Moravia Europe distributorem Fourier

1. 7. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Moravia Europe)
Společnost Moravia Europe se v České republice a na Slovensku stala autorizovaným distributorem produktů firmy Fourier, které se zaměřují na školní systémy pro měření a experimentování ve výuce. Společnost Fourier stojí rovněž za vzdělávací platformou Einstein.

Nástroje pro sběr a analýzu dat, souhrnně označované jako „probeware“, si celosvětově nacházejí své uplatnění ve vyučování přírodních věd (například fyzika, chemie, biologie či environmentální vědy), v laboratořích a průmyslu. Einstein je platforma pro vzdělávání, která umožňuje experimentovat s přírodními jevy ve světě okolo nás. Einstein nabízí experimenty a měření pomocí senzorů, interaktivní aktivity s multimédii a software pro analýzu a zpracování dat.

V nabídce společnosti Moravia Europe je také vzdělávací tablet, který umožní mít laboratoř vždy po ruce. Zařízení se systémem Android je dostupné ve dvou verzích – buď se třemi (mikrofon, zrychlení a GPS) nebo osmi senzory (vlhkost, tepová frekvence, teplota, světlo, UV, mikrofon, zrychlení, GPS).

Dále Moravia Europe nabízí také měřicí rozhraní Einstein LabMate pro školy, které již jsou vybaveny tablety či počítači. Einstein LabMate je dostupné ve verzi bez vestavěných senzorů nebo se senzory pro měření vlhkosti, světla, tepové frekvence, UV, teploty a tlaku.

Nabídku doplňuje volně dostupný software Einstein MiLab (umožňuje výběr, interpretaci a pochopení získaných údajů) a MultiLab 4 (pro pochopení vztahů mezi jednotlivými vědními obory).

Produkty jsou již dostupné na českém i slovenském trhu a více informací naleznete na www.einsteinworld.cz.

Produktovým manažerem je Michal Culek (+420 541 422 537, michal.culek@moravia-europe.eu).

Štítky: 
Moravia Europe