ASUS odhalil ZenFone 6 s otočným fotoaparátem

21. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Smartphone ZenFone 6 je novým vlajkovým modelem výrobce. Novinka kombinuje vysoký výkon, kvalitní fotoaparát a futuristický styl. Současně jde o první telefon ASUS vybavený speciálním otočným fotoaparátem, který je odpovědí na dva běžné problémy – zapuštění fotoaparátu do displeje a příliš nízké rozlišení předních fotoaparátů.

ZenFone 6 je vybaven displejem typu NanoEdge s úhlopříčkou 6,4 palce a poměrem stran 19,5:9. Displej je prakticky bez rámečků, takže zabírá 92 % čelní strany telefonu, a pracuje v rozlišení Full HD+. Bohaté a živé barvy zajišťuje 100% barevný rozsah DCI-P3 a jas až 600 cd/m2. Obrazovku chrání odolné sklo Corning Gorilla Glass 6.

ZenFone 6 pohání mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 855 vyráběná 7nm procesem. Použitý čipset pracuje na frekvenci 2,8 GHz a přináší až o 45 % vyšší výkon procesoru a až o 20% rychlejší grafický rendering ve srovnání s předchozí generací. V nejvyšší konfiguraci telefonu se výkon procesoru opírá o 12GB operační paměť. Vysokokapacitní 5 000mAh baterie pak poskytuje až dvoudenní výdrž.

ZenFone 6 využívá motorizovaný otočný modul obsahující dvě kamery. Zásluhou tohoto průkopnického řešení fotoaparát neubírá žádný prostor na displeji. Současně fotoaparát získal schopnost pořizovat stejně kvalitní fotografie bez ohledu na to, zda se používá jako přední nebo zadní kamera.

Hlavní fotoaparát ZenFonu 6 se může pochlubit nejnovějším snímačem Sony IMX586 s rozlišením 48 Mpx, objektivem se světelností f/1,79 a technologií Quad Bayer pro kvalitní denní i noční fotografování. Sekundární fotoaparát se 125° úhlem záběru a 13Mpx rozlišením umožňuje pořizovat širokoúhlé snímky, na které zachytíte větší scénu s korekcí zkreslení v reálném čase. ZenFone 6 zvládá natáčet videa ve 4K rozlišení se snímkovou frekvencí 60 fps.

Modul otočného fotoaparátu je vyroben z tekutého kovu (tzv. amorfní slitina), sofistikovaného materiálu, který je o 20 % lehčí než nerezová ocel, avšak se čtyřnásobnou pevností. Pro větší ochranu detekuje G-senzor v modulu míru zrychlení, což umožňuje otočnému fotoaparátu automaticky okamžitě vrátit modul do bezpečné polohy v případě pádu telefonu.

Otočný mechanismus zvládne více než 100 tisíc cyklů. V režimu Free Angle lze objektiv otočného fotoaparátu nastavit do libovolného úhlu, což umožňuje pořizovat snímky v ideálním úhlu, aniž by uživatel musel zaujímat při focení nepohodlné pozice. K dispozici je několik dalších režimů fotografování, včetně funkce Auto Panorama pro asistované panoramatické snímky nebo funkce Motion Tracking pro automatické sledování objektů při záznamu videa. Nové režimy HDR+ Enhanced a Super Night poskytují kvalitní zážitek při fotografování ve dne i v noci.

Nové uživatelské rozhraní ZenUI 6 je jednoduché a snadno ovladatelné i pro uživatele, kteří se s ním setkají poprvé. Má přehlednější a efektivnější vzhled, který poskytuje všechny klíčové funkce a nezahlcuje uživatele složitostmi. Nabízí také zcela nové integrované schéma Tmavého režimu (Dark Mode), tedy černý skin uživatelského prostředí, který pomáhá snižovat námahu očí při sledování displeje v prostředí se slabým osvětlením nebo ve tmě.

Přepracované rozhraní má plynulé animace a je navrženo pro snadnější ovládání jednou rukou, s příkazy a dalšími aplikacemi přehledně uspořádanými po stranách displeje v dosahu palce uživatele. Funkce OptiFlex urychluje spouštění a načítání aplikací a šetří energii v pohotovostním režimu tím, že se učí poznávat oblíbené aplikace uživatele. Udržuje tak nejpoužívanější aplikace načtené v paměti, a ty jsou proto vždy rychle připraveny k akci. Nový volitelný režim soukromého poslechu přehraje všechny hlasové zprávy a interakce služby Google Assistant pouze přes sluchátko, takže žádné zprávy již nebudou přečteny nahlas veřejně.

Novinkou je speciální mechanické tlačítko na boku telefonu, které lze přizpůsobit tak, aby spouštělo často prováděné akce, včetně Google Assistanta. Podporuje režimy jednoho stisknutí, dvojitého stisku nebo stisknutí a podržení, kterým lze přiřadit různé funkce, jako například zapnutí LED svítilny, pořízení snímku obrazovky, zapnutí fotoaparátu a podobně.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Výrobce televizorů TCL představil svůj první smartphone

20. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Značka TCL, známá na trhu zejména jako výrobce televizorů, přichází do Evropy se svým prvním chytrým telefonem. Telefon zaujme nejen svým displejem, u kterého výrobce využívá technologie inspirované televizními obrazovkami, ale např. také fotoaparátem se třemi objektivy a pokročilou umělou inteligencí. Čtěte více

Samsung vybrané telefony opraví do 48 hodin

8. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung rozšiřuje službu Moje Galaxy o variantu Express, která zákazníkům zaručí opravu telefonu do dvou pracovních dnů. V této lhůtě Samsung telefon vyzvedne, opraví a přiveze ho zpět zákazníkovi. Čtěte více

HMD Global: chytrý telefon Nokia 7.2

5. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nokia)
Chytrý telefon Nokia 7.2 umožní uživatelům díky svému fotoaparátu se třemi snímači popustit uzdu kreativitě. Vedle svého fotoaparátu telefon zaujme zajímavým designem, dlouhou výdrží baterie, přípravou na nový operační systém a řadou dalších vlastností. Čtěte více

Smartphone Cat S52 zaujme (nejen) odolným provedením

31. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cat)
Chytrý telefon Cat S52 se vymyká očekáváním zákazníků ohledně vzhledu odolného telefonu, protože spojuje odolnost na armádní úrovni s provedením vhodným do každé kapsy. Jeho design je totiž tenčí oproti běžnému chytrému telefonu uloženému často v objemném pouzdře, které nabízí pouze omezené možnosti ochrany. Čtěte více