ASUS představil nový vlajkový model Zenfone 11 Ultra

18. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
Nový vlajkový smartphone společnosti ASUS oproti předchůdcům nabízí větší obrazovku a řadu dalších inovací. Do atraktivního těla s prémiovým designem se vešel např. špičkový fotoaparát, výkonnější procesor a baterie s delší výdrží. Nechybí ani funkce využívající umělou inteligenci.

Představení smartphonu Zenfone 11 Ultra znamená významný milník v inovacích smartphonů. Jde o zařízení, které je dokonalým spojením nejmodernějších technologií, udržitelného designu a bezkonkurenčního výkonu. Díky pečlivému spojení prémiových designových prvků, schopnostem fotoaparátu, funkcím využívajících AI a prodloužené výdrži baterie nastavuje Zenfone 11 Ultra nový standard toho, co mohou uživatelé očekávat od vlajkového smartphonu v roce 2024.

Díky tomu vyhoví stylu nejrůznějších uživatelů. ASUS při výrobě nového telefonu myslí i na udržitelnost – používá recyklované materiály, například 100% recyklovaný hliník pro rámeček telefonu nebo displej z více než pětiny tvořený recyklovaným sklem. Podařilo snížit spotřebu plastů v obalech o 94 %, protože obal telefonu a kabelu jsou vyrobeny z balicího papíru.

Displej a design

Zenfone 11 Ultra se vyznačuje 6,78" AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 144 Hz. Displej navíc vylepšuje technologie Pixelworks, díky které se uživatelé mohou těšit na zářivý obraz. Technologie nízkoteplotního polykrystalického oxidu (LTPO) pak zaručuje úsporu energie.

Působivý je i design telefonu s 94% poměrem obrazovky k tělu, čehož bylo dosaženo díky výrazně tenčím rámečkům. Zadní kryt telefonu zdobí zrcadlově lesklé logo ASUS 30th anniversary na matném povrchu, což zajišťuje prémiový pocit a maximální pohodlí při držení.

Výkon a baterie

Zenfone 11 Ultra vsadil na mobilní platformu Snapdragon 8 Gen 3, která umožňuje plynulý provoz při jakémkoli úkolu, od intenzivního hraní her až po multitasking. Výkonné čipové sadě asistuje 16 GB paměti RAM. Fotografie, videa a další data nebo aplikace a hry lze ukládat v 256GB nebo 512GB interním úložišti.

ASUS vylepšil ve srovnání s předchůdcem výdrž baterie modelu Zenfone 11 Ultra o 26,5 %. Stojí za tím použití úsporného procesoru a dalších komponent, stejně jako větší baterie s kapacitou 5 500 mAh. Zenfone 11 Ultra díky tomu zvládne více než 26 hodin běžného používání.

Telefon byl také vylepšen o funkci HyperCharge s výkonem 65 W, která uživatelům umožňuje rychle a efektivně dobíjet svá zařízení. Zenfone 11 Ultra podporuje i bezdrátové nabíjení prostřednictvím jakékoli Qi nabíječky.

Fotoaparát

Systém fotoaparátu Zenfone 11 Ultra nově definuje fotografování a natáčení videí smartphonem. Hlavní 50Mpx fotoaparát doplňují pokročilé funkce, jako je šestiosý Hybrid Gimbal Stabilizer 3.0, stabilizace videa Super HyperSteady a záznam prostorového 3D zvuku technologií OZO Audio. Stabilita má prioritu díky 6osému hybridnímu gimbalovému stabilizátoru třetí generace. Tato inovativní technologie je zárukou toho, že videa zůstanou ostrá a stabilní, i když je telefon v pohybu. Umožňuje proto uživatelům snadno pořizovat záběry v profesionální kvalitě.

Kromě hardwarových přináší Zenfone 11 Ultra i různá softwarová vylepšení, která ještě zvyšují jeho schopnosti focení a natáčení. Režim AI Portrait Video nabízí efekt hloubky ostrosti, který videím dodává profesionální styl, zatímco manuální nastavení zaostření poskytuje uživatelům kontrolu nad vizuální tvorbou.

Podpora umělé inteligence zlepšuje uživatelský komfort a přináší funkce, jako HyperClarity a AI Object Sense, které pomáhají pořizovat realistické snímky a zachytit každý životní okamžik. Funkce HyperClarity, která se aktivuje při přiblížení, výrazně zvyšuje čistotu obrazu díky modelům hlubokého učení, které rekonstruují obraz a přidávají detaily na základě rozpoznávání pomocí umělé inteligence. Přední fotoaparát s rozlišením 32 Mpx se navíc může pochlubit vylepšeným výkonem při slabém osvětlení a širším úhlem záběru.

