ASUS rozšířil svou řadu ExpertBook

25. 10. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: ASUS)
Společnost ASUS představila tři nové notebooky řady Expert, k nimž patří vedle modelů ExpertBook B5 (B5602C) a ExpertBook B5 Flip (B5602F) i ExpertBook B6 Flip (B6602F) – první pracovní stanice řady Expert.

ExpertBook B5 a ExpertBook B5 Flip s OLED displeji

ASUS ExpertBook B5 a ExpertBook B5 Flip jsou zcela nové modely notebooků s 16“ displejem a poměrem stran 16 : 10, které se vyznačují robustní a současně lehkou konstrukcí, která usnadňuje produktivitu na cestách. ExpertBook B5 je s hmotností 1,4 kg nejlehčí 16″ notebook značky ASUS. Modely ExpertBook B5 ve variantách s OLED displejem mají ostrý obraz se skutečnou černou barvou, disponují 100% pokrytím barevného spektra DCI-P3 na kinematografické úrovni a poskytují realistický obraz se živými barvami.

ExpertBook B5 Flip má otočný displej s rozsahem pohybu celých 360° umožňující flexibilitu při práci. Zařízení lze proto používat nejen v tradičním režimu notebooku, ale i v režimech tabletu, stanu či stojanu. Jde také o první 16″ notebook vybavený garážovaným stylusem, který se při vložení do těla notebooku rychle automaticky nabíjí. Pouhých 15 sekund nabíjení zajistí dostatek energie až na 45 minut používání – psaní poznámek, podepisování dokumentů a zachycování inspirativních okamžiků.

Modely ExpertBook B5 obsahují nejmodernější technologie pro zvýšení efektivity práce na cestách, které z nich dělají výkonná zařízení pro firemní segment:

  • Až Intel vPro s procesorem Intel Core i7-1270P 12. generace,
  • samostatná grafická karta Intel Arc A350M a 40 GB paměti RAM,
  • podpora RAID a ultrarychlé Wi-Fi 6E.

ExpertBook B6 Flip – první mobilní pracovní stanice řady ExpertBook

ASUS ExpertBook B6 Flip je špičková mobilní pracovní stanice poskytující výkon, který vyžadují nároční uživatelé a profesionálové, jako jsou architekti, inženýři a designéři. ASUS podrobil ExpertBook B6 Flip rozsáhlé sadě interních testů a zajistil certifikace, aby nabídl širokou kompatibilitu s aplikacemi nezávislých dodavatelů softwaru (ISV). Zařízení proto např. umožňuje efektivnější modelování a renderování, usnadňuje 3D animace, zefektivňuje analýzy dat a pomáhá při práci na technických, architektonických nebo designérských projektech. ExpertBook B6 Flip je také certifikován pro práci s profesionálními aplikacemi od předních světových softwarových společností, včetně 3ds Max, MicroStation nebo Vectorworks.

ExpertBook B6 Flip obsahuje komponenty enterprise třídy:

  • Šestnáctipalcový flipový dotykový displej, který je vhodný pro různé pracovní scénáře.
  • S volitelnou dotykovou miniLED obrazovkou dosahuje maximálního jasu 1 000 nitů. Displej zobrazí ostřejší detaily a rozsáhlejší paletu barev.
  • Nejnovější procesor hybridní architektury až Intel Core i9-12950HX a profesionální grafika Nvidia RTX A2000 8 GB.
  • Pokročilá konstrukce chlazení zaručuje špičkový výkon bez omezování a nízkou hlučnost. Procesor Intel má celkové TDP 135 W (55 W CPU a 80 W GPU) v režimu Performance. Díky podpoře technologie Nvidia Dynamic Boost 2.0 mohou nároční uživatelé posunout jeho výkon ještě dál.
  • Díky grafice až Nvidia RTX A2000 8 GB zvládne ExpertBook B6 Flip ray tracing v reálném čase a akcelerovanou umělou inteligenci. To umožňuje zpracovávat fotorealistické rendery, pracovat s náročnými aplikacemi využívajícími umělou inteligenci nebo vytvářet pohlcující prostředí virtuální reality.

Notebooky ExpertBook B5 a mobilní pracovní stanice ExpertBook B6 jsou spolehlivé, nabízejí odolnou konstrukci a poskytují vysoký výpočetní výkon. Tyto tři notebooky, které rozšiřují portfolio řady ASUS Expert, poskytují náročným zákazníkům a profesionálům špičkové technologie, jako je procesor Intel Core i9 12. generace, podpora Intel vPro Enterprise a Essentials, volitelně bezpečnostní čip TPM 2.0; certifikace EPEAT Gold a Energy Star nebo certifikaci odolnosti amerického vojenského standardu MIL-STD 810H.

Další tři funkce významně zvyšují kvalitu videokonferencí. Jde o obousměrné potlačení hluku pomocí umělé inteligence zajišťující čistou hlasovou komunikaci, fyzickou krytku webové kamery pro ochranu soukromí a podporu nejnovějšího bezdrátového standardu Intel Wi-Fi 6E pro zvýšení stability připojení.

Dostupnost a ceny

ASUS ExpertBook B5, ExpertBook B5 Flip a ExpertBook B6 Flip se dostanou na trh během čtvrtého čtvrtletí 2022. Další informace vám poskytne lokální zástupce společnosti ASUS.

Video : 
Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Flexibilní Lenovo ThinkPad X1 Fold 16 míří do ČR

6. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo začalo českým zákazníkům nabízet notebook s flexibilním OLED displejem ThinkPad X1 Fold 16. Zařízení zákazníkům díky své unikátní koncepci zákazníkům poskytne velkou pracovní plochu 16,3" displeje a zároveň si zachovává mimořádnou přenositelnost a všestrannost. Čtěte více

Dell Technologies Forum 2023 se zabývalo (nejenom) umělou inteligencí

30. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Každoroční technologická akce Dell Technologies Forum se letos uskutečnila 22. listopadu v pražském O2 Universu. Akce se zúčastnilo přes tisíc profesionálů i nadšenců, které zajímají nové technologie a jejich využití pro podporu firemního růstu. Čtěte více

Panasonic představil vylepšenou verzi svého odolného Toughbooku 55

23. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic uvedla na trh třetí generaci svého modulárního odolného notebooku Toughbook 55. Modernizované zařízení je vhodné pro stále rozmanitější role moderního mobilního pracovníka bez ohledu na zadaný úkol nebo využívanou aplikaci. Mezi klíčové vlastnosti novinky patří široká konektivita, flexibilita, odolnost, dlouhá výdrž baterie i zabezpečení. Čtěte více

Synergie nejnovějších technologií společností Lenovo a Epson

16. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnosti Lenovo a Epson spojily své síly a uspořádaly setkání, na kterém partnerům z České republiky a Slovenska předváděly možnosti plynoucí ze vzájemného propojení podnikově orientovaných technologií obou značek. Prim tak hrála byznysová řešení řady Think v podání Lenova a (nejenom) tiskárny, multifunkce a projektory na straně Epsonu. Čtěte více