Altec získal ČEKIA Stability Award

17. 7. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Altec)
Společnost Altec od ČEKIA dosáhla nejvyššího hodnotícího stupně. Hodnocení ČEKIA Stability Award poskytuje nezávislý pohled na finanční a nefinanční bonitu firmy. Vyjadřuje její současný stav a finanční situaci, a to včetně predikce rizika jejího úpadku.

Hodnocení vychází z ratingového modelu České kapitálové informační agentury (ČEKIA Stability Rating), jehož cílem je co nejpřesněji definovat stabilitu firmy a predikovat její riziko úpadku, a to až do období následujících dvanácti měsíců.

Do analýzy vstupuje množství ukazatelů z oblasti individuálních charakteristik firmy (demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace) a makroekonomická data.

Společnost ALTEC dosáhla hodnotícího stupně A – Výborný, pravděpodobnost úpadku 0,2 %.

Nejvyšší hodnotící stupeň A znamená, že se jedná o stabilní společnost s vysokou mírou spolehlivého plnění závazků z obchodního styku, lze očekávat pravděpodobnost návratnosti investic, nízké úvěrové riziko a minimální riziko úpadku.

Charakteristika:

• Stabilní společnost
• Vysoká pravděpodobnost spolehlivého plnění závazků z obchodního styku
• Vysoká pravděpodobnost návratnosti investic
• Nízké úvěrové riziko
• Minimální riziko úpadku

Štítky: 

Podobné články

CDC Data a ALTEC fúzují

21. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: CDC Data)
Dodavatel technologických řešení v oblasti ICT systémů CDC Data se spojí se společností ALTEC. Cílem fúze je zvýšení efektivity a stability poskytovaných služeb a produktů. CDC Data bude po spojení s firmou ALTEC pokrývat veškeré IT potřeby podniků z různých průmyslových odvětví. Čtěte více