Konica Minolta oceněna ČEKIA stupněm AAA

13. 7. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Konica Minolta)
Česká pobočka společnosti Konica Minolta potvrdila pozici stabilní firmy. V hodnocení České kapitálové informační agentury (ČEKIA), která se zabývá finanční bonitou společností, obhájila nejvyšší hodnocení AAA. Rating ukazuje například, že pravděpodobnost jejího úpadku je pouze 0,03 %.

Společnosti hodnocené stupněm AAA hodnotí ČEKIA jako mimořádně stabilní, s vysokou mírou spolehlivosti plnění závazků z obchodního styku i vysokou pravděpodobností návratnosti investic a nízkým úvěrovým rizikem.

Ocenění si vážíme, i když velkým překvapením pro nás výsledek není. V uplynulém roce jsme vykázali v České republice čistý zisk ve výši 78 milionů korun, i přestože jsme se pustili do významných investic – například akvizice společnosti Robinco CS. Našim obchodním partnerům nabízíme jistotu při plnění našich závazků, nijak zásadně se nás nedotýkají ani obvyklé problémy s cash-flow společnosti,“ řekl Jiří Skopový, obchodní ředitel společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech.

Každoročně roste také obrat společnosti. V loňském fiskálním roce (duben 2011 – březen 2012) dosáhl rekordních 1,5 miliardy korun, což je o 15 procent více než o rok dříve. Růst souvisí i s úspěchy společnosti v rozvíjející se oblasti dokumentových řešení, jíž věnuje podstatnou část energie. V minulosti byla přitom Konica Minolta považována primárně za hardwarovou firmu.

Podobné články

Výsledky ČEKIA Stability Award 2012

9. 7. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: ČEKIA)
V žebříčku ocenění ČEKIA Stability Award 2012 se umístilo deset firem působících v ICT. Letos poprvé na toto ocenění dosáhla společnost Impromat. Čtěte více

Altec získal ČEKIA Stability Award

17. 7. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Altec)
Společnost Altec od ČEKIA dosáhla nejvyššího hodnotícího stupně. Hodnocení ČEKIA Stability Award poskytuje nezávislý pohled na finanční a nefinanční bonitu firmy. Vyjadřuje její současný stav a finanční situaci, a to včetně predikce rizika jejího úpadku. Čtěte více