Alienware představil první herní notebook s ultranízkými mechanickými tlačítky

29. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Alienware)
Alienware na svém notebooku m15 R4 představil mechanickou klávesnici Cherry MX, která posouvá zážitek ze hry na novou úroveň. Jde o první herní notebook na trhu navržený ve spolupráci s předním německým výrobcem spínačů Cherry.

První herní notebook Alienware m15 R4 s mechanickou klávesnicí na trhu je navržen ve spolupráci s německým výrobcem spínačů Cherry. Spolupráce s Cherry (označována jako Projekt X) začala před více než třemi lety. Cílem bylo stvořit mechanický spínač zmenšený na velikost vhodnou pro notebooky. Nebyl to snadný úkol, ale výsledek přenesl přednosti mechanické klávesnice do světa herních notebooků jako konkurenční výhodu potřebnou k vítězství ve virtuálních arénách.

Jak vznikla klávesnice s ultra nízkými spínači Cherry MX

Po experimentech s různými materiály a mechanickými úpravami na více než 160 prototypech se podařilo vyvinout klávesy s ultranízkým profilem vysoké pouhých 3,5 mm s komponentami z nerezové oceli. Konstruktéři se u mechanismu nechali inspirovat dveřmi ikonického sportovního vozu DeLorean vyklápěnými vzhůru, tzv. racčími křídly. Jejich cílem bylo sestrojit klávesnici, která bude prodloužením hráčových smyslů a umožní hlubší stisk s větším důrazem. 

Mechanický spínač se samočisticím mechanismem testovaným na 15 milionů stisků má zdvih pouhých 1,8 mm. Vedle odolnosti přináší i konzistentní, jistý a naprosto přesný chod spínačů s dvoudílnou konstrukcí vršků kláves a zlatými kontakty. Toho všeho Alienware dosáhl beze změny rozměrů svých dosud nejtenčích notebooků.

Mimoto se hráči mohou těšit na vysoce citlivou hmatovou odezvu tlačítek s plnohodnotným zdvihem, nízkou aktivační silou a zřetelným zvukovým projevem. Klávesnice dokáže vždy správně zaznamenat všechny současně stisknuté klávesy, přičemž jejich počet není omezený. Hráči si mohou notebook přizpůsobit díky programovatelným klávesám pro makra a RGB podsvícení AlienFX pro jednotlivé klávesy, které nabízí až 16,8 milionů barev. 

Tenký herní notebook se může vedle nového typu klávesnice pochlubit i další zajímavou výbavou. Uživatelů se mohou těšit na mobilní procesory Intel Core 10. generace, grafické karty až Nvidia GeForce RTX 3080, až 4TB úložný prostor, čtečku micro SD karet nebo rozhraní Thunderbolt 3, které podporuje rychlé nabíjení podle standardu PD.

Video : 

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Startuje třídenní online festival PC buildingu ASUS ROG Live 2021

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Během akce, která proběhne online od 9. do 11. dubna, se představí renomovaní moddeři Niklas Forsberg a Tim Malmborg, kteří účastníkům všech úrovní názorně ukážou, jak snadno sestavit vlastní PC. Součástí streamu bude také program ROG Rookie pro ty, kteří sestavují svůj vůbec první herní počítač. Čtěte více

V roce 2021 bude ve světě v provozu 6,2 miliardy telefonů a počítačů

8. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Podle nejnovějších informací společnosti Gartner dosáhne letos ve světě množství používaných počítačů (notebooků i desktopů), tabletů a chytrých telefonů na 6,2 miliardy kusů. Oproti loňsku to bude nárůst asi o 125 milionů. Čtěte více

Cooler Master uvedl na trh Thunderbolt 3 box pro externí grafickou kartu

6. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Cooler Master MasterCase EG200 představuje kompletní řešení pro transformaci kancelářského notebooku ve výkonnou pracovní či herní stanici. Kromě grafické karty box nabízí také prostor pro externí disk a zároveň poslouží pro připojení dalších periférií, napájení i jako stojan notebooku. Čtěte více

Herní notebooky nejen do časů karantény

6. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Specializované herní přenosné počítače jsou specifickou kategorií, které mnozí nemohou přijít na jméno a podle mnoha názorů jsou nesmyslné a předražené. Je tomu však skutečně tak? Jistě záleží na úhlu pohledu a zejména na individuálních požadavcích každého z nás, ale zcela jistě jde zároveň i o velmi populární zařízení, která rozhodně nemají o zájem zákazníků nouzi. Ta nejlepší si dnes představíme… Čtěte více