Setos distribuuje značku vracející se na trh - Alcatel

18. 10. 2012. (redaktor: Andrea Čiháková, zdroj: DCD Publishing)
Po dlouhém tichu je na trhu opět slyšet hlas značky Alcatel. Společnost Alcatel v roce 2009 koupila společnost TCL, která se chce nyní dostat do povědomí spotřebitelů především cenovou politikou a rozsáhlou nabídkou smartphonů Alcatel One Touch.
Tomáš Chrastil, ředitel TCL Mobile SAS pro ČR a SR, odtajnil nového distribučního partnera

Společnost TCL je v Číně jedničkou na trhu ve spotřební elektronice. Její obrat činí 7,86 miliard amerických dolarů. V roce 2011 měli na celosvětovém trhu s mobilními telefony 3% tržní podíl.

Ve druhém čtvrtletí roku 2012 prodali po celém světě 9,3 milonu kusů mobilních telefonů. Jde sice o čínskou firmu, ale 80 % prodejů jde mimo Čínu. V roce 2013 bude firma na trhu 20 let a měl by to pro ni být průlomový rok, kdy se opět vrátí do povědomí kupujících.

"Naším hlavním úkolem bude zvýšit podíl značky Alcatel One Touch na českém a slovenském trhu s mobilními zařízeními," řekl Lukáš Rotter, marketingový manažer distribuční společnosti Setos.

Tomáš Chrastil, ředitel TCL Mobile SAS pro ČR a SR k tomu uvedl: "Od spolupráce s naším novým distribučním partnerem si slibujeme, že vrátí Alcatel One Touch mezi oblíbené značky telefonů u nás. Zákazníky chceme zaujmout širokou nabídkou produktů za příznivou cenu."

Distributorem pro český trh je společnost Setos. Na Slovensku jsou produkty k dispozici u společnosti IRDistribution (jde o subdistribuci - nakupuje je od Setosu). Některé z produktů jsou již zalistovány a další budou k dispozici v následujících týdnech.