Veeam Backup for Microsoft 365 v7 rozšiřuje možnosti ochrany proti kybernetickým útokům a výpadkům

7. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam Software)
Nejnovější verze řešení Veeam Backup for Microsoft 365 posiluje ochranu dat tím, že umožňuje neměnnost záloh a poskytuje pokročilé monitorování i analýzu v celém prostředí zálohovací infrastruktury, spolu se zvýšenou kontrolou pro BaaS (zálohování jako služba) díky hlubší integraci s Veeam Service Provider Console.

„Microsoft 365 je pro mnoho organizací centrem komunikace a ochrana těchto dat na nejvyšší úrovni nebyla nikdy důležitější,“ řekl Danny Allan, technický ředitel a senior viceprezident pro produktovou strategii společnosti Veeam. „Fakt, že 78 % organizací chrání Microsoft 365 pomocí služeb třetích stran nebo BaaS, potvrzuje, že si uvědomují potřebu chránit svá kriticky důležitá data a mít schopnost rychlé obnovy po nevyhnutelných ransomwarových a kybernetických útocích. Veeam se snaží udržet podniky v chodu, proto jim tato nejnovější verze řešení Veeam Backup for Microsoft 365 přináší při správě dat větší klid a jistotu.“

Mezi nejdůležitější funkce Veeam Backup for Microsoft 365 v7 patří:

  • Neměnné záložní kopie: Zákazníkovi dodávají jistotu, že jsou data z Microsoft 365 chráněna proti ransomwarovým útokům. Neměnné kopie lze ukládat do libovolného objektového úložiště, včetně Microsoft Azure Blob/Archive, Amazon S3/Glacier a úložišť kompatibilních s S3 s podporou funkce S3 Object Lock.
  • Kompletní přehled: Integrace s Veeam ONE a Veeam Data Platform poskytuje pokročilé monitorování, reportování a upozornění pro zálohovací prostředí Microsoft 365 a zajišťuje spolehlivost celé strategie obnovy dat.
  • Zvýšená kontrola pro BaaS: Organizace (tenanty) mají k dispozici více samoobslužných možností zálohování, monitorování a obnovy, které řeší více každodenních požadavků.

Verze 7 poskytuje dvě integrace s řešením Veeam Backup for Microsoft 365: Veeam ONE a Veeam Service Provider Console.Pokročilé monitorování a reportování poskytované prostřednictvím Veeam ONE v12 umožňuje proaktivní sledování zálohování a úložných zdrojů Microsoft 365 prostřednictvím přehledného ovládacího panelu. Uživatelé dostávají upozornění, aby mohli okamžitě řešit problémy, a mohou využívat reporty ke smlouvám o úrovni služeb (SLA) k zajištění souladu s předpisy a cíli bodů obnovy (RPO).

Druhá integrace vychází ze stávajících funkcí nástroje Veeam Service Provider Console, který umožňuje organizacím větší kontrolu při využívání BaaS pro zálohování Microsoft 365 u partnerů Veeam Cloud & Service Provider (VCSP). Organizace (tenanty) získají autonomii při vytváření záloh, monitorování chráněných dat a kdykoli prováděné obnově dat bez asistence poskytovatele služeb. Bezpečné nasazení, automatizovaná fakturace a podpora rozhraní REST API zajišťují snadnější a bezproblémovou adopci.

Kromě Microsoft Exchange Online, SharePoint Online a OneDrive for Business zahrnuje nyní samoobslužný portál pro obnovu také podporu pro Microsoft Teams. Uživatelé si nyní mohou podle potřeby zvolit vlastní individuální body obnovení a obnovit složky z cloudových úložišť SharePoint Online a OneDrive for Business.

Dostupnost

Veeam Backup for Microsoft 365 v7 je již k dispozici a lze jej přidat k novému řešení Veeam Data Platform ve verzích Advanced nebo Premium Edition jako rozšíření platformy, nebo provozovat samostatně.

Veeam představí nové řešení Veeam Data Platform během VeeamON 2023, komunitní akce pro odborníky na obnovu dat, která se bude konat 22. až 24. května v Miami na Floridě a dostupná bude také online. Registrace na akci s osobní účastí je otevřena již nyní.

Podobné články

Útočníci zneužívali tzv. „Cat-Phishing“, falešné faktury, či legitimní mechanismus BITS

24. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Čtvrtletní zpráva HP Wolf Security Threat Insights odhaluje, že útočníci aktuálně zneužívají otevřené přesměrování, falešné faktury a techniky využívající regulérní prostředky systému. Čtěte více

Průměrná česká společnost nyní čelí v průměru více než 2 000 útoků týdně

23. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies upozorňuje, že od začátku letošního roku vidíme další prudký nárůst kyberútoků. V dubnu čelily české společnosti v průměru enormním 2 000 kyberútokům týdně. Přitom průměr za první tři měsíce byl „pouze“ 1 570 kyberútoků týdně na jednu českou organizaci. Čtěte více

Přihlašování k účtům: nejčastější chybou je opakované použití stejných hesel

21. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle dotazování společnosti GFI Software mezi českými a slovenskými partnery je nejbezpečnějším způsobem přihlašování k účtům dvoufaktorové ověřování (2FA). Podle 91 % dotázaných IT profesionálů dělají uživatelé nejčastější chybu opakovaným použitím stejného hesla pro přihlašování k více účtům. Čtěte více

Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji než v 1. pololetí loňského roku

20. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Studie FortiGuard Labs Global Threat Landscape Report za 2. pololetí 2023 zdůrazňuje potřebu, aby dodavatelé dodržovali osvědčenou praxi ve zveřejňování zranitelností a aby podniky zlepšily kybernetickou hygienu a správu oprav softwaru. Čtěte více