Síla umělé inteligence

Zenfone 11 Ultra nabízí pokročilé AI funkce a využívá výkonné umělé inteligence platformy Snapdragon 8 Gen 3. To mění způsob, jakým uživatelé pracují se svými zařízeními. Díky funkci AI Noise Cancellation, která využívá výpočetní techniky strojového učení, poskytuje telefon křišťálově čistý zvuk ve všech situacích, ať už jde o telefonní hovory, hovory v aplikacích nebo komunikaci ve hrách.

Novinka přináší také funkci AI Call Translator, která umožňuje okamžitý převod řeči na text a překlad do vybraného jazyka. Zenfone 11 Ultra chápe kontextové nuance a zajišťuje plynulou komunikaci bez ohledu na jazykové bariéry. Překlad je pak převeden na hlasový výstup.

Funkce AI Wallpaper umožňuje jednoduše vytvářet personalizované tapety na základě šesti různých stylů. Pomocí několika pokynů a pokročilého AI algoritmu mohou uživatelé vytvářet jedinečná pozadí, která odrážejí jejich styl a osobnost.

Další možností je funkce AI Transcript, která nabízí přepis v reálném čase při používání aplikace diktafonu jak během nahrávání, tak z existujících hlasových souborů, a to díky pokročilé AI technologii. Pomocí integrovaného nástroje pro záznam tedy můžete v telefonu snadno pořizovat a ukládat přepisy.

Zenfone 11 Ultra mění způsob správy souborů díky sémantickému vyhledávání. S pomocí multimodálního učení mohou uživatelé vyhledávat fotografie ve své galerii a nainstalovaných aplikacích pomocí klíčových slov. Tato intuitivní funkce rozumí příkazům v běžném jazyce, podporuje více jazyků a funguje offline. Kromě toho je integrována do nastavení telefonu, aby byla snadno dostupná.

Pomocí funkce ASUS GlideX mohou uživatelé streamovat aplikace z telefonů na jiná zařízení, například na obrazovku PC. Nástroj zjednodušuje přenos souborů, vylepšuje konferenční hovory a ovládání zařízení. Zrcadlení obrazovky telefonu na počítači vám umožní vychutnat si média s rodinou, přáteli a kolegy. Další aplikace zvyšující produktivitu, Phone Link, umožňuje přenášet soubory přetažením, posílat textové zprávy z počítače, řídit hovory a přizpůsobovat oznámení, což přináší nové možnosti propojení smartphonu s PC a zajišťuje pohodlí a efektivitu.

Cena a dostupnost

Zenfone 11 Ultra se bude prodávat ve čtyřech osvěžujících barvách, které jsou inspirovány různými druhy krajiny po celém světě. Klasické barvy Skyline Blue a Eternal Black odrážejí modrou denní a černou noční oblohu ve Skandinávii, zatímco barvy Misty Grey a Desert Sand jsou inspirovány mlhavými rány a dechberoucími písečnými dunami.

Telefon je dostupný za cenu 25 990 Kč vč. DPH za verzi 12/256 GB a 28 990 Kč za variantu 12/512 GB.

Video : 

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Ilustrační foto (Motorola)

Samsung se znovu stal nejprodávanější značkou chytrých telefonů

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej smartphonů v prvním čtvrtletí roku 2024 podle IDC meziročně vzrostl o 7,8 % a Samsung se znovu vyhoupl do pozice nejprodávanějšího výrobce. Čtěte více

Motorola: chytrý telefon edge 50 ultra

28. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Nové telefony řady Motorola edge 50, včetně vlajkové lodi edge 50 ultra, přinášejí exkluzivní materiály, vysoký výkon, vylepšený design nebo pokročilý systém fotoaparátů, který obsahuje vylepšení na bázi umělé inteligence. Novinka zaujme také fotoaparátem a displejem s certifikací společnosti Pantone. Čtěte více

Google Find My Device umožní lokalizovat ztracenou elektroniku

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google spustila dlouho očekávanou funkci Find My Device, kterou poprvé ohlásila již na své loňské vývojářské konferenci. Technologie využívá sdílenou síť tvořenou miliardami zařízení se systémem Android a funkčně odpovídá možnostem podobných služeb společností Apple a Tile. Aktuálně je služba dostupná v USA a Kanadě, zbytek světa by měl brzy následovat. Čtěte více

Nová aktualizace uživatelského rozhraní One UI 6.1 rozšiřuje technologii Galaxy AI do dalších zařízení

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung nasazuje umělou inteligenci Galaxy AI do většího počtu zařízení prostřednictvím aktualizovaného uživatelského rozhraní One UI 6.1. Mobilní umělá inteligence se tak dostane k podstatně většímu počtu uživatelů – od konce března ji budou moci postupně využít i majitelé telefonů řady Galaxy S23, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 a tabletů řady Tab S9. Čtěte více