ASUS ExpertBook B3 Detachable: Všestranný parťák s celodenní výdrží

8. 8. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: ASUS)
PR článek - Společnost ASUS uvedla na trh novinku v podobě zařízení ASUS ExpertBook B3 Detachable, kterým doplní a rozšíří portfolio svých přenosných zařízení. Hned po vybalení sděluje B3 svým vzhledem dvě zásadní informace. Tou první je při práci nerozptylující, decentní, tmavě šedá barva (oficiální označení Star Black), kterou hlásí svou příslušnost k business řadě ASUS ExpertBook. Druhou zprávou je ujištění, že se bude pracovat za pohybu. Konstrukčně totiž jde o konvertibilní notebook.

Tělo přístroje o rozměrech 260,3 × 172,1 mm a tloušťce pouhých 8,99 mm je vyrobeno z hliníku. Klávesnice je potom plastová a celek dohromady i se stojánkem váží pouhých 1 047 gramů. O solidnosti konstrukce svědčí skutečnost, že B3 prošla před uvedením na trh stovkami hodin zátěžových testů, aby úspěšně získala osvědčení o splnění vojenských standardů MIL-STD 810H.

Oslní celodenní výdrží

Srdcem je osmijádrový ARM procesor Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2 s frekvencí až 2,55 Ghz a integrovanou grafickou kartou Adreno GPU 618. Získaných 3 103 bodů v hodnotícím testu PassMark u příznivců herních sestav nebo výkonných pracovních stanic s násobným bodovým skóre možná vyloudí na tváři lehký úsměv, nicméně účelem konvertibilního notebooku je zejména nízká hmotnost, dlouhá výdrž baterie a mobilita. Ode všeho má B3 na rozdávání. Výkon procesoru ve spojení s dodávanými 4 nebo 8 GB DDR4 RAM, eMMC diskem 64 nebo 128 GB a Windows 11 představuje dostatečný výkon pro všechny úlohy běžného pracovního dne. Mimochodem, pokud byste hledali na trhu podobné zařízení, hledali byste dlouho a patrně bezvýsledně. Uvedenou kombinaci totiž žádný z renomovaných výrobců v tuto chvíli nenabízí.

Bétrojka je skvělým partnerem, jenž dokáže vydržet i skutečně dlouhé pracovní dny. Napájení přístroje je zajištěno dvoučlánkovou Li-Pol baterií s kapacitou 38 Wh, která dokáže udržet přístroj v chodu téměř 13 hodin, a pokud by se pracovní den opravdu protáhl. Za účelem rychlého nabíjení je přibalen USB-C adaptér s výkonem 45 W, který rychle nabije například i váš telefon, disponuje-li takovým rozhraním. Odpadá tak nutnost nosit s sebou další nabíječku.

Obstojí za každé situace

Zařízení lze provozovat jako tablet, ve spojení s odnímatelnou klávesnicí jako polohovatelný notebook, a pokud si pořídíte praktický stojánek, lze tablet samostatně postavit i na výšku. Může se zdát, že stojánek by mohl být standardní součástí balení, ale pro uživatele, kteří tuto možnost neocení by se stal pouze zbytečně vyprodukovaným kusem plastu. V tomto ohledu je patrné, že ASUS současně myslí i na životní prostředí. Magneticky připojitelná klávesnice je odolná proti polití, má antibakteriální povrchovou úpravu a obsahuje kompletní sadu funkčních kláves, což v této kategorii zařízení také nebývá zcela obvyklé. Součástí klávesnice je standardní touchpad s podporou více prstů a gest ve Windows. Pro fanoušky práce se stylusem, bude s B3 radost dvojnásobná. Nejenže je stylus součástí balení, ale je šikovně zaparkován v garáži umístěné v těle tabletu, čímž odpadá otravné hledání zapadlého pera po kapsách či v brašně a současně se eliminuje riziko jeho ztráty. Při parkování je stylus automaticky dobíjen a po vyjmutí ihned připraven k práci, není zapotřebí žádné párování.

Displej o uhlopříčce 10,5" nabízí rozlišení 1 920 × 1 200 bodů se svítivostí 320 nitů, kapacitním multi-touch ovládáním, antireflexní úpravou a ochranou proti ulpívání otisků prstů. Displej s certifikací TÜV Rheinland Eye Comfort produkuje minimum modrého světla, čímž šetří oči při dlouhé práci. V rámečku displeje jsou potom schovány dvě kamery – čelní s rozlišením 5 Mpx a zadní 13Mpx, obojí v kvalitě Full HD. Kamery jsou vybaveny 3D noise-reduction technologií, která odfiltruje až 94 % šumů způsobených nedostatkem světla a zásadním způsobem tak vylepšuje kvalitu přenášeného obrazu. Multimediální výbava je doplněna dvojicí reproduktorů a mikrofonů s eliminací okolních ruchů technologie ASUS AI Noise-canceling. Z pohledu konektivity jsou k dispozici bezdrátové technologie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0, portová výbava sestává z USB-C a audio jacku, z čehož budou mít určitě radost majitelé, kteří nedají dopustit na svá sluchátka s klasickým konektorem.

ASUS ExpertBook B3 je perfektním partnerem a pomocníkem pro dlouhé a náročné dny, ať již strávené na pracovních nebo studijních cestách. S doporučenou cenovkou 13 990 korun je skvělou volbou pro ty, co hledají flexibilitu, výkon, spolehlivost a odolnost při práci v prostředí Microsoft Windows.

-PR článek-

Video : 

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Dynabook Satellite Pro C30-K spojuje moderní design a bohatou konektivitu

19. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Společnost Dynabook Europe představila nový ultramobilní 13,3” notebook Satellite Pro C30-K, který kombinuje moderní design a vysoký výkon pro produktivní práci. Satellite Pro C30-K byl navržen s ohledem na dosažení atraktivní ceny a hodí se pro využití v malých a středních firmách a v sektoru vzdělávání. Čtěte více

Fujitsu LIFEBOOK řady E5: Revoluce (nejen) v designu

12. 9. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Fujitsu)
Dvanáctá generace notebooků Fujitsu LIFEBOOK přináší celou řadu novinek. Tou největší a nejzajímavější e bezesporu modelová řada LIFEBOOK E5. Nemusíme se tu bát silných slov, protože opravdu přináší revoluční změny: o čtvrtinu nižší váhu, téměř o třetinu menší objem a přitažlivý design. Jde zkrátka o produkt, který všem firemním zákazníkům nabízí skvělou přidanou hodnotu v produktivitě. Čtěte více

Zajímavosti z veletrhu IFA 2022

9. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku září v Berlíně proběhl další ročník veletrhu se spotřební elektronikou IFA. Poprvé od vypuknutí covidu-19 v (téměř) klasické podobě. A opět bylo na co koukat… Výrobci se předháněli v tom, kdo představí zajímavější novinky, a návštěvníci, kteří do Německa vážili cestu, určitě nelitovali. Těm ostatním přinášíme následující řádky. Čtěte více

Prodej počítačů i tabletů bude klesat nejméně do konce příštího roku

6. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výrobce osobních počítačů i tabletů čekají v následujících měsících podle IDC bouřlivé časy. Pro letošní rok počítá prognóza IDC s 12,8% poklesem prodeje PC (na 305,3 milionu kusů) a 6,8% poklesem prodeje tabletů (na 156,8 milionu kusů). Pokles se očekává i v roce 2023 – v součtu obou produktových skupin dosáhne necelých tří procent. Čtěte více