojení bude tímto způsobem k dispozici i v těch geograficky nejobtížnějších lokalitách,“ dodal Milan Rakowski z Audiopro.

Nová hardwarová i softwarová řešení dokážou zajistit nepřetržité připojení prakticky v jakékoliv situaci od samoobslužných pokladen a vzdálených kanceláří přes potřeby mobilních vysílacích společností či záchranných složek až po plachetnice plující kolem světa. „Naše kombinované řešení nyní libovolné společnosti kdekoliv na světě zajistí přístup k cenově dostupnému, rychlému a spolehlivému vysokorychlostnímu internetu,“ uvedl Alex Chan, CEO a zakladatel společnosti Peplink.

Štítky: 

Podobné články

SWS je autorizovaným distributorem značky Teltonika Networks

8. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
SWS se stala novým autorizovaným distributorem výrobce zařízení pro potřeby připojení k internetu Teltonika Networks, který mý na tomto trhu již více než 25 lety zkušeností. Společnost se mimo jiné specializuje na produkci bezdrátových a síťových zařízení, určených pro průmyslové a podnikové využití, a to i ve velmi náročných podmínkách. Čtěte více

VPortal má nový modul Pevné služby. Ukáže internet v pevném místě i jeho rychlosti

15. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČTU)
ČTÚ spustil novou verzi Vizualizačního Portálu telekomunikačních služeb, tzv. VPortalu. VPortal představuje komplexní vizualizační nástroj, který slouží uživatelům pro porovnávání kvality telekomunikačních služeb na území České republiky Čtěte více