Acer představil chromebooky se Snapdragonem

29. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer představila své první chromebooky poháněné výpočetní platformou Qualcomm Snapdragon 7c. Modely Acer Chromebook Spin 513 a Acer Chromebook Enterprise Spin 513 spojují ultrapřenosnou konstrukci s odpovídajícím výkonem, dlouhou výdrží na baterii a volitelným 4G LTE připojením.

Acer Chromebook Spin 513 je poháněný platformou Snapdragon 7c s 8nm osmijádrovým procesorem Qualcomm Kryo 468, který poskytuje vylepšenou odezvu i rychlou práci s více spuštěnými aplikacemi najednou. Integrovaná grafika Qualcomm Adreno 618 navíc umožňuje uživatelům užívat si online hry a plynulé streamované video. Díky až 14hodinové výdrži na baterii lze pracovat ať už v práci či ve škole déle než celý den.

Nový Chromebook také přichází s volitelnou 4G LTE konektivitou pro neustálé připojení k internetu. Tím je zajištěno, že budou mít uživatelé i nadále přístup ke svému osobnímu cloudu, aplikacím, rozšířením a dalším záležitostem, aby se mohli soustředit na práci, školu a koníčky, a to i bez Wi-Fi připojení.

Ultrapřenosný a konvertibilní

Elegantní a ultrapřenosný design umožňuje uživatelům ještě širší využití konvertibilního notebooku Acer Chromebook Spin 513. Ten má odolný a stylový hliníkový horní kryt a displej i touchpad překrytý sklem Corning Gorilla Glass, které poskytuje odolnost proti poškrábání a poškození. Full HD obraz 13,3" dotykového IPS displeje vyplňuje 78 % obrazovky k velikosti notebooku. Acer Chromebook Spin 513 váží méně než 1,2 kg a má tloušťku 15,55 mm s rozměry sotva většími než list papíru. Chromebook má také volitelnou podsvícenou klávesnici.

Dvojice 360° pantů nabízí uživatelům čtyři režimy používání: klasický režim pro psaní na klávesnici, tablet, displej a režimy stan pro prezentaci nebo při omezeném prostoru. Dva vestavěné mikrofony navíc poskytují lepší čistotu zvuku při videokonferencích nebo rozhovorech s přáteli na Google Meet a při používání Google Asistenta.

Porty a Wi-Fi pro rychlé připojení

Wi-Fi 802.11ac s technologií 2×2 MIMO a volitelný 4G LTE modem udržují uživatele připojené k internetu ať už doma, v kanceláři nebo na cestách. Chromebook má dva porty USB-C (s DisplayPort), port USB-A 3.2 Gen1 (až 5 Gb/s) a Bluetooth 5.0.

Chromebook je dodáván s až 8 GB LPDDR4X SDRAM a až 128GB úložištěm.

Acer Chromebook Enterprise Spin 513

Acer Chromebook Enterprise Spin 513 je připraven pro nasazení v podnicích, čemuž odpovídá zabezpečení, funkce i podpora vzdálené hromadné správy. Stejně jako u výše zmiňovaného modelu mohou zákazníci počítat s mobilitou, efektivním výkonem nebo neustálým připojením k internetu (4G LTE). Podnikové funkce systému Chrome OS vytvářejí bezpečné a produktivní prostředí pro práci, bez ohledu na to odkud bude probíhat. IT oddělení ocení i komplexní funkce zabezpečení. Pro IT správce bude díky webové správě také snadné spravovat aktualizace, konfigurovat aplikace, využívat rozšíření, firemní zásady a další funkce.

Díky bezdotykové registraci mohou IT oddělení Acer Chromebook Enterprise Spin 513 jen jednoduše odeslat s tím, že se automaticky zaregistruje do podnikové správy, jakmile se koncový uživatel připojí k internetu. Chrome OS zjednodušuje proces nasazení, správy a provozu cloudových pracovních sil, což v konečném důsledku zvyšuje provozuschopnost a snižuje celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Nový Acer Chromebook Spin 513 i Chromebook Enterprise Spin 513 podporují aplikace dostupné prostřednictvím Google Play, takže uživatelé budou mít přístup ke všem svým oblíbeným aplikacím, ať už jde o aplikace pro práci, kreativitu, služby a další.

Acer Chromebook Spin 513 (CP513-1H) bude v oblasti EMEA k dispozici v lednu 2021 za cenu od 429 eur, Acer Chromebook Enterprise Spin 513 pak přijde v únoru 2021 za cenu od 699 eur.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Prodej tabletů a chromebooků zaznamenal poprvé od začátku pandemie pokles

4. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Po pěti čtvrtletích růstu prodeje v řadě zaznamenal celosvětový prodej tabletů a chromebooků první pokles. Prodej chromebooků se podle IDC ve třetím čtvrtletí propadl o téměř 30 %, prodej tabletů byl nižší o necelých deset procent. Čtěte více

HP představilo nový Chromebook pro práci i volný čas

19. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila HP Chromebook x2 11, jímž rozšiřuje svůj robustní ekosystém zařízení s OS Chrome pro zákazníky, kteří v dnešním hybridním světě touží po maximální všestrannosti a mobilitě. Čtěte více

Prodeji tabletů a Chromebooků se ve 2. čtvrtletí dařilo

3. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Navzdory složitým podmínkám komplikovaným logistickými i dodavatelskými problémy se mohou výrobci tabletů a Chromebooků podle IDC radovat z dalšího úspěšného kvartálu. Obě produktové kategorie vykázaly ve sledovaném období další (meziroční) růst prodeje. Čtěte více

Lenovo: chromebooky IdeaPad 5i a IdeaPad Flex 5i

11. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila novou řadu cenově dostupných zařízení pro moderní domácí kancelář či domácí učebnu v podobě stylového chromebooku IdeaPad 5i (14") a všestrannější varianty IdeaPad Flex 5i (13") 2v1. Čtěte více