Synology 2018: Ve znamení produktivity

24. 10. 2017. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
V pražském hotelu Vienna House Andel’s proběhla 19. října konference Synology 2018, která se koná napříč 17 zeměmi a celkově se chlubí návštěvností přesahující 6 000 účastníků. Že nejde o přehnané číslo, potvrdila i pražská zastávka, kde se sešlo na 200 partnerů a zákazníků Synology.

Konferenci zahájila Janka Chytráčková, produktová manažerka, která uvítala návštěvníky, jež zaplnili téměř celý přednáškový sál. Kromě agendy představila také zástupce z řad distributorů Synology – Jakuba Křižánka z AT Computers, Petra Bařtipána z Kobe a Petra Maška z Tech Data Distribution. Pánové byli následně k dispozici pro další dotazy a připomínky. 

Hlavní slovo si následně vzal Niklas Poll, který má na starosti trhy východní Evropy, a věnoval se aktuálnímu postavení a směřování Synology. Zdůraznil, že se Synology aktuálně soustředí na oblast produktivity a spolupráce, což podporuje řadou nástrojů a aplikací, jejichž počet už přesahuje stovku a v dalším vývoji společnost nepolevuje. Došlo také na rekapitulaci minulých úspěchů – v číslech pak Niklas Poll prezentoval prodeje NAS Synology, které od roku 2004 přesáhly pět milionů kusů.

Další část programu byla věnována přednáškám partnerů Synology, společnostem Kingston, Seagate a Axis Communications, se kterou Synology úzce spolupracuje zejména v oblasti surveillance.

Za Synology převzal slovo Lubomír Tomány, který svou prezentaci zahájil zmínkou, že osm z deseti firem nedokáže adekvátně reagovat na nové technologie a měnící se potřeby uživatelů i zákazníků, což má často rozhodující vliv na jejich fungování. Neschopnost adaptace nových trendů je pak jednou z příčin toho, že až 90 % firem skončí v průběhu prvním pět let své existence. Ve snaze poskytnout zákazníkům východisko představil Lubomír Tomány firemní nástroje pro spolupráci – Synology nabízí chat (včetně aplikací), e-mailový server s možností několika úrovní a oprávnění, vlastní kancelářský balík, kalendář, poznámky a také nástroje pro lokální a vzdálenou práci se soubory. Nezapomněl přitom zmínit, že jsou firemní nástroje pro spolupráci dle Gartneru jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v IT, který by neměl ujít pozornosti resellerů. Následně došlo na zdůraznění nutnosti nástrojů pro bezpečnější podnikání, kam spadá také funkce Active Backup, která je nyní schopná zajistit zálohu PC (Windows, podpora Mac je v řešení), serverů na platformě Windows, virtuálních strojů či veřejného cloudu.

Janka Chytráčková se ve své přednášce věnovala produktům z portfolia Synology. Kromě routeru RT2600sv hovořila také o novinkách týkajících se VPN Plus a o rychle rostoucím růstu licencí Surveillance Station. Pro oblast monitoringu předvedla NVR128, rekordér, který podporuje až dvanáct kanálů a nabízí vlastní HDMI výstup pro pohodlnější ovládání. Jako nejprodávanější produkt Synology byl zmíněn DS418. Dále došlo na představení novinek DS218+ a DS918+. Prostor dostalo také první desktopové all-flash řešení FS1018 a aplikace Moments, která navazuje na populární Photo Station. 

Slovo poté dostal Bohumir Bartosa z Multigate, který promluvil o praktických výhodách nasazení řešení Synology.

V další části promluvil Vojtěch Müller ze Synology o dostupnosti dat a naznačil, kudy se bude další vývoj této oblasti ubírat. Uvedl také balíček iSCSI Manager s možností nastavení snapshotů a následně se věnoval licencování Virtual DSM. 

Po celou dobu konference měli návštěvníci příležitost prohlédnout si produktové výstavky a živé ukázky Synology i jejích partnerů. Samotné setkání uzavřelo slosování tomboly o věcné ceny věnované společností Synology a partnery akce.

Štítky: 
Setkání, Synology
Fotogalerie: 

Podobné články

Společenský večer DNS 2020

13. 2. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing, DNS)
Slovanský dům se stal 23. ledna opět dějištěm honosného Společenského večera, který uspořádala pro své partnery společnost DNS jakožto poděkování za spolupráci v uplynulém roce. Čtěte více

Setkání SWS již podevětatřicáté v Čejkovicích

18. 10. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Malebné městečko a místní zámeček v jihomoravských Čejkovicích již podevětatřicáté hostily distributorské setkání společnosti SWS. Účastníky z celé ČR sice během dne zprvu svlažilo vskutku podzimní počasí, ale později se znovu zahřáli během ochutnávek regionálních vín a bohatého programu. Čtěte více

COMPOS Distribution: Serverová konference

16. 10. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Společnost COMPOS Distribution uspořádala 9. října v prostorách vysočanského Clarion Congress Hotelu pátý ročník konference, jejímž hlavním tématem byly servery Supermicro. Své prezentace zde měli také zástupci společností Intel, Eset, Cisco a APC by Schneider Electric. Čtěte více

BlueStar a Innovative Solutions Show 2019

26. 3. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
V hotelu Holiday Inn na Vyšehradě se uskutečnilo 14. března první tuzemské setkání distributorské společnosti BlueStar určené českým a slovenským resellerům. Na akci se představili nejen zástupci společnosti BlueStar, ale prostor dostali také nejvýznamnější výrobci a současně partneři setkání, jako je Honeywell, Datalogic, ELO, Star a Zebra, jejichž produkty jsou součástí portfolia BlueStaru. Čtěte více