Alienware představil první herní notebook s ultranízkými mechanickými tlačítky

29. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Alienware)
Alienware na svém notebooku m15 R4 představil mechanickou klávesnici Cherry MX, která posouvá zážitek ze hry na novou úroveň. Jde o první herní notebook na trhu navržený ve spolupráci s předním německým výrobcem spínačů Cherry.

První herní notebook Alienware m15 R4 s mechanickou klávesnicí na trhu je navržen ve spolupráci s německým výrobcem spínačů Cherry. Spolupráce s Cherry (označována jako Projekt X) začala před více než třemi lety. Cílem bylo stvořit mechanický spínač zmenšený na velikost vhodnou pro notebooky. Nebyl to snadný úkol, ale výsledek přenesl přednosti mechanické klávesnice do světa herních notebooků jako konkurenční výhodu potřebnou k vítězství ve virtuálních arénách.

Jak vznikla klávesnice s ultra nízkými spínači Cherry MX

Po experimentech s různými materiály a mechanickými úpravami na více než 160 prototypech se podařilo vyvinout klávesy s ultranízkým profilem vysoké pouhých 3,5 mm s komponentami z nerezové oceli. Konstruktéři se u mechanismu nechali inspirovat dveřmi ikonického sportovního vozu DeLorean vyklápěnými vzhůru, tzv. racčími křídly. Jejich cílem bylo sestrojit klávesnici, která bude prodloužením hráčových smyslů a umožní hlubší stisk s větším důrazem. 

Mechanický spínač se samočisticím mechanismem testovaným na 15 milionů stisků má zdvih pouhých 1,8 mm. Vedle odolnosti přináší i konzistentní, jistý a naprosto přesný chod spínačů s dvoudílnou konstrukcí vršků kláves a zlatými kontakty. Toho všeho Alienware dosáhl beze změny rozměrů svých dosud nejtenčích notebooků.

Mimoto se hráči mohou těšit na vysoce citlivou hmatovou odezvu tlačítek s plnohodnotným zdvihem, nízkou aktivační silou a zřetelným zvukovým projevem. Klávesnice dokáže vždy správně zaznamenat všechny současně stisknuté klávesy, přičemž jejich počet není omezený. Hráči si mohou notebook přizpůsobit díky programovatelným klávesám pro makra a RGB podsvícení AlienFX pro jednotlivé klávesy, které nabízí až 16,8 milionů barev. 

Tenký herní notebook se může vedle nového typu klávesnice pochlubit i další zajímavou výbavou. Uživatelů se mohou těšit na mobilní procesory Intel Core 10. generace, grafické karty až Nvidia GeForce RTX 3080, až 4TB úložný prostor, čtečku micro SD karet nebo rozhraní Thunderbolt 3, které podporuje rychlé nabíjení podle standardu PD.

Video : 

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Prodej počítačů v regionu EMEA nadále slušně rostl

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej stolních PC, notebooků a pracovních stanic v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky ve druhém kvartále letošního roku podle IDC meziročně vzrostl o 4,7 % na 22,2 milionu zařízení. Čtěte více

Dynabook: notebook Portégé X40-J

22. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Dynabook)
Dynabook Europe představil na našem trhu první modely notebooku nejvyšší řady Portégé X40-J. Jak je u řady Portégé zvykem, jedná se o přenosný počítač navržený pro profesionální firemní využití, vestavěný do lehkého, ale velmi pevného pouzdra z hořčíkové slitiny. Čtěte více

Prodej PC ve 2. čtvrtletí roku 2021 vzrostl o 4,6 %

19. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Gartner)
Podle předběžných výsledků společnosti Gartner dosáhly celosvětové dodávky osobních počítačů ve druhém čtvrtletí roku 2021 celkem 71,6 milionu kusů, což představuje nárůst o 4,6 % oproti druhému čtvrtletí roku 2020. Tempo růstu se zpomalilo a bylo omezeno dopadem přetrvávajícího nedostatku polovodičů. Čtěte více

HP: Pavilion Aero

15. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila svůj nejlehčí spotřebitelský notebook HP Pavilion Aero 13. Tento model, jehož hmotnost začíná na méně než jednom kilogramu, přináší prvotřídní design se schopností bavit, propojovat a být produktivní. Čtěte více