ESET uvedl na trh ESET Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3 s nativní podporou platformy ARM

13. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET Cyber Security pro macOS ve své nejnovější verzi přichází s nativní podporou zařízení s procesory ARM, které se stávají oblíbenou součástí nových zařízení díky vysokému výkonu a minimální spotřebě energie. Novinka tak nabízí nepřetržitou ochranu před moderními kybernetickými hrozbami a v souladu s aktuálními trendy má minimální dopady na výkon zařízení.

Nová verze řešení ESET Cyber Security pro zařízení se systémem macOS je navržena tak, aby poskytovala vysokou úroveň ochrany uživatelům Apple zařízení před stále se vyvíjejícími kybernetickými hrozbami.

ESET Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3 přichází s nativní podporou zařízení s procesory ARM a automatickými aktualizacemi. Procesory ARM se v posledních letech těší stále větší oblibě díky vysokému výkonu a nízké energetické náročnosti. A to do té míry, že trh se zařízeními s ARM překonává trh se staršími zařízeními s architekturou x86 jak v příjmech, tak v počtu prodaných jednotek.

„Na nativní podpoře pro ARM pracujeme již delší dobu s cílem zvýšit ochranu pro zákazníky, kteří spoléhají na zařízení od Apple,“ okomentoval Martin Skýpala, produktový specialista společnosti ESET. „Změny, které jsme provedli v základní architektuře produktu ESET Cyber Security pro macOS, přinášejí větší stabilitu a vyšší výkon, takže skenování potenciálních hrozeb je rychlejší a efektivnější.“

Ochrana s minimálními nároky na uživatele a počítač

Nová základní architektura produktu ESET Cyber Security pro macOS je založena na mikroslužbách, což znamená, že produktové komponenty běží bezpečnějším způsobem, který je optimální i s ohledem na výkon zařízení. Produkt nabízí vyšší stabilitu a odolnost při nízkých nárocích na výkon – mikroslužby totiž pracují efektivněji.

Nově vylepšené automatické aktualizace produktu zajišťují uživatelům vždy optimální úroveň ochrany. Aktualizace se vyhledávají a stahují ihned po vydání. Nejnovější verze dále nabízí vylepšený vícejazyčný instalátor, který obsahuje 24 různých jazyků podpory. Jazyk je při instalaci nastaven dle operačního systému a uživatel jej může následně změnit v systému macOS prostřednictvím nastavení jazyka a regionu. Instalace je tak výrazně zjednodušená a nevyžaduje další zapojení uživatele.

ESET Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3 má přepracované grafické uživatelské rozhraní (GUI), které plně podporuje tmavý režim pro displeje s vysokým rozlišením. Další pokročilé nástroje konfigurace budou k dispozici v průběhu roku 2023.

„ESET Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3 zahrnuje několik bezpečnostních vrstev ochrany v reálném čase, anti-phishing a ochranu webu a e-mailu, které poskytnou uživatelům zařízení od Apple adekvátní ochranu při prohlížení internetu,“ uvedl Skýpala z ESETu a dodal: „Řešení využívá pokročilou technologii ESET LiveGrid, která kombinuje rychlost, přesnost a minimální dopad na systém, takže ponechává více systémových zdrojů pro potřeby zákazníků.“

Řešení Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3 obsahuje tyto oceňované technologie společnosti ESET:

  • Anti-Phishing – ochrana uživatelů před škodlivými HTTP stránkami, jejichž prostřednictvím se útočníci snaží získat jejich citlivé informace, ať už jde o uživatelská jména, hesla, bankovní informace nebo údaje o kreditních kartách.
  • Antivirus a Antispyware – eliminuje všechny typy moderních hrozeb, včetně virů, červů a spywaru.
  • Ochrana napříč platformami – zabraňuje šíření malwaru ze zařízení se systémem macOS na zařízení s operačním systémem Windows a naopak. Tím se zabrání tomu, aby se systém macOS stal výchozí platformou pro útoky cílené na systém Windows.
  • Technologie ESET LiveGrid – whitelisting bezpečných souborů na základě databáze reputace souborů v cloudu.
Štítky: 
Bezpečnost, Antiviry, ARM, MacOS, Apple, Eset

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více