SWS a ABBA v Čejkovicích

3. 5. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Za takřka letního počasí se v areálu čejkovického zámku konalo 26. setkání partnerů SWS. Zatímco na slunci se relaxovalo, v příjemně chladných prostorách zámku probíhala partnerská školení.
Účastníci netrpělivě očekávají začátek přednášky. Na mnoho z nich se s místem nedostalo.

Generálním partnerem setkání SWS v Čejkovicích byl letos Microsoft. Dalších čtyřicet dva výrobců bylo partnery. Mediálním partnerem akce byl tradičně Reseller Magazine. Bohatou účast a dobrou náladu mezi návštěvníky v hlavní předváděcí den ještě podpořily stánky společností Dell a Fujitsu, u kterých se grilovaly chutné hamburgery, respektive točilo vynikající pivo.

Přednáškový program se odehrával ve čtyřech hlavních sálech zámku a zájem byl tak veliký, že kapacita místností mnohdy nestačila.

Přehled z nejzajímavějších přednášek:

Přednášku společnosti Microsoft zahájil Martin Tolar, obchodní ředitel pro oddělení SMSP, kde ukázal pohled na „nový Microsoft,“ který v posledním roce inovoval všechny své produkty s cílem sjednotit všechny platformy. Největšími novinkami a příležitostmi jsou samozřejmě Windows 8, Office 2013 a Office 365. Lukáš Jírový, zodpovědný za distribuci multilicenčních programů a Office 365, pokračoval přednáškou o nově uvedených produktech Office 365 určených pro malé a střední podniky, které jsou nově dostupné v distribučním modelu krabiček s aktivačním klíčem a multilicenčních programech i přes společnost SWS, která je v oblasti prodeje a podpory produktů Office 365 silným partnerem společnosti Microsoft. Na nádvoří zámku po celý den Microsoft prezentoval své herní portfolio.

Obsah prezentace Lenovo pro SMB segment přednášejícího Jardy Rakušana byla směrována na  novinky, které Lenovo uvádí pro jaro-léto 2013. Šlo zejména o nový profesionální ultrabook/tablet s názvem Helix, dále o nový ultrabook Thinkpad T431s  a čtvrtou generaci EDGE – E531 a E431 s novým systémem dokovacího řešení – One Link Dock.

Přednáška „Dotýkati se povoleno“ Pavla Janicha informovala o nejrychlejším růstu a vedoucím postavení Lenova ve světě i u nás, ukázala důvody, proč je Lenovo tak úspěšné, například proto, že vyvíjí produkty dle přání a preference zákazníků. Byly představeny nové produkty, které Lenovo chystá v nejbližší době uvést na trh – několik nových serií  nejprodávanější rady G, z nichž například G500s Touch ztělesňuje oba významné trendy poslední doby – výrazné ztenčené provedení a zároveň dotykový display optimalizovaný pro Windows 8, dále konvertibilní ultrabook/tablet Yoga 11s, konvertibilní All-in-One A730 s QHD rozlišením (Lenovo má v All-In One více než poloviční tržní podíl v ČR) a zároveň hned několik consumer tabletů na bázi Windows8 i Androidu, které zatím Lenovo na český trh nedodávalo.

Prezentace společnosti Canon se tradičně zaměřila na novinky představené pro následující období v celé šíři produktového portfolia od produktů foto-videa až po malou kancelářskou techniku. Odpolední praktické ukázky byly z oblasti mobilních aplikací, jejich použití a provázání na konkrétní produkty. K praktickému vyzkoušení byly připraveny novinky jako nejmenší zrcadlovka na trhu EOS 100D, nová multifunkce pro kancelářský tisk PIXMA MX925 a z oblasti mobilní kanceláře propojení skeneru imageFORMULA P-208 a s bezdrátovým modulem WU10

Brother na své prezentaci představil novinky v portfoliu. V první části seznámil Pavol Zahoran účastníky s novinkami v oblasti tiskáren samolepících štítků, mezi kterými byl i nový model na popis bužírek. V druhé části prezentace předvedl Vít Vyhnálek účastníkům novou řadu inkoustových tiskáren, které jsou výjimečné svou konstrukcí podávání papíru, která umožňuje potisk formátu A3 při zachování malého rozměru tiskárny. Dále pak byla představena inovovaná řada barevných LED tiskáren a multifunkčních zařízení. Účastníky zaujala i podpora mobilních zařízení a Cloud aplikací. Závěr prezentace patřil standardně prodejním akcím, kde nejvíce zájmu vzbudila připravovaná akce výkupu použitých originálních tonerů a válců Brother.

