Narůstající složitost firemních sítí často snižuje produktivitu a konkurenceschopnost

30. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Zvětšování a zesložiťování firemních počítačových sítí často vede ke snižování produktivity a konkurenceschopnosti podniků. Nárůst počtu zařízení a aplikací v sítích zvyšuje nároky na propustnost a zabezpečení a pokud organizace své sítě nezdokonalují, hrozí jim selhání s provozními a finančními ztrátami.

Studie firmy Forrester ukazuje, že většina společností utrácí kolem 70 % svého IT rozpočtu na údržbu a provoz stávajících systémů, zatímco jen 30 % se investuje do nových projektů.

Každou sekundu se k internetu nově připojuje přes 120 zařízení, samotných IoT zařízení bude na internetu do roku 2020 přes 20 miliard. Důsledkem tohoto růstu je zvětšující se počet prvků, které v takové komplexní síti mohou selhat. Mezi hlavní síťové problémy, které mohou mít zásadní dopad na organizaci, patří zejména:

  • Slabé zabezpečení – jednou z nejběžnějších příčin síťových problémů je bezpečnost, nebo spíše nedostatek zabezpečení. Podle Ponemon Institute jsou dvě třetiny všech narušení sítí způsobeny bezpečnostními mezerami, lidskými chybami a nedbalostí.
  • Změny konfigurace – během přidávání nebo odebírání zařízení ze sítě, doplňování nových funkcí, migrace systémů, nebo provádění podstatných úprav ve stávajících aplikacích dochází ke změnám sítě a její konfigurace, což může vést ke snížení její výkonnosti a integrity.
  • Manuální správa – manuální správa a zásahy, neefektivní síťové postupy a procesy, a neúplný přehled o provozu a výkonu sítě mohou snižovat míru inovací a konkurenceschopnost. Studie od Veriflow ukazuje, že na manuálně prováděné procesy spoléhá 69 % organizací.
  • Absence prioritizování klíčových aplikací – služby jako Netflix či YouTube mohou spotřebovat podstatnou část přenosové kapacity organizace. Kritické aplikace pak zpomalují své spouštění nebo zcela zamrznou. Výsledek: ztráta dat, ztráta produktivity, frustrovaní uživatelé.

„IT administrátoři a informační manažeři dnes stojí před úkolem, jak vyhovět náročnějším požadavkům business uživatelů na výkonnost IT, a přitom zachovat integritu svých stále komplexnějších sítí,“ řekl Zdeněk Bínek z distribuční společnosti Zebra systems. „Aktuální problémy svých firemních sítí dnes mohou identifikovat a vyřešit s pomocí nástrojů pro průběžné vyhodnocování provozu, automatizované skenování a prioritizaci důležitých podnikových aplikací.“

Štítky: 
Sítě, GFI Software, Zebra systems

Podobné články

Mercusys: gigabitové PoE+ přepínače MS105GP a MS108GP

27. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mercusys)
Společnost Mercusys představil nové modely kompaktních přepínačů s podporou PoE+ napájení. Pětiportový MS105GP a osmiportový MS108GP disponují podporou gigabytových přenosů, odolným kovovým provedením a dalšími praktickými funkcemi a vlastnostmi. Čtěte více

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více