Taktik na Žižkovské věži představoval novinky v kyberbezpečnosti

21. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Taktik)
Společnost Taktik, která dodává řešení hyperkonvergované infrastruktury, zálohování a bezpečnosti, se začátkem října sešla se svými zákazníky a dodavateli už tradičně v observatoři pražské Žižkovské věže. Představeny byly novinky od společností Nutanix a Palo Alto Networks a nově také řešení z portfolia SentinelOne, Attivo Networks a Attack IQ.

Účastníky přivítal CEO TAKTIKu Petr Belatka a představil firmu a její zástupce. Úvodní prezentace řešení Palo Alto Networks v podání Lukáše Březiny z Taktiku a Jakuba Jiříčka ze společnosti Palo Alto Networks přišla s jiným pohledem na firewall, a sice založeným na řízení přístupu nikoliv na povolování či blokování portů, ale na základě řízení přístupu k aplikacím. Prezentovanou novinkou bylo naplnění souladu s regulačními předpisy zákona o kybernetické bezpečnosti u jednoho českého zákazníka. Nasazením nového brandu Cortex XDR od Palo Alto Networks dosáhli aktivního řešení bezpečnosti, na rozdíl od reaktivního typu SIEM, které potřebuje analýzu posbíraných dat. Cortex XDR řeší incidenty aktivně a do značné míry automatizovaně, předpřipravené a předvyšetřené incidenty předává administrátorovi k vyřízení / zavření.

Richard Vršník a Zdeněk Kopta představili novinky v hyperkonvergované softwarové architektuře Nutanix. Jde o pokročilou a nativní integraci s Microsoft Azure a hybridní scénáře s tímto cloudovým prostředím; dále preferovanou platformu DaaS pro Citrix, unifikaci AHV a Open Shift pro Red Hat.

Ondřej Šrámek od distributora Clico seznámil s novou generací ochrany koncových bodů proti útokům APT (Advanced Persistent Threats). Ta funguje s jedním softwarovým agentem pro všechny platformy – Windows, Linux, Mac OS i virtualizovaná prostředí.

V poslední prezentaci představil Lukáš Březina novinky v nabídce Taktiku pro detekci útoků a ochranu vnitřní sítě od Attivo Networks. Podstatou tohoto řešení je instalace falešné infrastruktury na koncových bodech, které mohou obsahovat až 800 návnad na útočníka. Ty pak předají informaci o útoku, včetně jeho adresy původu. Druhou novinkou je software Attack IQ, který identifikuje „slepá místa“ v síti a v bezpečnostních produktech. Následně zákazníkovi pomáhá tato místa a nastavení bezpečnostních politik opravit. Tuto ochranu navíc používají snad všichni velcí hráči včetně Microsoftu.

Na závěr měli všichni možnost zúčastnit se řízené degustace francouzských koňaků, kterou vedla Tereza Franc, 1. česká Madam Cognac & Champagne.

Video : 
Obrazová galerie:
Štítky: 
Bezpečnost, Sítě, Síťové prvky, TAKTIK, Nutanix, CLICO, Palo Alto Networks

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více