Přednáška společnosti Asus byla zaměřena na novinky, které před nedávnem přišly na trh, případně během několika týdnů dorazí. Stěžejní část přednášky byla věnována společné diskuzi na téma dotykových notebooků, neboť hlavním důvodem nízké poptávky po dotykových noteboocích je nízká informovanost zákazníků o těchto produktech. Hlavní novinkou byl Asus Vivobook X202 s dotykovou obrazovkou, procesorem i3, 4GB RAM a 500GB HDD za bezkonkurenční cenu 13 490 Kč. Na workshopu byla prezentována dotyková zařízení Asus Taichi, U38N, Vivobook X202 a tablety s operačními systémy Android a Windows 8.

Lexmark zaměřil svou přednášku zejména na firemní klientelu. Důležitým bodem byla informace o kompletní obměně portfolia laserových tiskáren od ledna 2013, opuštění inkoustové technologie (ukončení prodeje všech inkoustových tiskáren a multifunkcí). Konkurenční výhoda tiskáren Lexmark spočívá v orientaci na vývoj a prodej softwarových aplikací a řešení implementovaných ve vlastním hardwaru (řešení vestavěná v tiskárnách a multifunkcích s lokalizovanými barevnými dotykovými displeji).

Souběžně s přednáškami v hlavních sálech probíhala v kapli prezentace společnosti Newton Technologies - lídra českého a slovenského trhu v oblasti technologií hlasového ovládání a automatického přepisu řeči. Newton Technologies představila především program Newton Dictate 3 na převod hlasu do textu. Program, který se stále učí, zahrnuje nové hlasové moduly, automatickou adaptaci na řečníka, rozsáhlejší a výkonnější slovníky, možnost přidávat, mazat a upravovat slova ve slovníku, vytvářet vlastní šablony a formuláře. Systém eliminuje rušivé zvuky z okolí, automaticky doplňuje čárky před spojkami a umožňuje diktovat text do libovolné aplikace. Aplikace je k dispozici ve třech základních verzích Basic, Business a Professional, a to v ceně od 5 000 Kč za základní verzi programu až do 35 000 Kč za profesionální přepisovací pracoviště. Řada návštěvníků si osobně diktování vyzkoušela a program je velmi zaujal.

Na nádvoří zámku probíhala po celý den prezentace SWS – specialisty na tablety, kde byly prezentovány všechny značky z portfolia SWS, právě tak jako SWS brand Vinity.

V odpolednich hodinách měli účastníci možnost navštívit venkovní workshopy firem Belkin, Brother, Dell, Intel, Fujitsu, Lenovo. Po skončení přednášek probíhal workshop všech zúčastněných výrobců.

Jak řekl Stanislav Skalička – obchodní ředitel SWS: „Letošní účast byla opravdu rekordní, zájem o přednášky předčil místy kapacitu přednáškových sálů. Velmi nás těší, že model partnerského setkání, které se konalo letos už po 26., je stále atraktivní jak pro výrobce, tak resellery. Opravdu si toho vážíme a je to zároveň výzva na udržení a zvýšení atraktivity i pro další ročník.“

Večerní program začal luxusním rautem a zároveň pohodovým grilováním na nádvoří zámku. Účastníky roztančila zlínská revivalová ABBA Live a své umění u tyče předvedly dvě Pole dancerky.

Pro milovníky vína byla přichystána tradiční prohlídka Templářských sklepů a posezení u vína a cimbálové muziky v zámeckém sklepě.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

SWS: Zákazník je naší prioritou

30. 10. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Stanislav Skalička, obchodní ředitel společnosti SWS, jednoho z nejvýznamnějších distributorů na tuzemském trhu, nám prozradil, co stojí za dlouhodobým úspěchem společnosti, jak se profiluje či jak se daří dceřinému Entecu. Řeč přišla také na to, co ovlivňuje broadlinovou distribuci, jak se tato oblast změnila a jakým výzvám tuzemští distributoři čelí. Čtěte více

Čejkovické setkání SWS po třicáté šesté

30. 4. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Jarní distributorské setkání, které pořádá SWS tradičně v Čejkovicích, se uskutečnilo 19. dubna. Vydařilo se nejen počasí, ale také všechny přednášky, workshopy i doprovodný program. Čtěte více

SWS získala mezinárodní ratingové hodnocení D&B Top Rating

24. 5. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
Společnost SWS získala mezinárodně uznávané ratingové hodnocení D&B Top Rating, což je vedle hodnoceni AAA – ČEKIA Stability Award již druhé velmi významné prestižní ocenění firmy. Čtěte více
Vlevo Jiří Karhánek (SWS) a vpravo Lukáš Jírový (Microsoft)

SWS s Microsoftem, Huawei a HP ve Žlutých lázních

22. 5. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
SWS pozvala svoje partnery na celodenní setkání, opět symbolicky do Žlutých lázní na Vltavě. Čtěte více