Acer představil chromebooky se Snapdragonem

29. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer představila své první chromebooky poháněné výpočetní platformou Qualcomm Snapdragon 7c. Modely Acer Chromebook Spin 513 a Acer Chromebook Enterprise Spin 513 spojují ultrapřenosnou konstrukci s odpovídajícím výkonem, dlouhou výdrží na baterii a volitelným 4G LTE připojením.

Acer Chromebook Spin 513 je poháněný platformou Snapdragon 7c s 8nm osmijádrovým procesorem Qualcomm Kryo 468, který poskytuje vylepšenou odezvu i rychlou práci s více spuštěnými aplikacemi najednou. Integrovaná grafika Qualcomm Adreno 618 navíc umožňuje uživatelům užívat si online hry a plynulé streamované video. Díky až 14hodinové výdrži na baterii lze pracovat ať už v práci či ve škole déle než celý den.

Nový Chromebook také přichází s volitelnou 4G LTE konektivitou pro neustálé připojení k internetu. Tím je zajištěno, že budou mít uživatelé i nadále přístup ke svému osobnímu cloudu, aplikacím, rozšířením a dalším záležitostem, aby se mohli soustředit na práci, školu a koníčky, a to i bez Wi-Fi připojení.

Ultrapřenosný a konvertibilní

Elegantní a ultrapřenosný design umožňuje uživatelům ještě širší využití konvertibilního notebooku Acer Chromebook Spin 513. Ten má odolný a stylový hliníkový horní kryt a displej i touchpad překrytý sklem Corning Gorilla Glass, které poskytuje odolnost proti poškrábání a poškození. Full HD obraz 13,3" dotykového IPS displeje vyplňuje 78 % obrazovky k velikosti notebooku. Acer Chromebook Spin 513 váží méně než 1,2 kg a má tloušťku 15,55 mm s rozměry sotva většími než list papíru. Chromebook má také volitelnou podsvícenou klávesnici.

Dvojice 360° pantů nabízí uživatelům čtyři režimy používání: klasický režim pro psaní na klávesnici, tablet, displej a režimy stan pro prezentaci nebo při omezeném prostoru. Dva vestavěné mikrofony navíc poskytují lepší čistotu zvuku při videokonferencích nebo rozhovorech s přáteli na Google Meet a při používání Google Asistenta.

Porty a Wi-Fi pro rychlé připojení

Wi-Fi 802.11ac s technologií 2×2 MIMO a volitelný 4G LTE modem udržují uživatele připojené k internetu ať už doma, v kanceláři nebo na cestách. Chromebook má dva porty USB-C (s DisplayPort), port USB-A 3.2 Gen1 (až 5 Gb/s) a Bluetooth 5.0.

Chromebook je dodáván s až 8 GB LPDDR4X SDRAM a až 128GB úložištěm.

Acer Chromebook Enterprise Spin 513

Acer Chromebook Enterprise Spin 513 je připraven pro nasazení v podnicích, čemuž odpovídá zabezpečení, funkce i podpora vzdálené hromadné správy. Stejně jako u výše zmiňovaného modelu mohou zákazníci počítat s mobilitou, efektivním výkonem nebo neustálým připojením k internetu (4G LTE). Podnikové funkce systému Chrome OS vytvářejí bezpečné a produktivní prostředí pro práci, bez ohledu na to odkud bude probíhat. IT oddělení ocení i komplexní funkce zabezpečení. Pro IT správce bude díky webové správě také snadné spravovat aktualizace, konfigurovat aplikace, využívat rozšíření, firemní zásady a další funkce.

Díky bezdotykové registraci mohou IT oddělení Acer Chromebook Enterprise Spin 513 jen jednoduše odeslat s tím, že se automaticky zaregistruje do podnikové správy, jakmile se koncový uživatel připojí k internetu. Chrome OS zjednodušuje proces nasazení, správy a provozu cloudových pracovních sil, což v konečném důsledku zvyšuje provozuschopnost a snižuje celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Nový Acer Chromebook Spin 513 i Chromebook Enterprise Spin 513 podporují aplikace dostupné prostřednictvím Google Play, takže uživatelé budou mít přístup ke všem svým oblíbeným aplikacím, ať už jde o aplikace pro práci, kreativitu, služby a další.

Acer Chromebook Spin 513 (CP513-1H) bude v oblasti EMEA k dispozici v lednu 2021 za cenu od 429 eur, Acer Chromebook Enterprise Spin 513 pak přijde v únoru 2021 za cenu od 699 eur.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Dodávky PC rostly podle Gartneru ve třetím čtvrtletí o 3,6 %

16. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Pokračující poptávka po domácí zábavě a učení na dálku přinesla největší růst amerického trhu za posledních deset let, v regionu EMEA rostl trh jen velmi mírně. Při započítání chromebooků by byly výsledky ještě znatelně lepší. Čtěte více

HP představilo zařízení přizpůsobená pro cloudovou práci terénních pracovníků

16. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila elegantní specializovaná zařízení pro práci v cloudu, od počátku navržená s ohledem na potřeby pracovníků působících v předních liniích, zaměstnanců pracujících z domova i z kanceláře, jakož i pro mobilní průkopníky. Čtěte více

Chromebooky pro školáky a studenty? Proč ne…

27. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Kromě klasických notebooků je tu i další varianta, jak vybavit počítačem školáka či studenta pro nadcházející školní rok. Jde o tzv. Chromebooky, které si již zejména ve Spojených státech ve školství vydobyly slušnou pozici, a mají dobré předpoklady, aby se tomu stalo i v tuzemských podmínkách, kde jejich popularita (navzdory řadě zajímavých vlastností) prozatím spíše pokulhává… Čtěte více

Dell: Chromebook Latitude 7410 Enterprise

21. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologie představila nový model Chromebooku Dell Latitude 7410 Enterprise. Zařízení zaujme elegantním kompaktním designem, inovativními funkcemi, displejem s rozlišením 4K se sníženým vyzařováním modrého světla nebo dlouhou výdrží na baterii. Čtěte více