TAKTIK s partnery uvedl novinky

14. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TAKTIK)
V observatoriu Žižkovské věže – nyní Tower Parku – se již počtvrté setkali zákazníci společnosti TAKTIK. Ta zde pořádala již tradiční prezentaci novinek svých partnerů, dodavatelů řešení, která přinášejí zákazníkům spolehlivost, bezpečnost, výkon a úspory nákladů. Ve výšce 93 metrů s netradičním výhledem na celou Prahu se s novinkami seznámilo téměř padesát zákazníků.

Účastníky přivítal CEO společnosti TAKTIK Petr Belatka, krátce představil firmu a její zástupce a poté předal slovo Richardu Vršníkovi, senior konzultantovi z TAKTIKu. Ten ve své úvodní prezentaci představil NUTANIX jako lídra v oblasti hyperkonvergované infrastruktury, který dodává moderní řešení pro datová centra. To vyniká rychlým nasazením, snadnou správou a neomezenou škálovatelnosti. Na tuto prezentaci navázala případová studie FN Motol. Posluchači byli seznámeni s průběhem výběru, testování a implementace Nutanixu ve FN Motol i se zkušenostmi z rutinního provozu. Ředitel odboru informačních systémů FN Motol Martin Voříšek nešetřil chválou na profesionální přístup partnera TAKTIK, který Nutanix implementoval a bez problémů uvedl do provozu.

Představení hardwaru Lenovo, který je určen nejen pro prezentovaná hyperkonvergovaná řešení NUTANIX, se ujal Jan Jiskra. Ve druhé části prezentací představil Zdeněk Kopta z pořádajícího TAKTIKu hyperkonvergované sekundární úložiště ExaGrid. Jde o deduplikační zálohovací úložiště s podporou všech hlavních zálohovacích řešení, jehož velkou výhodou je, že roste spolu s potřebami zákazníka a šetří tak jeho investice. Poté Milan Mottl z ExaGridu odprezentoval další případovou studii – implementaci řešení ExaGrid u zákazníka ARBES Technologies. Na závěr odborné části setkání prezentoval Jakub Jiříček novinky v bezpečnostních řešeních Palo Alto Networks.

Následovala neformální část večera, která skončila v pozdních nočních hodinách.

Fotogalerie: